Czynniki Oświetlenia, Które Wpływają na Wzrost Roślin

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wykorzystaniu sztucznego oświetlenia podczas uprawy roślin cannabis.

1. Rodzaj światła uprawy

Tradycyjnie światła o wysokiej intensywności lub lampy HID były stosowane jako sztuczne oświetlenie zarówno w ustawieniach hydroponicznych, jak i niehydroponicznych.

Problem: te światła mogą się bardzo, bardzo mocno nagrzewać.

Jeśli twoje oświetlenie będzie generować dużo ciepła, będziesz musiał zainstalować odpowiednią wentylację w pomieszczeniu do uprawy.

Kilka lat temu producenci zaczęli eksperymentować ze światłami LED i okazało się, że nadal generują one ciepło, ale o wiele mniej niż można oczekiwać od tradycyjnych lamp HID.

2. Wymagania dotyczące mocy lamp

Trzeba przyznać, że nie wszystkie lampy przeznaczone do uprawy są sobie równie.

Ogólnie rzecz biorąc, im niższa moc światła uprawy, tym mniejsza ogólna wydajność i mniej światła potrzebnego roślinom.

Jeśli posiadasz światło, które ma zaledwie dziesięć lub dwadzieścia watów, nie możesz go wykorzystać do całego pokoju roślin.

Musisz użyć światła o znacznie wyższej mocy wyjściowej. Rośliny, które nie otrzymają wystarczającego oświetlenia, doświadczą zahamowania swojego wzrost i będą narażone na śmierć.

3. Montaż

Oświetlenie do uprawy musi być zainstalowane bezpośrednio nad tacami do uprawy.

Jeśli światła znajdują się dalej, na ogół ich wydajność musi być wyższa, aby były w stanie dostarczyć odpowiednią ilość światła do roślin.

Rodzaj kadrowania i wysokość muszą być dobrze przemyślane, aby zmaksymalizować korzyści płynące ze świateł dla roślin.

4. Intensyfikacja

Jeśli chcesz poprawić plony, musisz zwiększyć ilość światła, które dostępne jest dla roślin.

Obecnie mówi się, że stosunek światła powinien wynosić 1:1. Jeden procent dodatku do dostępnego światła dla twoich roślin spowoduje średnio jeden procent dodatku do końcowych zbiorów.

Światło pomaga rozdzielić dwutlenek węgla w celu uwolnienia tlenu i pomaga roślinom wytwarzać żywność i energię. Światło dla roślin oznacza życie.

5. Przestrzeń


Rośliny potrzebują mieć wystarczającą przestrzeń między sobą, aby wszystkie liście mogły otrzymywać równie ilości światła. Dodanie kilku centymetrów między roślinami może zwiększyć końcową wydajność każdej partii.

6. Ilość światła

Liczba godzin światła dziennego lub liczba godzin, przez które rośliny otrzymują światło, również jest integralnym czynnikiem w otrzymaniu wysokich plonów.

Zwróć uwagę, że światło i ciepło mają wpływ na tempo wzrostu roślin.

Zimą może być konieczne zainstalowanie ogrzewania, aby upewnić się, że rośliny osiągną swój pełny potencjał. W przeciwnym razie może być konieczne pogodzenie się z niewielkimi zbiorami – które mogą być o wiele, wiele niższe. Jeśli chcesz skrócić czas potrzebny do dojrzewania korzeni, musisz zwiększyć ilość światła dziennego pokoju uprawy.

7. Częstotliwość światła

Światło posiada różne częstotliwości, których oko nie jest w stanie dostrzec. Rośliny są jednak bardzo wrażliwe na różne rodzaje długości fal światła, a do regulacji tych częstotliwości światła można wykorzystać specyficzne efekty dla roślin.

Wiadomo, że wzrost promieniowania ultrafioletowego skraca międzywęźle na łodygach. Międzywęźla to odstępy między liśćmi na łodygach. Oczywiście, jeśli uprawiasz zioła takie jak bazylia, potrzebujesz więcej liści. Światło może ci w tym pomóc.

Z drugiej strony niebieskie światło jest zalecane, jeśli chcesz opóźnić lub zahamować naturalne kwitnienie swoich roślin.

Czerwone światło doskonale nadaje się do rozmnażania kwiatów, ponieważ zwiększa odległości międzywęźli, sprawiając że uzyskujesz mocniejsze i dłuższe łodygi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.