Wskazówki uprawy: SCROG

Metoda „Screen of Green”, lepiej znana jako „ScrOG”, jest techniką, która pomaga stworzyć piękny, równomierny baldachim, jednocześnie optymalizując wydajność na metr kwadratowy. Wszystko polega na manipulowaniu gałęziami rośliny tak, aby rosły w poziomie, a nie w pionie, aby więcej węzłów kwiatowych miało dostęp do źródła energii (do światła!). ScrOG jest tradycyjnie techniką stosowaną w uprawach indoor, aby zmaksymalizować wydajność, ale różne formy tej techniki mogą być stosowane w uprawach zewnętrznych w celu poprawy jakości produktu końcowego.

W dzisiejszym artykule przeprowadzimy cię przez cztery proste kroki, które pomogą ci poprawnie zastosować tę technikę.

Krok 1: Ekran

Jednym z najważniejszych elementów metody Scrog jest sam ekran. Ekran służy jako system wsparcia dla twoich pąków podczas ich rozwoju, więc musi być wytrzymały i być w stanie utrzymać ciężar.
Ekran można utworzyć z różnych materiałów w zależności od budżetu, dostępu i konfiguracji pomieszczenia.

Często wykorzystuje się plastikową siatkę, ze słupkami T lub drewnianymi, aby utrzymać siatkę na miejscu.

Jednak oczywiście, istnieje wiele innych metod do wyboru; niektórzy hodowcy wybierają metalowe ekrany, podczas gdy inni lubią robić je z linek. Jedyne wymagania dotyczące ekranu to to, że musi on być wykonany z mocnego materiału z kwadratami 2 ”x 2”, i poza tymi wymaganiami możesz jak najbardziej użyć swojej kreatywności!

Kiedy już zdecydujesz się na materiał, czas zainstalować ekran! Najlepszym czasem na zainstalowanie ekranu jest faza wegetacyjna, kiedy rośliny są w formie gęstych krzaków. Upewnij się, że ekran jest bezpiecznie przymocowany do ściany lub słupka i delikatnie opuść ekran na czaszę. Staraj się sprowadzać ekran możliwie równomiernie, prowadząc wierzchołki gałęzi przez kwadraty 2 ”x 2” znajdujące się na ekranie. Kiedy ekran osiągnie punkt połowy baldachimu, możesz go zamocować na stałe w tej pozycji. Jeśli jakieś gałęzie zostały zgięte w tym procesie, możesz je wyprostować, aby przechodziły bezpośrednio przez górę ekranu.

Inną metodą jest umieszczenie ekranu nad roślinami i poczekanie, aż w niego „wrosną”, aby można było manipulować gałęziami kiedy do niego dotrą. Ta technika również świetnie działa i pomaga zminimalizować wszelkie uszkodzenia gałęzi, ale z naszego doświadczenia, najlepsze wyniki daje ostrożne sprowadzenie go do baldachimu roślin.

Krok 2: Tkanie

W porządku, teraz, gdy ekran jest na swoim miejscu, czas na zabawę: tkanie! Jest to krok, w którym manipulujesz każdą gałęzią, aby wystawić ją na jak najwięcej światła, co z kolei da ci na koniec bardziej gęste i żywiczne kwiaty.

Każda roślina powinna mieć od 10 do 20 gałęzi rozciągających się przez ekran. Na tym etapie musimy strategicznie przetkać te gałęzie przez ekran. Zaczynając od najbardziej zewnętrznych gałęzi, zacznij wyciągać je na zewnątrz i tkać gałęzie przez sieć, rozszerzając baldachim przy każdej manipulacji. Zapętlając gałąź w górę i w dół, zapewniasz stabilność tej gałęzi przez cały cykl kwiatowy. Innymi słowy, upewnij się, że nić ekranu jest delikatnie owinięta wokół gałęzi, aby nie spadła, gdy rozwijające się kwiaty zaczną przybierać na wadze. Kontynuuj wokół rośliny, tkając i rozciągając gałęzie poziomo na ekranie. Nie martw się, że końce gałęzi nie są skierowane w stronę światła, ponieważ szybko same się wyregulują i wyprostują. Gdy utkasz większość swojej rośliny, zauważysz, że przestrzeń na ekranie zmniejsza się, pozostawiając niektóre gałęzie w centrum rośliny.

W przypadku tych centralnych gałęzi, najlepszą metodą jest ich przycięcie. Jedyne co musisz zrobić, to precyzyjne odcięcie górnych węzłów od gałęzi pod kątem 45 stopni. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale po usunięciu samego wierzchołka gałęzi dolne węzły zaczną otrzymywać więcej bezpośrednich składników odżywczych i energii, tworząc w ten sposób własne, pełne cole. Zasadniczo zmieniasz jedną colę w dwie cole, a może nawet cztery lub pięć, jeśli będziesz mieć szczęście!

Krok 3: Przycinanie

Teraz, gdy baldachim wygląda ładnie i równomiernie, zauważysz, że pod baldachimem nie ma bezpośredniego światła. Ze względu na to, musisz usunąć wszystkie gałęzie, które albo nie otrzymują światła, albo nie docierają do ekranu. Usuń gałęzie i węzły, które odrastają od światła (skierowane w dół), aby energia rośliny była skierowana pionowo w stronę światła. Jeśli ich nie usuniesz, zużyją tyle samo energii, co górne gałęzie, próbując wytworzyć kwiaty, ale kwiaty będą delikatne i nie będą tak silne z powodu braku ekspozycji na światło. Skupienie całej energii na szczycie rośliny zapewni największy plon, najsilniejsze kwiaty i najszczęśliwszego hodowcę.

Krok 4: Kwitnienie

Po zakończeniu wszystkich zabiegów i manipulacji nadszedł czas na kwitnienie! Ze względu na to, że przede wszystkim jest to technika przeznaczona do uprawy indoor, to ty masz w rękach moc, aby rozpocząć cykl kwitnienia roślin, ilekroć postanowisz to zrobić, przełączając cykl światła na 12 godzin światła i 12 godzin ciemności. Podczas pierwszych trzech tygodni kwitnienia twoje rośliny doświadczą gwałtownego wzrostu. Aby zachować kontrolę nad Scrog, co kilka dni sprawdzaj rośliny, wiążąc nowe gałęzie i upewniając się, że wszystkie znajdują się dokładnie w odpowiednim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.