Jak Wybrać Między Uprawą Indoor i Outdoor?

Czy lepiej uprawiać marihuanę indoor czy outdoor?

Jednym z pierwszych pytań, które sobie zadajesz przed rozpoczęciem uprawy jest to, czy będziesz ją uprawiał indoor czy outdoor. Zanim podejmiesz decyzję, oto 6 ważnych różnic, które warto ponownie rozważyć. Wielu konsumentów ma dość wysokich cen konopi i decyduje się na rozpoczęcie własnej uprawy. Wielu staje również przed następującym pytaniem: czy lepiej uprawiać w domu czy na zewnątrz?

Indoor i outdoor

Prawda jest taka, że tak naprawdę nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy hodowca ma swoje własne, unikalne względy, czas, budżet, ryzyko i inne. Dla tych, którzy się wahają lub tuż przed podjęciem decyzji, oto kilka różnic między uprawą indoor oraz outdoor.

Jakie są różnice?

Uprawa na zewnątrz to jedna z bardziej przystępnych cenowo opcji dla osób zainteresowanych uprawą konopi. Kompromisem za tę dostępność jest jednak zwiększone ryzyko. Uprawy są bardziej narażone na ekstremalne warunki pogodowe, szkodniki, choroby i kradzieże.

Szklarnie to dobry kompromis między uprawą na zewnątrz a uprawą w pomieszczeniu. Często są również tańsze, bezpieczniejsze i lepiej chronione ekstremalnymi klimatami lub szkodnikami.

Instalacje wewnętrzne, takie jak magazyny, zapewniają największe bezpieczeństwo i dają właścicielom największą kontrolę nad warunkami uprawy. Jednak ta zwiększona kontrola oznacza również, że wydasz więcej na media, takie jak prąd i woda, aby utrzymać te optymalne warunki.

1. Źródło energii.

Wnętrze wymaga zastosowania kilku urządzeń (oświetlenia do uprawy) zależnych od sieci elektrycznej. Zewnętrznie korzystamy z naturalnego słońca i regularnego promieniowania (w większości części świata), a cała niezbędna energia świetlna jest dostarczana bezpłatnie.

W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowano pozytywne zmiany w dziedzinie oświetlenia do uprawy i zużycia energii elektrycznej. Na przykład rewolucja żarówek LED, zmniejsza koszty zużycia energii i minimalizuje szkody dla środowiska związane z produkcją sztucznej energii.

2. Pierwsze opłaty.

Kontynuując, Indoor wymaga stosunkowo drogiego początkowego zakupu „podstawowych produktów” (lamp, wentylatora, filtra węglowego itp.), aby zapewnić idealne warunki wzrostu.

W uprawie Outdoor początkowe koszty są znacznie obniżone, ponieważ wszystko, co jest potrzebne do wzrostu i kwitnienia, pochodzi z natury.

3. Kalendarz.

Manewrowanie między godzinami światła i ciemności podczas plantacji wewnętrznej daje hodowcy możliwość przeprowadzenia co najmniej 3-4 różnych cykli wzrostu w ciągu roku, podczas gdy na zewnątrz trzeba będzie cierpliwie czekać, aż miną pory roku i rośliny zaczną kwiat.

Teoretycznie można wymusić kwitnienie na roślinach hodowanych na zewnątrz, wymaga to codziennego utrzymywania ciemnej przestrzeni, co może być bardzo problematyczne dla niektórych hodowców. Możliwe jest również stosowanie automatycznych odmian konopi, które nie kwitną pomimo bezchmurnej lub ciemnej pogody, ale jest to bez wątpienia poważne ograniczenie.

4. Kontrola warunków wzrostu.

Roślina wewnętrzna czerpie korzyści z kontrolowanego środowiska: klimatyzator pokojowy zadba o idealną temperaturę wzrostu, działający wentylator zapewni cyrkulację powietrza w przestrzeni, oświetlenie do uprawy zapewni energię świetlną niezbędną do niezbędnego wzrostu.

Natomiast roślina zewnętrzna jest zależna od natury. Chociaż konopie generalnie rozwijają się bardzo dobrze w warunkach klimatycznych w większości części świata. Czasami mogą wystąpić pewne sytuacje, które mogą niekorzystnie wpłynąć na wzrost i ich rozwój. Tak więc szczególnie silne wiatry, fale upałów, ulewy, grad czy śnieg to tylko kilka przykładów.

5. Pielęgnacja i konserwacja.

Konopie indyjskie to roślina, która lubi dużo słońca, co jest jednym z najważniejszych czynników. Wewnętrzne oświetlenie oparte jest na sztucznym oświetleniu, dlatego konieczne jest zastosowanie różnych rozwiązań technicznych (takich jak SCROG, SOG itp.) w celu manipulowania jego wzrostem i zapewnienia maksymalnego wykorzystania rozpraszania światła w przestrzeni.

Na zewnątrz roślina zyskuje (w większości przypadków) dużą ilość światła, które pochodzi bezpośrednio od słońca..

6. Prywatność i dyskrecja.

Tak długo, jak policja będzie ścigać obywateli, którzy hodują rośliny w domu, entuzjaści uprawy będą nadal utrzymywać to w jak największej tajemnicy. Kultura domowa pozwala nam kontrolować i mieć niemal pełny wgląd w nasz projekt. Na przykład: zredukuj szkodliwe zapachy za pomocą instalacji „filtra węglowego” neutralizującego zapachy.

Na zewnątrz możesz zmniejszyć ryzyko narażenia, wybierając miejsce poza zasięgiem wzroku. Mimo to uprawa na zewnątrz zawsze wiąże się z ryzykiem, poza złośliwą ciekawością niektórych osób, drony i inne obiekty latające mogą szybko wbić nos do Twojego prywatnego ogrodu.

Podsumowanie

Podsumowując, trudno jednoznacznie ustalić metodę preferencyjną. Jak już wspomnieliśmy każdy producent ma swoje własne podejście i osobiste doświadczenia. Jeśli upierasz się przy konkluzji, jaka jest najlepsza metoda? Kodeks karny i ryzyko kary przechylają szalę. Dlatego uprawa w domu wygrywa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.