Cannabis pomaga także w przypadku hemoroidów

Cannabis przepisywane jest na wiele różnych schorzeń, w tym na schorzenia charakteryzujące się bólem i stanami zapalnymi. Cannabis ma oczywiście właściwości kojące te stany. Zioło nie stanie się magiczną kuracją na hemoroidy, ale kannabinoidy takie jak CBD pomogą zahamować stany zapalne i złagodzić ból, który może pojawić się w każdym momencie. Roślina może być skutecznym elementem szerszej strategii lub planu radzenia sobie z objawami hemoroidów.

Artykuł opublikowany w 2015 roku w czasopiśmie Bioorganic and Medical Chemistry omówił przeciwzapalny charakter CBD. Okazało się, że kannabinoid wpływa układ endokannabinoidowy w sposób bezpośredni. Działanie przeciwzapalne kannabinoidów przebadano w takich stanach, jak na przykład zapalna choroba jelit.

Cannabis może również być skuteczne w łagodzeniu bólu związanego z hemoroidami, ponieważ zioło stosuje się w przypadkach bólu od tysięcy lat. Artykuł opublikowany w 2007 roku w czasopiśmie Chemistry and Biodiversity wykazał, że cannabis wpływa na poprawę snu pacjentów cierpiących na bezsenność spowodowaną bólem oraz stanami takie jak obwodowy ból neurotyczny i reumatoidalne zapalenie stawów.

Kannabinoidy można podawać bezpośrednio lub aplikować w pobliżu miejsca występowania hemoroidów za pomocą kremów stosowanych miejscowo. Oprócz tego substancje podawać można w formie doodbytniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.