Brak powiązania między marihuaną, a jakością życia

Niedawne badanie długoterminowe wykazało, że stosowanie marihuany nie wiąże się z negatywnymi wynikami w dorosłym życiu młodego pokolenia. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence i zasługuje zarówno na uwagę rodziców jak i polityków.

Wielu rodziców oraz polityków znajduje się pod wpływem propagandy dotyczącej marihuany, która została utrwalona za czasów Wielkiego Kryzysu. Wspólne przekonania obejmują to, że „marihuana sprawi, że oszalejesz”; „marihuana zrujnuje twoje życie”; „marihuana sprawia, że ludzie popełniają różnego rodzaju zbrodnie”.

Najwyższy czas, aby nasze społeczeństwo zwróciło uwagę na dane, a nie na lata rządów, kłamstw i terroru. Jedno z takich badań zostało przeprowadzone przez naukowców z Pittsburgh School of Medicine i Rutgers University, porównało mężczyzn w wieku 15 – 26 lat, którzy palili marihuanę regularnie z osobami wstrzymującymi się od stosowania substancji lub stosującymi ją bardzo rzadko.

Badanie porównało społeczno – ekonomiczną, społeczną, i życiową satysfakcję z sytuacji badanych osób, gdy osiągnęły one wiek 30 lat. Naukowcy stwierdzili, że po uwzględnieniu „innych nadużyć” i „unikalnych sytuacji”, różnice pomiędzy regularnymi użytkownikami marihuany a nie-użytkownikami były nieistotne.

Podobne badania przeprowadzono w celu zbadania wpływu stosowania marihuany w rozwoju fizycznym oraz psychicznym młodzieży.
Zdecydowana większość badań nie jest ostateczna, ale specjaliści zaczynają sądzić, że marihuana może promować neurogenezę – dokładne przeciwieństwo tego, w co od lat wierzymy.

Nie oznacza to, że rodzice powinni zachęcać swoje dzieci do palenia marihuany, ale to, że dysponują narzędziami niezbędnymi do podejmowania świadomych decyzji dotyczących tego dlaczego pozwalają lub nie pozwalają na stosowanie marihuany.
Rozmowa z dzieckiem z pewnością będzie bardziej efektywna, gdy rodzic poda fakty naukowe, a nie opinie – zwłaszcza dlatego, że dzieci mogą uzyskać dostęp do rzetelnych informacji poprzez internet.

Fakt jest taki, że marihuana to nie jest zła roślina. W istocie ratuje ona życie na wiele sposobów.

Jak marihuana wpływa na twoje życie? Masz z nią jakieś doświadczenie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.