Powody wolnego wzrostu roślin

Powody wolnego wzrostu roślin w twojej uprawie.

1. Nasiona są stare/ lub są niskiej jakości.

Stare nasiona nie potrzebują więcej czasu na kiełkowanie (jeśli w ogóle zakiełkują); rośliny hodowane ze starych nasion (jeśli się w ogóle pojawią) rosną o wiele wolniej. Podobnie, dobra genetyka wręcz niezbędna jest w osiągnięciu zdrowego i energicznego wzrostu nasion. Losowe nasiona z pewnością nie sprawdzą się tak dobrze jak nasiona ze sprawdzonego banku nasion.

2. Rośliny nie mają dobrego dostępu do światła.

Chociaż wymagania mogą się różnić w zależności od odmiany, światło jest kluczowym czynnikiem w rozwoju absolutnie wszystkich odmian cannabis. Brak światła prowadzi do spowolnienia wzrostu roślin. Jeśli uprawiasz rośliny indoor i podejrzewasz, że nie otrzymują one odpowiedniej i wystarczającej ilości światła, spróbuj zmniejszyć odległość między lampami a wierzchołkami roślin. Jeśli uprawiasz rośliny outdoor, przenieś je w bardziej nasłonecznione miejsce.

3. Rośliny otrzymują zbyt dużo światła.

Każdy stres jaki doświadczają rośliny, a w tym wiele godzin bezpośredniej ekspozycji na działanie promieni słonecznych, również może zatrzymywać ich wzrost. Jeśli uprawiasz indoor i podejrzewasz, że zbyt duża ekspozycja na światło jest źródłem stresu twoich roślin, zmniejsz intensywność lamp lub zwiększ ich odległość od roślin. Sadzonki są szczególnie wrażliwe na intensywne na światło.

4. Nieprawidłowe spektrum światła.

To jak szybko i energicznie rosną twoje rośliny zależy również od spektrum światła, które otrzymują. Upewnij się, że używasz odpowiedniego rodzaju światła – odpowiedniego do każdego etapu wzrostu.

W fazie wegetatywnej potrzebujesz chłodniejszego światła, z bardziej niebieskim spektrum, a w fazie kwitnienia zdecydowanie cieplejszego światła, o bardziej czerwonym spektrum.

5. Zbyt częste podlewanie.

Zbyt duża ilość wody w roślinach to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez nowych hodowców cannabis. To jak topienie roślin – co oczywiście jest jedną z głównych przyczyn spowolnienia wzrostu, ponieważ powoduje to niedobór składników odżywczych, gnicia korzeni, pojawianie się grzybów i wiele innych problemów.

6. Zbyt niska podaż składników odżywczych.

Niewystarczająca ilość składników odżywczych jak najbardziej może prowadzić do spowolnienia wzrostu roślin. Wiedz, że składniki odżywcze występujące w większości komercyjnych mieszanek doniczkowych sprawdzą się tylko przez pierwsze 3 – 4 tygodnie; po tym okresie musisz zainwestować w składniki odżywcze o wyższej jakości. Zawsze pamiętaj o tym, aby dokładnie czytać etykiety produktów oraz zalecenia odnośnie dawek. Musisz również wiedzieć, że zapotrzebowanie rośliny na składniki odżywcze jest ściśle związane z natężeniem światła, na jakie narażone są rośliny. Rośliny otrzymujące intensywne światło rosną szybciej i wymagają więcej składników odżywczych niż rośliny rosnące na przykład przy pomocy lamp fluorescencyjnych.

7. Niedobory wapnia.

Wapń jest jednym z kluczowych elementów, których potrzebuje twoja roślina do zdrowego i szybkiego rozwoju. Brak wapnia może objawiać się poprzez:

• powolnym wzrostem roślin
• poskręcanymi i pozwijanymi roślinami
• przebarwieniami młodych pędów; są one fioletowe lub żółte
• ogólny wzrost roślin jest powolny, brakuje mu wigoru i witalności.

Niedoboru wapnia można uniknąć poprzez dodanie wapna dolmitowego do gleby lub podłoża.

8. Nieprawidłowy poziom pH.

Nieprawidłowy poziom pH jest jednym z najczęstszych problemów związanych ze spowolnionym wzrostem całej uprawy. Powodem jest to, że marihuana rozwija się tylko w stosunkowo małym oknie o odpowiednich wartościach pH. Jeśli pH jest nieodpowiednie, rośliny nie są w stanie pobierać składników odżywczych.

9. Temperatura jest zbyt niska lub zbyt wysoka.

Cannabis lubi ciepło, a najlepsza temperatura do uprawy roślin mieści się w granicach 25–30°C. Niższe temperatury spowalniają metabolizm roślin, a w wyższych temperaturach stres cieplny może spowalniać lub nawet całkowicie zatrzymywać rozwój roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.