Humulen: Ziemisty Terpen

Każdy, kto miał do czynienia z marihuaną, wie, że ma ona charakterystyczny zapach. W rzeczywistości jest to jeden z najbardziej kultowych zapachów. Ale w jaki sposób uzyskuje ten wyjątkowy, ziemisty zapach? Podobnie jak w przypadku wielu rzeczy w roślinie, wszystko sprowadza się do terpenów. Tym razem jednak to właśnie humulen zapewnia jej szerszą różnorodność i unikalną wizytówkę.

Czym są terpeny w marihuanie?

Terpeny to naturalne związki chemiczne, które pochodzą z roślin. Tworzą charakterystyczne zapachy i smaki, takie jak pinen, który tworzy sosnowy zapach, lub limonen, cytrusowy zapach, który pochodzi ze skórek pomarańczy lub cytryny. Terpeny występują nie tylko w roślinach marihuany. Można je znaleźć w wielu rodzajach roślin, od dużych sosen po zioła, takie jak lawenda. W konopiach humulen wspomaga naturalną obronę rośliny przed infekcjami grzybiczymi i szkodnikami rolniczymi.

W konopiach zidentyfikowano ponad 400 terpenów. Terpeny można izolować z roślin za pomocą procesów chemicznych. Niektóre wysoce aromatyczne terpeny, takie jak pinen, są wykorzystywane do produkcji środków czyszczących, podczas gdy inne są wykorzystywane do stosowania miejscowego w kremach i kosmetykach. Terpeny, które są powszechne w marihuanie, nie są unikalne dla konopi, można je również znaleźć w innych roślinach. Uważa się, że terpeny konopi indyjskich odgrywają rolę w efekcie otoczenia i mogą wchodzić w interakcje z kannabinoidami i potencjalnie mieć działanie uspokajające lub kojące, a także inne możliwe korzyści.

Co to jest humulen?

Humulen to terpen konopi indyjskich, który wcześniej był klasyfikowany jako α-kariofilen. Jest chemicznie podobny, ale nie identyczny, do β-kariofilenu. Humulen powszechnie występuje w roślinach z rodziny Humulus lupulus, znanych również jako chmiel.

Czy humulen jest monoterpenem?

Humulen nie jest monoterpenem. Jest to „seskwiterpen”, co oznacza, że ma półtora raza więcej atomów w swoich cząsteczkach niż zwykłe lub monoterpeny. Seskwiterpeny mogą mieć silniejszy zapach i być bardziej zróżnicowane chemicznie niż inne terpeny. Wszystkie terpeny z rodziny seskwiterpenów są znane ze swoich potencjalnych właściwości przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych.

Jak pachnie/smakuje humulen?

Humulen ma ziemisty, drzewny, korzenny aromat. Jego smak jest często określany jako gorzki, ale ma też pikantne i ziołowe właściwości.
Najbardziej znaną rośliną zawierającą humulen jest chmiel, który jest używany do aromatyzowania piwa podczas jego warzenia. Przeważnie gorzki smak humulenu pomaga zrównoważyć słodycz słodu, który jest używany w wielu recepturach piwa. Chmiel nadaje gorzki smak, ale także korzenny i ziemisty zapach.

Humulen w połączeniu z różnymi terpenami z różnych odmian konopi może być również owocowy i cytrusowy w smaku i zapachu. Po oddzieleniu od naturalnego materiału roślinnego, z którego pochodzi, humulen jest klarowną, żółtawo-zieloną cieczą. Temperatura wrzenia humulenu wynosi 106 ° C (222 ° F) przy 5 mmHg.

Gdzie można znaleźć humulen?

Oprócz roślin marihuany, humulen występuje w chmielu, zwłaszcza w szyszkach kwiatowych rośliny używanej do aromatyzowania piwa. Charakterystyczny smak „chmielowego” piwa pochodzi z humulenu. Humulen występuje również w pikantnym korzeniu imbiru i żeń-szeniu. Niektóre badania potencjalnych korzyści zdrowotnych humulenu analizowały humulen ekstrahowany z rośliny Cordia verbenacea, formy czarnej szałwii.

Inne przyprawy lub rośliny zawierające humulen to bazylia, kolendra, goździki, szałwia, czarny pieprz i jodła balsamiczna. Pół-gorzki, rześki smak i zapach humulenu przyczynia się do złożonych smaków i zapachów wszystkich tych przypraw i roślin, a także szczepów konopi.

Korzyści zdrowotne i zastosowania

Obecne badania badają, czy humulen ma właściwości przeciwzapalne, a także korzyści dla alergików. W chińskiej tradycji medycznej humulen znajduje się w olejku szałwiowym i jest używany do różnych środków zaradczych. Humulen zawarty jest w żeń-szeniu, który jest stosowany w medycynie chińskiej w celu zwiększenia energii oraz jako naturalny związek przeciwbakteryjny. W badaniach z 2018 r. Humulen wraz z wieloma innymi terpenami wykazał potencjalne działanie przeciwalergiczne i przeciwastmatyczne.

Odmiany marihuany bogate w humulen:

• Love Affair,
• Animal Mints #10,
• Ice Cream Cake,
• LA Kush Cake #2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.