nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Marihuana działa na objawy PTSD

Marihuana działa na objawy PTSD, GrubyLoL.com\

W 3-tygodniowym badaniu pilotażowym z udziałem 10 pacjentów z ciężkimi objawami PTSD, doustne dawki THC doprowadziły do znaczącej poprawy w całym szeregu objawów, w tym snu i symptomów wzmożonego napięcia psychicznego i fizjologicznego. THC jest głównym składnikiem konopi i jest odpowiedzialne za uczucie haju.

Odkrycia zostały opublikowane 17 czerwca w czasopiśmie Clinical Drug Investigation.

„Jest to pierwsze doniesienie o zastosowaniu doustnym przyswajalnego Δ9-THC jako dodatek leczenia pacjentów z przewlekłym PTSD,” podają badacze.

„Wyniki pokazują dobrą tolerancję i bezpieczeństwo, zmniejszenie symptomów PTSD, poprawę jakości snu i zmniejszenie częstości występowania koszmarów.”

Pacjenci otrzymywali preparat na bazie oleju zawierającego 5 miligramów THC dwa razy dziennie. Zabieg był dodatkiem do ich obecnej rutyny farmaceutycznej. Średnio, pacjenci przyjmowali około 4 różnych lekarstw w czasie badania.

Zgłaszane działania niepożądane były niewielkie i obejmowały suchość w ustach, ból głowy, drgawki.

Najnowsze dane wskazują, że kannabinoidy mogą zwiększać zdolność do przezwyciężania traumatycznych wspomnień. Co więcej, kannabinoidy znane są z wpływu na sen w różny sposób, w tym zmniejszenie snu REM – fazy snu w trakcie której występują koszmary. Anegdotyczne doniesienia sugerują również, że zastosowanie marihuany może być bardzo korzystne.

Wiele osób uważa, że marihuana jest obiecującą substancją w rozwoju nowych i bardziej skutecznych metod leczenia PTSD. Ale naukowcy twierdzą, że nie ma jeszcze wystarczającej ilości dowodów klinicznych, aby być pewnym.

„Wyniki wspierają dalsze badania dotyczące działania terapeutycznego Δ9-THC w przewlekłīm i ostrym PTSD,” podsumowują autorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Partnerskie strony o tematyce marihuany, konopi indyjskich i nasionach:

konopia leczy, czyli o medycznej marihuanie o oleju cbd, rso, medycznej marihuanie poradnik, o uprawie, hodowli, marihuany, konopi, w domu, na dworze thc info, czyli newsy cannabis thcland, to tematy o marihuanie, konopi kuchnia z cannabis, przepisy i newsy konopne thc tv, to relacje z imprez konopnych, filmy z upraw marihuany konopie indyjskie, cannabis newsy jamaica, tematy o cannabis, konopi indyjskiej galeria, foto haszysz, uprawy, hodowle, cannabis marijuana, cannabis, seeds, seed, seedbank, akseeds kanabis info, to cannabis news tritonseeds, tematyka kontrowersyjnej marihuany ganjafarmer, blog ganja farmer, o marihuanie marihuana, konopie indyjskie, ganja galeria i wrzuta, upraw, hodowli, marihuany, konopi foto thc, czyli galeria cannabis uprawy, hodowle, marihuany, konopi, cannabis, indoor, porady medyczna marihuana, wszystko o niej f2seeds, f2 seeds, blog dla palaczy cannabis taniesianie, tanie sianie, wysiewanie marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras firma powiew, lider na rynku nasion news kanabis info, czyli informacje o cannabis upload kanabis info, galeria blog o uprawie marihuany konopi indyjskich ultimate seeds, portal o trawce najlepsze kanabis info, sklepy z nasionami, opinie seedbay info, wiemy wszystko o konopiach blog thc-thc, czyli newsy sklepu foto thc-thc, czyli galeria cannabis forum o uprawie marihuany, porady, dyskusje dyskusje o hodowli marihuany, forum konopne nasiona marihuany, konopi, akseeds forum kanabis info, ciekawe, tematy, dyskusje forum haszysz, uprawa, hodowla, marihuana holenderskiskun, skunk ufo seeds, topowe, nasiona marihuany, odmiany forum ganjafarmer, czyli uprawa konopi indyjskich upload growenter, hosting, galeria, cannabis nasiona marihuany, konopi, thc-thc galeria, cannabis sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbay foto seedbay info, galeria cannabis seeds, akseeds porady, uprawa i hodowla, marihuany, konopi, outdoor, na dworze dutch seeds, wszystko o marihuanie, i nasionach haszysz portal, newsy cannabis

Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.