nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Kratom może być tajną bronią w epidemii opioidów

Kratom może być tajną bronią w epidemii opioidów, GrubyLoL.com

Kratom to z pewnością mało zrozumiała substancja. Gdyby DEA odniosło sukces, kratom byłby już zakazany w Stanach Zjednoczonych. Ale tak się nie stało, a substancja pokazała pewne zaskakujące możliwości. Ryzyko śmierci oraz uzależnienia jest niskie, a substancja może być cennym zasobem w walce z epidemią opioidów.
Kratom sprzedawany jest online jako naturalne zioło o zdumiewająco medycznych właściwościach. Jednak ten rodzaj reklamy wzbudził czujność Dr Josh Bloom. Bloom jest starszym dyrektorem nauk chemicznych i farmaceutycznych w American Council of Science and Health. „Jednym z dziesięciu tematów o których piszę są suplementy ziołowe. W przeważającej części cała branża to fikcja. Nietestowane narkotyki bez użyteczności medycznej i możliwości szkód,” mówi Bloom.

Bloom napisał w ubiegłym roku artykuł zatytułowany „Kratom: Suplement, który zabije Godzillę”. Chociaż nagłówek jest sensacyjny, punktem artykułu jest to, że kratom jest lekiem o bardzo rzeczywistych efektach, a nie zwykłym i bezużytecznym suplementem.

Po spożyciu kratom uderza w wiele różnych receptorów w mózgu. „Nazywamy to brudnym lekiem” – mówi Bloom. Brudny odnosi się tylko do liczby receptorów, które łączy w mózgu. Kratom trafia w wiele, ale we wszystkie w które trafiają typowe opioidy jak Oxycontin lub Fentanyl. Ta szeroka gama receptorów jest kluczem do zrozumienia co sprawia, że kratom jest skutecznym narzędziem, ale także uwypukla niektóre z jego niebezpieczeństw.

Badanie z 2008 roku wykazało, że kratom zadziałał jako zastępcza terapia opioidowa u 43 – letniego mężczyzny. W badaniu stwierdzono, że kratom „może zwiększać skuteczność łagodzenia odstawienia opioidów”.

Coraz więcej badań sugeruje, że kratom może pomóc w rezygnacji z twardszych narkotyków. Kratom ma właściwości, które sprawiają, że jest to skuteczna terapia zastępcza odnośnie opioidów, ale jak skuteczny jest – nie jest całkowicie jasne. Z pewnością jest astronomicznie bezpieczniejszy niż fentanyl. Aby jednak wiedzieć na pewno potrzebna jest większa ilość badań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.