Prawidłowe Przycinanie Roślin i Kwiatów

Jak prawidłowo przycinać rośliny marihuany?

Czym jest przycinanie konopi, dlaczego jest potrzebne i czy lepiej robić to na sucho, na mokro, ręcznie czy dedykowanym narzędziem? Zrozumienie znaczenia przycinania, wiedza, kiedy i dlaczego przycinamy pąki przed ich suszeniem i rafinacją jest bardzo ważna!

Jak przycinać marihuanę i po co to w ogóle robić?

Obecny standard w branży konopnej stanowi, że liście nie są częścią produktu. Rzeczywiście stężenie składników aktywnych w liściach jest bardzo niskie w porównaniu do ich stężeń w kwiatach, ponadto palenie liści pali gardło i daje nieprzyjemny smak „trawnika” z powodu chlorofilu, który nadaje kwiatowi kolor. Ponieważ marihuana jest sprzedawana na gramy, wiąże się to z określonym kosztem dla użytkownika, dlatego dla producentów faza przycinania jest ważnym i niezbędnym etapem w łańcuchu produkcyjnym. Nawet w przypadku pojedynczych upraw pamiętaj o częstym przycinaniu liści, aby ostatecznie uzyskać lepszą jakość produktu.

• Wygląd „z najwyższej półki”

Wypielęgnowane pąki są często uważane za pąki lepszej jakości. Większość pąków jest w pełni zadbana (lub przynajmniej trochę), gdy widzisz je już w sklepach; są atrakcyjne, bo to wygląd kojarzymy z dobrą trawką!

Niewypielęgnowane pąki niektórym osobom wydają się mniej atrakcyjne.

• Lepszy zapach

Wypielęgnowane kwiaty nabierają z czasem silniejszego zapachu. Dla porównania, te, które nie były przycinane często nabierają zapachu siana, bardziej „roślinnego” zapachu podczas miesięcy przechowywania.

• Lepsze dla naszego gardła

Liście są „twardsze” dla gardła / płuc niż kwiaty podczas wapowania lub palenia. Usunięcie dodatkowej masy liściowej sprawia, że pąki są „gładsze” podczas palenia lub waporyzacji.

• Wyższe stężenie THC

Nawet liście cukrowe pokryte trichomami mają znacznie niższe stężenie THC i innych kannabinoidów niż kwiaty. Oznacza to, że odcięte pąki mają zwykle wyższy poziom THC gram na gram.

Wiele hodowców chce lepiej wyglądających pąków, ale nie chce marnować THC, więc przetwarzają swoje liści, aby wyodrębnić z nich THC. Masz nieskończone możliwości wyciskania dobrych rzeczy z liści i innych dodatków, ale moimi ulubionymi metodami są gumowaty hasz lub masło i artykuły spożywcze.

Przycinanie na mokro vs przycinanie na sucho

Nie ma na to „właściwego” lub „złego” sposobu, hodowcy z powodzeniem stosują obie metody. Istnieją dwie szkoły myślenia, jeśli chodzi o rozmiar konopi. Niektórzy hodowcy obcinają pąki konopi przed suszeniem, a niektórzy hodowcy ścinają swoje konopie kilka razy, zanim główki są już wysuszone.

Przycinanie konopi przed suszeniem jest znane jako „cięcie na mokro”, ponieważ liście są nadal mokre podczas procesu cięcia. Przycinanie po wyschnięciu pąków jest znane jako „przycinanie na sucho”, ponieważ pąki będą już suche przed odcięciem „liści cukrowych”. Większość hodowców usunie palcami przynajmniej wszystkie lub większość dużych liści wachlarzowych. Chociaż niektórzy hodowcy wieszają całą roślinę do góry nogami bez jakiegokolwiek przycinania.

Przycinanie na mokro, gdy:

• Martwisz się pleśnią,
• Masz wysoką wilgotność (powyżej 60% RH),
• Na małej przestrzeni suszy się wiele roślin,
• Chcesz, aby pąki wyschły szybciej.

Druga metoda, czyli przycinanie po kwitnieniu, czy też „przycinanie na sucho”, wymaga dużo bardziej umiejętnej i starannej pracy, ponieważ liście wysychają i przyklejają się do pąków kwiatowych, co komplikuje operację przycinania. Gdy kwiat jest suchy, nieostrożny kontakt może również uszkodzić i upuścić trichomy, które są najsilniejszą częścią rośliny. To powiedziawszy, istnieje również duża zaleta przycinania na sucho, gdy poczekasz z rozmiarem po wysuszeniu, efektem końcowym będzie zwykle bogatszy aromat – preferowany przez wielu konsumentów.

Przycinanie na sucho, gdy:

• Nie martwisz się o pleśń,
• Masz niską wilgotność (mniej niż 45% RH),
• Chcesz, aby pąki wysychały wolniej (pąki, które wysychają zbyt szybko, są główną przyczyną „zapachu siana”),
• Chcesz, aby pąki były „mocniejsze” lub gęstsze,
• Nie masz nic przeciwko, jeśli pąki stracą kolor (suche pąki mają tendencję do utraty zielonego / fioletowego / koloru i przybierają odcienie brązu lub opalenizny).

Czy warto zachować liście cukrowe?

Liście cukrowe to małe liście, które wyrastają z boków pąka konopi. To nie kultowy liść z wieloma palcami, ale małe palce, które zwykle błyszczą trichomami. Są to gruczoły przypominające kryształki cukru, których nazwa pochodzi od ich wyglądu; i są to niezwykle ważne części rośliny konopi. To tutaj przechowywana jest większość roślinnych kannabinoidów (takich jak THC i CBD) oraz terpenów. To właśnie te trichomy pozostają po przycięciu pąków i zaliczają się do cennych „odpadów”. Gdzie niektórzy hodowcy przycinali te małe cukrowe listki i wyrzucali je, aby ich kwiat był bardziej estetyczny.

Jak już zrozumiałeś, ideą przycinania konopi jest pozbycie się wszystkich liści i zachowanie tylko kwiatostanu. Ale jest jeden mały wyjątek, jest skorupa liści zwana liśćmi cukrowymi. W przeciwieństwie do innych liści rośliny, posiada wyższy procent aktywnych kannabinoidów. Liście cukru są szczególnie odpowiednie do ekstrakcji, do włączenia do produktów jadalnych.

Ręcznie czy za pomocą narzędzi?

Przycinanie to syzyfowa czynność (niekończące się działanie), która wymaga cierpliwości i umiejętności do tego stopnia, że stała się obowiązkową pracą na nielegalnych farmach konopi w słynnym szmaragdowym trójkącie Kalifornii – twierdzy hodowców konopi. „Kosiarki” przyjeżdżają w okresie żniw, aby przycinać rośliny. Ze względu na to, że zjawisko to jest tak powszechne, nazwano je „trymigrantami”, od „imigrantów”.

Co mówią eksperci?

Branża komercyjna, która musi dostarczać towary w szybkim tempie, potrzebuje rozwiązania, które pojawiło się w postaci nowych modeli urządzeń tnących, które wiedzą, jak suszyć przy minimalnym uszkodzeniu kwiatów, chociaż zależy to również od odmiany. Maszyny te nadają się do nowej generacji odmian, pulchnych, sprasowanych i twardych, które po 10 minutach spędzonych w maszynie wychodzą z odświętną fryzurą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.