Marihuana działa na objawy PTSD

las-marihuana-thc-natura-marihuana-rekreacyjna-i-medyczna-marihuana-to-natura\

W 3-tygodniowym badaniu pilotażowym z udziałem 10 pacjentów z ciężkimi objawami PTSD, doustne dawki THC doprowadziły do znaczącej poprawy w całym szeregu objawów, w tym snu i symptomów wzmożonego napięcia psychicznego i fizjologicznego. THC jest głównym składnikiem konopi i jest odpowiedzialne za uczucie haju.

Odkrycia zostały opublikowane 17 czerwca w czasopiśmie Clinical Drug Investigation.

„Jest to pierwsze doniesienie o zastosowaniu doustnym przyswajalnego Δ9-THC jako dodatek leczenia pacjentów z przewlekłym PTSD,” podają badacze.

„Wyniki pokazują dobrą tolerancję i bezpieczeństwo, zmniejszenie symptomów PTSD, poprawę jakości snu i zmniejszenie częstości występowania koszmarów.”

Pacjenci otrzymywali preparat na bazie oleju zawierającego 5 miligramów THC dwa razy dziennie. Zabieg był dodatkiem do ich obecnej rutyny farmaceutycznej. Średnio, pacjenci przyjmowali około 4 różnych lekarstw w czasie badania.

Zgłaszane działania niepożądane były niewielkie i obejmowały suchość w ustach, ból głowy, drgawki.

Najnowsze dane wskazują, że kannabinoidy mogą zwiększać zdolność do przezwyciężania traumatycznych wspomnień. Co więcej, kannabinoidy znane są z wpływu na sen w różny sposób, w tym zmniejszenie snu REM – fazy snu w trakcie której występują koszmary. Anegdotyczne doniesienia sugerują również, że zastosowanie marihuany może być bardzo korzystne.

Wiele osób uważa, że marihuana jest obiecującą substancją w rozwoju nowych i bardziej skutecznych metod leczenia PTSD. Ale naukowcy twierdzą, że nie ma jeszcze wystarczającej ilości dowodów klinicznych, aby być pewnym.

„Wyniki wspierają dalsze badania dotyczące działania terapeutycznego Δ9-THC w przewlekłīm i ostrym PTSD,” podsumowują autorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.