Naukowcy odkryli gen szczęścia – i jest to związane z marihuaną

medyczna-marihuana-lekarz-medycyna-cbd-leczy-konopia-indyjska-szusz-z-medycznej-marihuany-cbd

Gen odpowiedzialny za skutki marihuany może tłumaczyć, dlaczego niektórzy ludzie są z natury szczęśliwsi niż inni, jak sugerują nowe badania.

Naukowcy z Japonii mierzyli poziom szczęścia wśród prawie 200 osób i stwierdzili, że Ci którzy posiadali wariację genu byli średnio bardziej szczęśliwi i pozytywniej reagowali na sygnały emocjonalne.

Gen został zidentyfikowany jako kodujący receptor CB1, szlak w mózgu odpowiedzialny za haj związany z marihuaną.

„Ludzkie receptory kannabinoidowe genotypu 1 są ściśle związane z dwoma aspektami szczęścia,” napisali naukowcy. Badanie zostało opublikowane w tym miesiącu w czasopiśmie PLOS ONE/

Receptory CB1 są bardzo skoncentrowane w mózgu, działają w celu zmiany apetytu, bólu, nastroju, pamięci.

Zdaniem zespołu, polimorfizm genu receptora CB1 może nasilać reakcję użytkownika na kannabinoidy, które stanowią substancje chemiczne, które aktywują szlaki. Ponad 60 różnych kannabinoidów zostało zidentyfikowanych w marihuanie, zwykle z największym obecnym stężeniem THC.

Ale badania te nie są związane z paleniem marihuany. Jak się okazuje, ludzkie ciało produkuje szereg własnych kannabinoidów.

Jak THC, te naturalne związki występują w różnych regionach mózgu związanych z radością i wydają się działać jako regulatory nastroju. W rzeczywistości, jeden z pierwszych kannabinoidów odkrytych u ludzi, anandamid, bierze swoją nazwę od sanskryckiego słowa „Ananda”, czyli błogość lub radość.

Co ciekawe, kiedy naukowcy skanowali mózgi osób z wariantem genu, obserwowali wyższe poziomy aktywności w obszarach, które regulują pozytywne uczucia.

Naukowcy podsumowują, że osoby z wariantem genu CB1 mogą mieć „wysoką czułość do pozytywnych wydarzeń emocjonalnych,” a więc „pozytywne wydarzenia życiowe mogą być bardziej obfite,” dla tych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.