nasiona marihuany, konopi

Kratom może być tajną bronią w epidemii opioidów

Kratom to z pewnością mało zrozumiała substancja. Gdyby DEA odniosło sukces, kratom byłby już zakazany w Stanach Zjednoczonych. Ale tak się nie stało, a substancja pokazała pewne zaskakujące możliwości. Ryzyko śmierci oraz uzależnienia jest niskie, a substancja może być cennym zasobem w walce z epidemią opioidów.
Kratom sprzedawany jest online jako naturalne zioło o zdumiewająco medycznych właściwościach. Jednak ten rodzaj reklamy wzbudził czujność Dr Josh Bloom. Bloom jest starszym dyrektorem nauk chemicznych i farmaceutycznych w American Council of Science and Health. „Jednym z dziesięciu tematów o których piszę są suplementy ziołowe. W przeważającej części cała branża to fikcja. Nietestowane narkotyki bez użyteczności medycznej i możliwości szkód,” mówi Bloom.

Bloom napisał w ubiegłym roku artykuł zatytułowany „Kratom: Suplement, który zabije Godzillę”. Chociaż nagłówek jest sensacyjny, punktem artykułu jest to, że kratom jest lekiem o bardzo rzeczywistych efektach, a nie zwykłym i bezużytecznym suplementem.

Po spożyciu kratom uderza w wiele różnych receptorów w mózgu. „Nazywamy to brudnym lekiem” – mówi Bloom. Brudny odnosi się tylko do liczby receptorów, które łączy w mózgu. Kratom trafia w wiele, ale we wszystkie w które trafiają typowe opioidy jak Oxycontin lub Fentanyl. Ta szeroka gama receptorów jest kluczem do zrozumienia co sprawia, że kratom jest skutecznym narzędziem, ale także uwypukla niektóre z jego niebezpieczeństw.

Badanie z 2008 roku wykazało, że kratom zadziałał jako zastępcza terapia opioidowa u 43 – letniego mężczyzny. W badaniu stwierdzono, że kratom „może zwiększać skuteczność łagodzenia odstawienia opioidów”.

Coraz więcej badań sugeruje, że kratom może pomóc w rezygnacji z twardszych narkotyków. Kratom ma właściwości, które sprawiają, że jest to skuteczna terapia zastępcza odnośnie opioidów, ale jak skuteczny jest – nie jest całkowicie jasne. Z pewnością jest astronomicznie bezpieczniejszy niż fentanyl. Aby jednak wiedzieć na pewno potrzebna jest większa ilość badań.

Inne Artykuły

promocja, 1 plus 1, sklep thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Kratom może być tajną bronią w epidemii opioidów”

nasiona marihuany, automatic, sklep, thc-thc

Partnerskie strony o tematyce marihuany, konopi indyjskich i nasionach:

konopia leczy, czyli o medycznej marihuanie o oleju cbd, rso, medycznej marihuanie thc info, czyli newsy cannabis thcland, to tematy o marihuanie, konopi kuchnia z cannabis, przepisy i newsy konopne thc tv, to relacje z imprez konopnych, filmy z upraw marihuany konopie indyjskie, cannabis newsy jamaica, tematy o cannabis, konopi indyjskiej galeria, foto haszysz, uprawy, hodowle, cannabis marijuana, cannabis, seeds, seed, seedbank, akseeds kanabis info, to cannabis news tritonseeds, tematyka kontrowersyjnej marihuany ganjafarmer, blog ganja farmer, o marihuanie marihuana, konopie indyjskie, ganja galeria i wrzuta, upraw, hodowli, marihuany, konopi foto thc, czyli galeria cannabis uprawy, hodowle, marihuany, konopi, cannabis, indoor, porady medyczna marihuana, wszystko o niej f2seeds, f2 seeds, blog dla palaczy cannabis taniesianie, tanie sianie, wysiewanie marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras firma powiew, lider na rynku nasion news kanabis info, czyli informacje o cannabis upload kanabis info, galeria blog o uprawie marihuany konopi indyjskich ultimate seeds, portal o trawce najlepsze kanabis info, sklepy z nasionami, opinie seedbay info, wiemy wszystko o konopiach blog thc-thc, czyli newsy sklepu foto thc-thc, czyli galeria cannabis forum o uprawie marihuany, porady, dyskusje dyskusje o hodowli marihuany, forum konopne nasiona marihuany, konopi, akseeds forum kanabis info, ciekawe, tematy, dyskusje forum haszysz, uprawa, hodowla, marihuana holenderskiskun, skunk ufo seeds, topowe, nasiona marihuany, odmiany forum ganjafarmer, czyli uprawa konopi indyjskich upload growenter, hosting, galeria, cannabis nasiona marihuany, konopi, thc-thc galeria, cannabis sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbay foto seedbay info, galeria cannabis seeds, akseeds porady, uprawa i hodowla, marihuany, konopi, outdoor, na dworze dutch seeds, wszystko o marihuanie, i nasionach haszysz portal, newsy cannabis

Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.