nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Cannabis sativa i indica, różnice historyczne i genetyczne oraz geograficzne

Cannabis sativa i indica, różnice historyczne i genetyczne oraz geograficzne, GrubyLoL.com

Badania naukowe potwierdzają różnice pomiędzy cannabis sativa i cannabis indica, jednak istnieją pewne wątpliwości co do ich dokładności. W rzeczywistości, historia sugeruje znacznie prostsze różnice pomiędzy tymi dwoma gatunkami.

Oryginalna klasyfikacja cannabis indica została wykonana przez francuskiego biologa Jean-Baptiste Lamarck w 1785 roku.

Lamarck zaobserwował, że niektóre rośliny marihuany z Indii były odurzające i można było wykonać z nich haszysz. Ale tradycyjne uprawy konopi, które były bardziej powszechne w Europie, nie posiadały efektów wpływających na umysł.

Jean-Baptiste Lamarck wymyślił nazwę cannabis indica, aby odróżnić konopie indyjskie z konopią pochodzącą z Europy, która była w tym czasie znana jako cannabis sativa. Podobnie, cannabis indica została specjalnie rozpoznana jako terapeutyczna w zachodniej medycynie w ciągu 1800 roku.

Naukowcy, którzy badali różnice między gatunkami indica i sativa wymyślili wiele teorii opartych na ich genetyce. Jedna z panujących teorii koncentruje się na genetycznej produkcji THC i CBD.

Rośliny, które produkują duże ilości THC cechuje ekspresja genów, które kodują syntazę enzymu THCA. Enzym ten przekształca CBG w THCA, które staje się THC po podgrzaniu. Rośliny te zazwyczaj przynależą do gatunku cannabis indica.

Z drugiej strony, niektóre rośliny cechuje ekspresja genów, które kodują syntazę enzymu CBDA. Enzym ten przekształca CBG w CBDA, zamiast prekursora CBD. Rośliny te zazwyczaj uważane są za cannabis sativa.

Na podstawie tego wyjaśnienia, rośliny indica cechuje wysoki wskaźnik ilości THC:CBD, a rośliny sativa wysoki współczynnik CBD:THC.

Problem polega na tym, że dzisiaj wiele szczepów produkuje różne ilości obu enzymów. Niektórzy badacze uważają, że jest to spowodowane hybrydyzacją z puli genów, co wyjaśnia dlaczego niektóre rośliny sativa bogate są w THC, a niektóre indica są w nie ubogie.

Badacze zaproponowali również alternatywną teorię na pochodzenie geograficzne. Powszechne gatunki konopi uważa się, za pochodzące z Azji Środkowej, przed oddzieleniem w wyraźne dwa gatunki – sativa i indica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Partnerskie strony o tematyce marihuany, konopi indyjskich i nasionach:

konopia leczy, czyli o medycznej marihuanie o oleju cbd, rso, medycznej marihuanie poradnik, o uprawie, hodowli, marihuany, konopi, w domu, na dworze thc info, czyli newsy cannabis thcland, to tematy o marihuanie, konopi kuchnia z cannabis, przepisy i newsy konopne thc tv, to relacje z imprez konopnych, filmy z upraw marihuany konopie indyjskie, cannabis newsy jamaica, tematy o cannabis, konopi indyjskiej galeria, foto haszysz, uprawy, hodowle, cannabis marijuana, cannabis, seeds, seed, seedbank, akseeds kanabis info, to cannabis news tritonseeds, tematyka kontrowersyjnej marihuany ganjafarmer, blog ganja farmer, o marihuanie marihuana, konopie indyjskie, ganja galeria i wrzuta, upraw, hodowli, marihuany, konopi foto thc, czyli galeria cannabis uprawy, hodowle, marihuany, konopi, cannabis, indoor, porady medyczna marihuana, wszystko o niej f2seeds, f2 seeds, blog dla palaczy cannabis taniesianie, tanie sianie, wysiewanie marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras firma powiew, lider na rynku nasion news kanabis info, czyli informacje o cannabis upload kanabis info, galeria blog o uprawie marihuany konopi indyjskich ultimate seeds, portal o trawce najlepsze kanabis info, sklepy z nasionami, opinie seedbay info, wiemy wszystko o konopiach blog thc-thc, czyli newsy sklepu foto thc-thc, czyli galeria cannabis forum o uprawie marihuany, porady, dyskusje dyskusje o hodowli marihuany, forum konopne nasiona marihuany, konopi, akseeds forum kanabis info, ciekawe, tematy, dyskusje forum haszysz, uprawa, hodowla, marihuana holenderskiskun, skunk ufo seeds, topowe, nasiona marihuany, odmiany forum ganjafarmer, czyli uprawa konopi indyjskich upload growenter, hosting, galeria, cannabis nasiona marihuany, konopi, thc-thc galeria, cannabis sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbay foto seedbay info, galeria cannabis seeds, akseeds porady, uprawa i hodowla, marihuany, konopi, outdoor, na dworze dutch seeds, wszystko o marihuanie, i nasionach haszysz portal, newsy cannabis

Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.