Ten kraj pali więcej bong niż jakikolwiek inny

Mimo, że istnieją kraje, które mają znacznie więcej użytkowników marihuany, zgodnie z badaniem przeprowadzonym w 2017 roku, jeden kraj kocha palenie marihuany z bongo bardziej niż jakikolwiek inny: Australia.

Według Sydney Morning Herald, marihuana jest bardziej powszechna niż legalne narkotyki, takie jak napoje alkoholowe czy tytoń. Ale jeśli chodzi o palenie ich ulubionego zioła, Australijczycy robią to z bong znanych jako „Gatorade Saxophone” (jak pokazuje raport).

Na australijskim rynku istnieje wiele firm, które tworzą ceramiczne bonga, które kształtem przypominają australijskie ikony, od kangurów po gwiazdy sportowe.

Innym ciekawym faktem, który wykazało badanie jest to, że Australijczycy lubią mieszać marihuanę z tytoniem.

Zaraz po marihuanie, która zajmuje pierwsze miejsce, na liście popularnych narkotyków znajduje się MDMA, kokaina i LSD. Dzieje się tak pomimo kosztu, który wynosi około 240 dolarów za gram (to koszt dwukrotnie wyższy w porównaniu do następnego najdroższego kraju, nie licząc Nowej Zelandii). Aby umieścić to w perspektywie – cena za kokainę w Kolumbii wynosi 2,39 dolara za gram.

Czy wyniki tego badania mogą zmienić coś w Australii?

Opierając się na badaniu pokazującym, ilu Australijczyków korzysta z cannabis, istnieje coraz więcej próśb o reformę. Mimo, że w niektórych jurysdykcjach marihuana jest zdekryminalizowana, w innych stanach istnieje jedynie opcja depenalizacji jej.

I dzieje się tak mimo tego, że większość Australijczyków popiera jakąś formę dekryminalizacji.

Australia niedawno zalegalizowała osobiste i profesjonalne wykorzystanie nasion konopi, które na wielu rynkach postrzegane są jako superfood.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.