Znaczenie słupków w uprawie cannabis

Producenci cannabis, którzy rozumieją cykl życia cannabis i potrafią odróżnić rośliny męskie i żeńskie, zawsze odnoszą więcej sukcesów niż hodowcy, którzy się tym nie interesują. Słupki mogą powiedzieć nam wiele o cannabis.

Słupek to żeński organ rośliny cannabis oznaczający jej płeć. Dla zwykłego, domowego ogrodnika, słupek jest włoskiem wystającym z kielicha żeńskiego kwiatu. Rośliny zapylane są w momencie kiedy słupki z wysklepionymi włoskami wchodzą w kontakt z pyłkiem z męskiej rośliny.

Zamiast koncentrować się na produkcji bardziej żywicznych kwiatów, żeńska roślina cannabis zaczyna rozwijać nasiona. Rośliny będą słabsze, a nasiona tworzyć będą się w miejscu przylistków.

• Czego możesz dowiedzieć się dzięki słupkom?

Zwykle rośliny męskie rozwijają kwiaty wcześniej niż ich kobiece odpowiedniki. 3 – 6 tygodni po wykiełkowaniu powinieneś być w stanie rozróżnić już rośliny męskie od żeńskich. Podobnie, jeśli nie korzystasz z nasion feminizowanych, właśnie w tym momencie powinieneś zidentyfikować męskie rośliny i je usunąć.

Czasem rośliny mogą wymagać aż osiem tygodni, ale mimo tego większość hodowców robi pierwszą selekcję już po 4 – 6 tygodniu uprawy i po prostu zachowuje kilka roślin, których nie jest pewna i ma na nie oko.

Automatycznie kwitnące rośliny cannabis mają tendencję do gwałtownego produkowania kwiatów i to szybciej niż możesz się tego spodziewać. Gdzieś pomiędzy dniem 15, a 35 po wykiełkowaniu, na roślinach pojawi się wiele białych słupków. Tydzień później możesz spodziewać się pulchnych kielichów połyskujących żywicą. Słupki będą szybko zmieniać kolor z białego na pomarańczowy/ czerwony.

Dzięki fotoperiodzie odmiany cannabis przechodzą przez trzy etapy: wczesne kwitnienie, średnie kwitnienie oraz późne kwitnienie. Słupki są doskonałym wskaźnikiem postępu wzrostu twoich żeńskich roślin cannabis. Na początku przy cyklu światła 12/12 słupki będą całkowicie białe, gdzieś w okolicach 4 – 6 tygodnia możesz spodziewać się pierwszej zmiany kolorów na pomarańczowy/ czerwony i/ lub różowy. W tygodniach 7 – 10 kolor zmieni się na piękny i dojrzały odcień czerwieni, pomarańczu i brązu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.