Hip-hop i Marihuana

Marihuana i hip-hop są ze sobą powiązane od wieków, a teraz raperzy mają szansę na to postawić. Oto jak legalizacja pomaga hip-hopowi.

Hip-hop i marihuana były ze sobą powiązane przez dziesięciolecia. Czy to w teledyskach, czy w tekstach, palenie trawki jest mocno reprezentowane w kulturze hip-hopowej. Ten związek wzrół od czasu legalizacji marihuany w wielu krajach.

W jaki sposób marihuana wspiera hip-hop?

Kilku odnoszących sukcesy raperów zdecydowało się zagłębić w przemysł konopny, inwestując we wszystko, od produkcji charakterystycznych odmian po akcesoria marketingowe. Ta decyzja o przesunięciu inwestycji w kierunku konopi indyjskich nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę ich znajomość produktu, a także ich zdolność do wykorzystania własnej marki w celu zwiększenia sprzedaży.

Jednym z przykładów jest znany raper, właściciel apteki z konopiami indyjskimi i hodowca Berner. Istnieje szereg innych osób, które również mają wpływ na branżę. Rzućmy okiem na niektóre z największych nazwisk rapowych, dobrze powiązanych z marihuaną i hip-hopem.

Snoop Dogg

Poza tym, że prawdopodobnie jest jednym z największych raperów w branży, Snoop jest bardzo zróżnicowany i wyrafinowany w inwestycjach w branży konopi indyjskich. A to wykracza daleko poza jego własną markę. Obejmuje to współpracę z niezależnymi hodowcami w celu opracowania charakterystycznych szczepów, a także współzałożenie w 2015 roku skoncentrowanej na marihuanie firmy zajmującej się mediami cyfrowymi, Merry Jane.

Merry Jane poszła teraz dalej, uruchamiając globalną agencję reklamową Gram by Gram. Stało się tak prawie rok po tym, jak firma venture capital Snoopa, Casa Verde Capital, zabezpieczyła 45 milionów dolarów od inwestorów.

Firma zainwestowała w ponad osiem firm konopnych, w tym ostatnio w Indose z siedzibą w Kalifornii. Indose koncentruje swoją działalność na dostarczaniu precyzyjnych rozwiązań dozujących. Wraz ze swoją nowo poznaną partnerką biznesową, Marthą Stewart, Snoop odbija się od wskoczenia na rynek jadalnych konopi indyjskich do współprowadzenia programu telewizyjnego „Potluck Dinner Party”.

Wiz Khalifa

Znany użytkownik marihuany, Wiz Khalifa, twierdził, że wcześniej wydawał na ten nałóg aż 10 000 dolarów miesięcznie. Teraz, dzięki temu, że RiverRock Cannabis z Colorado pomógł rozwinąć swoją odmianę, nazwaną Khalifa Kush i tym swoim posiadają teraz swoje własne darmowe zapasy.

Khalifa, który obecnie dobrze sobie radzi na rynku amerykańskim, nawiązał współpracę z Supreme Cannabis Co. Inc., aby wprowadzić na rynek swoją popularną markę w Kanadzie, która niedawno zalegalizowała marihuanę do celów rekreacyjnych. Jest to dodatek do kolejnej współpracy z RAW Rolling Papers w celu dostarczenia na rynek mnóstwa markowych akcesoriów do palenia.

Raper zainwestował również w mobilną aplikację do gier o nazwie Weed Farm. Jest to zabawna i edukacyjna gra, która oferuje zakupy w aplikacji zarówno dla użytkowników Apple, jak i Androida.

B-Real

Członek legendarnej grupy rapowej Cypress Hill, B-Real nie był tak szybki, by wskoczyć w tę modę na marihuanę. Jednak w ostatnich latach udało mu się wyrobić sobie markę w branży. Otworzył przychodnię, której nazwa pochodzi od jednej z jego najsłynniejszych piosenek o tematyce konopnej, Dr. Greenthumb.

B-Real opracował również kilka szczepów pod marką Greenthumb Farms. Te kwiaty i koncentraty cieszą się rosnącą popularnością i są oferowane wraz z innymi ofertami konopi od innych artystów hip-hopowych. Po podróży do Amsterdamu B-Real zainspirował się do stworzenia Phuncky Feel Tips, linii szklanych końcówek, które ułatwiają palenie jointów.

Jay Z

Z majątkiem wartym ponad 1 miliard dolarów, Jay Z ma szansę stać się głównym graczem w branży. Na początek niedawno został głównym strategiem marki w firmie Caliva. Caliva to kalifornijska firma zajmująca się konopiami indyjskimi z ponad 200 przychodniami i jednym z największych obiektów do uprawy w pomieszczeniach w stanie. Rola Jaya-Z będzie koncentrować się na pomaganiu osobom przebywającym w więzieniu w czerpaniu korzyści z legalizacji marihuany poprzez działania społeczne.

Idzie to w parze z jego wysiłkami jako współzałożyciela organizacji zajmującej się reformą wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, REFORM Alliance. REFORM koncentruje się na doprowadzeniu do zmian w polityce próbnej i warunkowej, które niesprawiedliwie wpłynęły na miliony ludzi, którzy nie mają środków na walkę z niesprawiedliwym systemem.

Podsumowanie

Hip-hop i marihuana nadal utrzymują bliski związek, nawet w dzisiejszym nowoczesnym przemyśle. Teraz, gdy wielu raperów jest w stanie skomercjalizować swój branding i entuzjazm związany z konopiami indyjskimi, z pewnością jesteśmy zainteresowani tym, w co ewoluują hip-hop i konopie indyjskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.