Halyomorpha halys – jak się ich pozbyć

1. Wyczyść obszar uprawy.

Jeśli zauważysz robaki w swojej uprawie, pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić jest wyczyszczenie i oczyszczenie obszaru uprawy. Pozbądź się wszystkich śmieci, takich jak chwasty i stare liście. Jeśli będziesz utrzymywać obszar w czystości, robaki zarówno nie będą miały co jeść jak i gdzie się schować,

2. Ostrożnie usuń robaki.

Zanim zaczniesz zabijać robaki, czy spryskiwać je insektycydami, wiedz że są lepsze sposoby na pozbycie się ich z twojej uprawy. Jeśli je zabijesz lub umrą ze względu na użyte substancje, ale wciąż znajdować się będą w pokoju uprawy, wydzielać będą nieprzyjemny zapach śmierdząc w całym pokoju. Co gorsza, martwe robaki zwykle przyciągają inne szkodniki takie jak na przykład mrówki, a tego przecież nie chcemy.

3. Sprawdź czy robaki nie pozostawiły po sobie jajeczek.

Sprawdź nie tylko same robaki, ale także ich jajka. Jeśli masz inwazję Halyomorpha halys, istnieje duża szansa, że na liściach twoich roślin pozostawią one również charakterystyczne plamy w kolorze białym – są to ich jaja. Oczywiście jaj również musisz się pozbyć, najbezpieczniejszym sposobem jest usunięcie wszystkich liści posiadających oznaki podejrzanych łat.

4. Jeśli to możliwe, wynieś rośliny na zewnątrz.

Dobrym sposobem na pozbycie się robaków jest wyniesienie roślin na zewnątrz i usunięcie liści a także użycie węża ogrodowego, z którego pomocą usuniemy martwe robaki. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w wiadro z mydłem i wodą, do którego wrzucać będziesz wszystkie robaki. Co zrobić z nimi po zebraniu? Najlepiej jest spuścić je w toalecie! (nie żartujemy).

5. Wspomóż się odkurzaczem.

Jeśli nie jesteś w stanie wynieść roślin na zewnątrz, możesz wspomóc się odkurzaczem. Potrząśnij roślinami, aby robaki spadły na ziemię, a następnie odkurz je lub zmieć z pomocą miotły i szufelki. Oprócz tego, pomóc może ci też woda z mydłem, jak w poprzednim podpunkcie. Pamiętaj też, że po odkurzeniu robaków musisz od razu wyrzucić worki!

6. Możesz wykorzystać olej neem.

Hodowcy cannabis stosują olej neem w przypadku wszystkich rodzajów cannabis, w tym do uciążliwych Halyomorpha halys. Olejek z neem jest bardzo bezpiecznym i naturalnym środkiem owadobójczym, a stosowanie go profilaktycznie również powstrzymuje pojawianie się szkodników. Działa dobrze zarówno w przypadku jajeczek, pluskiew jak i larw – nie sprawdzi się jednak w przypadku dorosłych osobników, ponieważ ich twarda skorupa utrudnia ich zabicie.

Olejek neem jest bezpieczny i można go używać nawet w przeddzień zbiorów; po prostu upewnij się że nie rozpylasz go bezpośrednio na pąki.

7. Po silne środki owadobójcze polecamy sięgać na samym końcu.

Dopóki nie dotknie cię naprawdę ogromna plaga robactwa, zalecamy trzymanie się z daleka od silnych środków owadobójczych, ponieważ standardowych infekcji łatwo pozbyć się z pomocą wyżej wymienionych przez nas sposobów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.