Dzieci mieszkające w rodzinach, gdzie hoduje się marihuanę są tak samo zdrowe jak ich rówieśnicy

dzieci-mieszkajace-w-rodzinach-gdzie-hoduje-sie-marihuane-nasiona-marihuany-a-dzieci

Rosnące obawy przed zdrowiem dzieci zamieszkujących w rodzinach, gdzie hoduje się marihuanę są błędne – według ostatnich badań.

Naukowcy z University of British Columbia’s School of Social Work odkryli, że dzieci mieszkające w domach, gdzie jest uprawiana marihuana nie wykazują żadnych zauważalnych różnic zdrowotnych niż dzieci mieszkające w przeciętnym domu.

Badanie było prowadzone przez Janet Douglas, doktor, która spędziła ponad 20 lat jako pracownik socjalny ochrony dziecka w B.C. Ponad tuzin lat była ona zaangażowana w przypadki dzieci żyjących w jednym domu z hodowcami marihuany.

Uważa ona, że wyniki powinny służyć jako wytyczne dla pracowników socjalnych odpowiadających na podobne przypadki.

„Jeżeli mamy zamiar utrzymywać, że dzieci są w żywym ryzyku w uprawiania marihuany, to musimy mówić jasno, co to jest za zagrożenie. Jeśli nie ma żadnych widocznych zagrożeń dla zdrowia, to musimy skreślić to z naszej listy i nie mówić, że jest to problem, skoro rzeczywiście nie mamy żadnego dowodu na to, że życie w domu, gdzie uprawiana jest marihuana wpływa na zdrowie dziecka.”

Doktor Douglas mówi, że odkrycia były niemałym zaskoczeniem, ponieważ jej doświadczenie doprowadziło ją do wierzeń, że hodowcy stwarzają wiele zagrożeń dla dzieci. Niebezpieczne sprzęty związane z uprawą marihuany, a także pleśń i inne zanieczyszczenia powietrza były niektórymi z jej głównych problemów.

Jednak, kiedy doktor Douglas i jej koleżanka porównały względne zdrowie dzieci żyjących w takich domach, nie znalazły żadnych znaczących różnic, ani w zdrowiu, ani w ilości leków przepisywanych dla tych dzieci w porównaniu z rówieśnikami.

„Jeśli chodzi o perspektywy opieki nad dziećmi, po prostu musimy zrozumieć, jakie są podstawy naszej interwencji,” mówi doktor Douglas. „Jeśli zdrowie tych dzieci nie jest narażone, to musimy szczerze stwierdzić, że to nie nasza sprawa.”

Badanie otrzymało dofinansowanie z MITACS, BC Mental Health and Addictions Research Network, the BC Child and Youth Health Research Network i BC Ministry for Children and Family Development.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.