Naukowiec otrzymuje prestiżową nagrodę za badania nad kannabinoidami

nagorda-za-odkrycia-w-temacie-konopi-nasiona-marihuany

Profesor z jednej z najlepszych szkół badawczych w Irlandii został uznany w zeszłym tygodniu na 8. konferencji Neuroscience Irlandii za swoją pracę z udziałem substancji chemicznych znajdujących się w marihuanie, w leczeniu stwardnienia rozsianego.

Dr Eric Downer, wykładowca i główny badacz w University College Cork’s Department of Anatomy & Neuroscience, został przedstawiony w Neuroscience Ireland Early Career Investigator Award na zeszłotygodniowej dorocznej konferencji.

„Jest to ważny czas w dziedzinie kannabinoidów i badań naukowych, zwłaszcza w zakresie terapii opartej na konopi związanej z MS” Downer wyjaśnił w komunikacie prasowym UCC.

Downer skupiła swoje badania nad rolą kannabinoidów – klasy związków chemicznych występujących w marihuanie – w regulacji zapaleń układu nerwowego. Uważa się, że zapalenie przyczynia się do progresji choroby MS, a także chorób, takich jak choroba Alzheimera i choroba Parkinsona.

Jego przełomowe odkrycie zidentyfikowało różnice w skutkach kannabinoidów na pacjentach ze stwardnieniem rozsianym i zdrowych ludziach.

„Moje badania wykazały, że komórki pacjentów MS, a nie komórki izolowane od zdrowych osób, odpowiadają na terapię kannabinoidową w zakresie pobudzenia sygnalizacji wewnątrzkomórkowej.”

Downer mówi, że jego zespół pracuje obecnie nad zidentyfikowaniem dokładnych mechanizmów odpowiedzialnych za te procesy, które, miejmy nadzieję poprawią zrozumienie jak kannabinoidy mogą być w stanie kontrolować postęp MS.

Dr Downer opublikował 21 artykułów i rozdziałów książek naukowych i działa jako ekspert, recenzent dla 13 czasopism naukowych.

Jest także sekretarzem Cannabinoid Ireland Research Committee i odbiorcą Royal Academy of Medicine in Ireland Early Career Award (2009).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.