Efekty Uboczne Stosowania Marihuany

• Utrata Pamięci

Jak wykazało wiele badań, użytkownicy marihuany doświadczają występowania krótkoterminowych problemów z pamięcią; Inne badania sugerują, że kannabinoidy upośledzają wszystkie etapy pamięci.

Młodzi ludzie, którzy stosowali narkotyki mogą być na to narażeni najbardziej. Badania sugerują, że zaburzenia pamięci są bardziej nasilone u dorastających osób stosujących konopie indyjskie, oraz może mieć na nich trwały wpływ.

Jednak regularni użytkownicy często stają się odporni na problemy z pamięcią, które może powodować konopia.

• Brak Motywacji

Niektórzy ludzie, którzy są przeciwko stosowaniu rekreacyjnej marihuany opierają swoją teorię o stereotyp, że użytkownicy jej tracą motywację w pracy i szkole. Podczas, gdy ten banał jest zdecydowanie przesadzony, istnieją pewne argumenty potwierdzające to wierzenie.

W badaniu w 2003 roku, 53% użytkowników marihuany zgłosiło przeżywanie braku motywacji.

Utratę motywacji można wyjaśnić poprzez sposób w jaki konopia wpływa na mózg. Niektóre badania sugerują, że długoterminowi użytkownicy marihuany mają niższy poziom dopaminy – substancji chemicznej w mózgu, która bezpośrednio odpowiedzialna jest za motywację.

• Depresja

Pomimo, iż wykazano, że konopia może działać jako lek stosowany w celu zwalczania depresji u ludzi, w niektórych przypadkach może działać w odwrotny sposób.

Według specjalisty nazwiskiem Werynski, badania wskazują, że marihuana może powodować depresję głównie u młodych ludzi. Podobnie, badania opublikowane w 2002 roku w British Medical Journal stwierdziły, że częste zażywanie konopi indyjskich u nastoletnich dziewczyn prawdopodobnie może skutkować depresją w latach późniejszych.

Mimo to, ważne jest, aby pamiętać, że istnieją różne rodzaje depresji i że marihuana może mieć wpływ na każdy typ inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.