Podstawowy przewodnik po medycznej marihuanie

• Układ endokannabinoidowy

Endokannabinoidy i ich receptory znajdują się w cały ciele, w mózgu, narządach, tkance łącznej, gruczołach i komórkach odpornościowych. W każdej tkance, układ kannabinoidowy wykonuje różne zadania, ale cel jest zawsze taki sam – homeostaza (utrzymanie stabilnych warunków wewnętrznych, niezależnie od zmian w środowisku zewnętrznym).

• Receptory kannabinoidowe

Receptory kannabinoidowe są obecne na całym ciele, ale przede wszystkim w mózgu, gdzie regulują takie rzeczy jak głód, ból, nastrój. Osadzone w błonach komórkowych, uważane są za bardziej liczne niż jakikolwiek inny system receptorów. Dwa receptory kannabinoidowe zostały zidentyfikowane i nazwane CB1 i CB2. Istnieją spekulacje, że istnieje trzeci receptor kannabinoidowy, ale nie jest on jeszcze ustalony.

CB1 znajduje się głównie w układzie nerwowym, tkance łącznej, gruczołach i narządach
CB2 znajduje się przeważnie w układzie immunologicznym i powiązanych strukturach

• Jak kannabinoidy mogą mi pomóc?

Kannabinoidy działają na centralny komponent systemu endokannabinoidowego w ludzkim organizmie oraz w organizmie wielu zwierząt. Kannabinoidy wspierają homeostazę na każdym poziomie życia biologicznego. A ponieważ nie nie zawierają one składników psychoaktywnych THC, nie wywołują uczucia haju.

Gdy kannabinoidy stosowane są zewnętrznie przez typowy produkt, działają bezpośrednio na receptory CB2 i mogą bardzo skutecznie pomóc w przypadku bólu lub stanu zapalnego. Kiedy stosowane są wewnętrznie, oddziałują na receptory CB1 wspomagając spokojny sen, regulując cukier we krwi, zmniejszając łaknienie, uczucie rozdrażnienia i niepokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.