Legalizacja cannabis we Włoszech

Niedawno sprowadzono do włoskiego dużą ustawę, która ma w pełni legalizować rekreacyjną marihuanę, a która uzyskała poparcie wszystkich stron i z pewnością pomoże poczynić znaczne postępy w kierunku wdrożenia prawa.

Według artykułu dla International Business Times, kilka tygodni temu podpisano wniosek o legalizację marihuany we Włoszech. Za ustawą stoi senator Benedetto Della Vedova i do tej pory uzyskał poparcie 60 innych polityków.

„Jest to dwupartyjny wniosek od członków parlamentu o różnym pochodzeniu politycznym,” powiedział Benedetto Della Vedova reporterom.

„Pokazuje to, że nawet we Włoszech pragmatyczne podejście oparte na rygorystycznej analizie kosztów i korzyści, staje się coraz bardziej popularne w polityce oraz kulturze, i nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz parlamentu.”

Benedetto Della Vedova zwraca także uwagę na to, że ustawa wprowadzana jest „w związku z niepowodzeniem prohibicji”.

Choć ustawa nie jest jeszcze prawem, Benedetto Della Vedova i zwolennicy wniosku są przekonani, że tak właśnie się stanie. Włochy już zdekryminalizowały cannabis, chociaż na terenie całego kraju nadal brak całkowitej legalizacji medycznej oraz rekreacyjnej marihuany.

Cała Europa powoli zmierza w kierunku legalizacji marihuany. Republika Czeska już zatwierdziła jej wykorzystanie medyczne, a Francja wciąż debatuje nad tym tematem. Natomiast Holandia jest jednym z miejsc, w których rekreacyjna marihuana jest sprzedawana bez żadnych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.