Dziesięć okropnych efektów syntetycznej marihuany

Oregano spryskane chemikaliami, które sprawią, że poczujesz się jak na haju nie powinno być nazywane „syntetyczną marihuaną”.
Fakt, wygląda jak marihuana, ale to jedyne podobieństwo.

1. Psychoza.

Psychoza to skrajne zaburzenie psychiczne. Psychoza oznacza, ze ktoś doświadcza utraty sensu lub kontaktu z rzeczywistością. Ludzie, którzy korzystali z syntetycznej marihuany twierdzą, że cierpią z powodu dolegliwości psychotycznych takich jak urojenia i halucynacje.

Urojenia to fałszywe myśli i przekonania które kolidują z prawdą. Halucynacje to przekonania, że ktoś coś słyszał lub widział, ale które nie są prawdziwe. W badaniu przeprowadzonym w Metropolitan Hospital Center in New York City,m naukowcy przebadali symptomy 50 pacjentów zatrutych syntetyczną marihuaną. Większość pacjentów cierpiała z powodu roztrzęsienia, niezorganizowanych myśli, urojeń paranoidalnych i chaotycznego zachowania. Inne powszechne objawy obejmowały myśli samobójcze (30%), zaburzenia lękowe (28%), depresję (20%), katatonię (0.05%).

2. Zawał serca.

Zawał serca występuje, gdy przepływ krwi do serca jest zablokowany. Objawy zawału serca obejmują intensywny ból w klatce piersiowej, duszności, zimne poty, nudności. Co ciekawe, objawy występują powoli. Stan może utrzymywać się przez kilka godzin, czasami kilka dni lub nawet tygodni zanim nadejdzie atak.

Marilyn A. Huestis, naukowiec NIDA ostrzega – „Jeśli stosujesz syntetyczną marihuanę typu Spice, eksperymentujesz sam na sobie.” W wiadomościach można znaleźć informację o nastolatkach, którzy zgłosili się do izby przyjęć. Nastolatkowie przerażeni byli rozdzierającym bólem w klatce piersiowej oraz innymi objawami, które doświadczali. Lekarze poinformowali, że każdy z nich przeżył zawał serca. Następnie, młodzież przyznała się, że niedługo przed zgłoszeniem się do izby przyjęć paliła syntetyczną marihuaną.

3. Retrospekcje.

Kiedy występuje filmowa retrospekcja na scenie, siedzimy wszyscy w kinie i oglądamy z oczekiwaniem w naszych oczach. Jednak w przypadku ekstremalnych narkomanów, retrospekcja ma inne znaczenie. Mentalne wspomnienie jest nagłe, niepokojące, żywe i przynosi pamięć o przeszłych zdarzeniach z ich życia.

Zjawisko jest często powodowane przez urazy psychiczne lub narkotyki.

Młody mężczyzna, mieszkający na Florydzie twierdzi, że wciąż boryka się z retrospekcjami – trzy miesiące po rzuceniu syntetycznej marihuany. Doświadcza agonii i trwałych epizodów psychotycznych.

4. Zatrzymanie akcji serca.

Zatrzymanie akcji serca jest najczęstszą przyczyną śmierci. W przeciwieństwie do zawału serca, występuje wówczas, kiedy serce doznaje awarii i niespodziewanie przestaje bić. Awaria wyzwalana jest przez problem „elektryczny”, który powoduje nieregularne bicie serca (arytmia).

Arytmia zakłóca funkcje serca i nie jest ono w stanie wysyłać krwi do mózgu, płuc i innych narządów. W ciągu kilku sekund osoba przestaje odpowiadać, traci zdolność oddychania.

Tragedia następuje, gdy ofiara nie otrzyma należytej pomocy.

5. Uszkodzenie nerek.

Nerki są organami, które pomagają filtrować produkty materii z krwi. Mają one również udział w regulacji ciśnienia krwi, równowadze elektrolitowej i wytwarzaniu czerwonych krwinek. Niewydolność nerek jest stanem, w którym nerki tracą zdolność do usuwania odpadów i bilansu płynów.

Według American Kidney Fund, niewydolność nerek oznacza, ze nerki przestają działać na tyle dobrze, że życie bez dializy nerek lub przeszczepu staje się niemożliwe. Niewydolność nerek może wystąpić nagle (ostra niewydolność nerek) lub wolniej, w miarę upływu czasu. W większości, niewydolność nerek jest permanentną chorobą.

6. Napady padaczkowe.

Napady padaczkowe są nagłym przypływem aktywności elektrycznej w mózgu. Działanie elektryczne powodowane jest przez złożone zmiany chemiczne zachodzące w komórkach nerwowych. Kiedy Jake Suojanen zaczął stosować Spice, jego życie mocno ucierpiało. Znalazł się w ryzyku ukończenia szkoły średniej, ale ciężko było mu zmierzyć się z prawdą o syntetycznej marihuanie.

Po sześciu miesiącach stosowania Spice, bliski przyjaciel odnalazł 17 – letniego Jake wymiotującego i mającego napad padaczkowy w łazience.
Jake przeżył, ale istnieje wiele osób, które nie miały tego szczęścia.

7. Udar mózgu.

Udar mózgu, czasem nazywany „atakiem mózgu”, występuje wtedy gdy uszkodzenie mózgu spowodowane jest brakiem dopływu krwi. W wielu przypadkach jest on cięższy niż napady padaczkowe. Objawy udaru obejmują odrętwienie lub osłabienie jednej strony ciała, utratę wzroku, dezorientację, niezdolność mówienia lub rozumienia mowy, zawroty głowy, silne bóle głowy, czasowy parali.

8. Uzależnienie.

Uzależnienie jest formą choroby mózgu. Jest to choroba, która sprawia, że narkoman czuje tak silną chęć brania narkotyków, że nie może się oprzeć pokusie, chociaż wie, że to co robi jest szkodliwe dla niego i ludzi wokół niego. Niejaki David podzielił się swoją historią podczas spotkania grupy wsparcia. David twierdzi, że jego uzależnienie do „Spice” powoduje, że często budzi się w środku nocy aby zażyć substancję.

Pewnej nocy, podczas przeżywania epizodu psychotycznego, przyjaciel przyłapał Davida na tym, że uderzał on z całej siły kijem bejsbolowym w ścianę. David miał halucynacje, myślał że ściana to osoba która go atakuje. David rzucił kij pod nogi przyjaciela i prosił go, aby odebrał mu życie. Powiedział, że nigdy więcej nie chce się tak czuć, nigdy więcej nie chce sięgnąć po Spice.

Niestety, David przyznał, że jego nałóg jest silniejszy. Niedługo po nocnym epizodzie, zapalił Spice ponownie. Doświadczył samobójczych myśli i uczucia paraliżu, twierdzi, że widział wszędzie demony…

9. Śpiączka.

Śpiączka jest stałym stanem nieświadomości. Podczas śpiączki, osoba nie reaguje na środowisko. Osoba jest żywa i może wydawać się, że tylko śpi. Jednak w przeciwieństwie do snu, nie jesteśmy w stanie obudzić tej osoby.

Nastolatek mieszkający w Kalifornii niedawno zapadł w śpiączkę po zapaleniu syntetycznej marihuany. Podobnie jak wielu rodziców i członków rodziny, którzy byli świadkami cierpienia z powodu narkotyków, rodzice chłopca ostrzegają innych przed strasznymi efektami substancji.

10. Śmierć.

Wszyscy wiemy, co to jest śmierć i nie ma potrzeby wyjaśniania jej definicji czy objawów.

Bądź świadomy syntetycznej marihuany. Można znaleźć ją pod różnymi nazwami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.