Czy Bezzapachowa Marihuana to Kolejny Trend w Świecie Cannabis?

Czy bezzapachowa marihuana to kolejny trend w świecie cannabis? Okazuje się, że tak. A przynajmniej według kanadyjskiego startupu CannabCo Pharmaceutical Corporation. Firma z siedzibą w Ontario nawiązała współpracę z jeszcze nienazwaną firmą technologiczną, aby stworzyć Purecann, nową odmianę marihuany, która rzekomo nie posiada niezależnie od tego, czy jest to świeży liściasty pączek, czy gęsta chmura dymu.

Prezes CannabCo, Mark Pellicane, uważa, że ​​nowa technologia zmieni sposób, w jaki konsumenci korzystają z marihuany.

„Wyobraź sobie, że ktoś wychodzi na zewnątrz na przerwę w ciągu dnia, ma ochotę na popołudniowe palenie cannabis i wraca do pracy bez zapachu ciągnącego się za jego ubraniem lub płaszczem… Brzmi super, prawda? Wielu użytkowników i ludzi, którzy są w pobliżu palaczy marihuany, skarży się na zapach, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach, mieszkaniach i biurach, a ta technologia rozwiązuje wszystkie obawy”.

Zalety bezwonnej marihuany:

• Praktycznie niewyczuwalny zapach suchego produktu podczas przechowywania go
• Znacznie zredukowany zapach (praktycznie niewyczuwalny) podczas spalania
• Bardzo gładki dym podczas spalania
• Może być użyty do wytworzenia produktu „dla koneserów” tworząc nowy segment rynku
• Brak uczucia „kaca” następnego dnia po ciężkim paleniu.

Brzmi super, ale jak to wszystko działa? Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega proces tworzenia bezwonnych pąków marihuany.

Jak działa bezwonna marihuana?

Chociaż technologia nadal nie została ujawniona, co oznacza, że jest ściśle strzeżona tajemnicą, możemy założyć, że podstawy obejmują usunięcie lub inną zmianę terpenów w kwiatach. Może to rzeczywiście obniżyć intensywność zapachu unoszącego się z pąków lub dymu. Jednak, jak pyta wielu przedstawicieli branży i kultury konopi indyjskich, jak to wpływa na ogólne wrażenia?

Wiele osób zastanawia się, czy bezwonne zioło miałoby podobne skutki jak zwykła marihuana. Jak wielu konsumentów wie, terpeny odgrywają niezastąpioną i niezbędną rolę w interakcji kannabinoidów z mózgiem. Wiadomo, że określone terpeny, takie jak linalol, humulen i pinen, powodują określone skutki u konsumentów. Kombinacje tych terpenów z kannabinoidami – znane jako efekt otoczenia – są tym, co nadaje marihuanie unikalne działanie zarówno rekreacyjne, jak i lecznicze. Usunięcie lub inna zmiana profilu terpenów może sprawić, że zapach zioła będzie mniej wyczuwalny w pomieszczeniu lub na ubraniach, ale także sprawi, że będzie mniej skuteczny w organizmie, co jest głównym celem spożywania konopi indyjskich dla większości ludzi.

Poza tym, chociaż bezwonna marihuana może posiadać niewielki lub nie posiadać żadnego zapach, trudno sobie wyobrazić, że można całkowicie usunąć zapach czegokolwiek, co się pali. Dym daje się zauważyć i to nie tylko terpeny zawarte w tej chmurze spalonego węgla. Jakkolwiek CEO Purecann to sobie wyobraża, kiedy wejdziesz do środka po krótkiej przerwie na palenie, nadal będziesz musiał wytłumaczyć zapach spalonej materii roślinnej. Prawda?

W przypadku każdego nowego rodzaju produktu na rynku firmy będą próbowały wprowadzać innowacje i wykreować dla siebie niszę. Jeśli Purecann rzeczywiście jest w stanie wyprodukować bezwonne pąki, które są mniej drażniące dla gardła i nie powodują kaca, którego niektórzy konsumenci doświadczają następnego dnia – a wszystko to bez utraty jakości, smaku lub efektu – to najbardziej prawdopodobnie znajdzie szeroką publiczność na rynku cannabis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.