Korzyści Stosowania Bakterii Kwasu Mlekowego (LAB)

Mikroorganizmy żyjące w glebie odgrywają kluczową rolę w transporcie, przemianie i przyswajaniu organicznych składników odżywczych potrzebnych do rozwoju i równowagi jej życia, a w konsekwencji do optymalnego wzrostu roślin konopi.

Te mikroorganizmy obejmują bakterie, pożyteczne drobnoustroje, grzyby, rośliny symbiotyczne i wiele innych żywych organizmów.

Jest to mądrze zorganizowany łańcuch pokarmowy, który ustanawia hierarchię, która działa w doskonałej harmonii. Całkowicie autonomiczna społeczność, która karmi i chroni uprawy marihuany w naturalny sposób, ponieważ ich obecność w glebie zapewnia wszystko, czego potrzeba.

W tym poście chcemy podkreślić znaczenie obecności bakterii kwasu mlekowego w glebie, które są w stanie poprawić jakość kwiatów konopi, zapewniając siłę oraz poprawiając jakość i intensywność ich terpenów i flawonoidów.

Czym są bakterie kwasu mlekowego?

Bakterie kwasu mlekowego zawierają drobnoustroje, które są wykorzystywane do produkcji żywności fermentowanej, takiej jak produkty mleczne (jogurty, sery); fermentowane warzywa (kapusta kiszona, oliwki, korniszony); gotowane wędliny (np. szynka iberyjska); fermentowane napoje alkoholowe (wino, piwo, cydr); czy nawet chleb na zakwasie.

LAB są również stosowane jako środek odkażający w procesie fermentacji mlekowej. Po dodaniu do substancji stałej lub cieczy zawierającej cukier bakterie kwasu mlekowego pochłaniają i trawią cukier przed uwolnieniem kwasu mlekowego jako metabolitu lub produktu ubocznego.

Oprócz tego, że są całkowicie nieszkodliwe dla wszystkich żywych istot, bakterie kwasu mlekowego zapewniają również korzyści dla ludzi, a także dla upraw konopi. Nasze ciało, zwłaszcza nasz przewód pokarmowy, zawiera wiele pożytecznych bakterii, które są niezbędne do utrzymania dobrej równowagi. To nie przypadek, że wielu lekarzy od kilku lat zaleca stosowanie probiotycznych suplementów diety w celu poprawy pracy żołądka. Bakterie kwasu mlekowego usprawniają proces rozkładu żywności oraz ułatwiają i przyspieszają mechanizmy przemiany materii, m.in. pomagając w transporcie składników odżywczych we właściwe miejsce.

Stosowanie bakterii kwasu mlekowego w uprawie marihuany

Kiedy bakterie kwasu mlekowego metabolizują cukry, powstaje substancja zwana heksanianem, która jest krótkołańcuchowym kwasem tłuszczowym. Dobrą wiadomością jest to, że w naszym przypadku rośliny konopi wytwarzają kannabinoidy i terpeny poprzez syntezę heksanianu.

Dlatego dodając heksanian do swoich upraw, hodowcy zapewniają podstawę dla większej liczby bardziej intensywnych terpenów, flawonoidów i kannabinoidów. Kolejną zaletą tych bakterii jest to, że ułatwiają przyswajanie organizmów obecnych w glebie.

Ponadto naturalne symbiotyczne działanie mikroorganizmów zapewnia skuteczną ochronę przed wieloma chorobami powodowanymi przez różnego rodzaju grzyby i szkodliwe bakterie.

Bakterie kwasu mlekowego pomagają roślinom konopi stać się większymi, bardziej odpornymi i produktywnymi, a także pomagają zwiększyć stężenie składników aktywnych.

Jak dostarczyć roślinom te bakterie?

Bakterie kwasu mlekowego to przenoszone przez glebę fakultatywne beztlenowce, które można znaleźć na maksymalnej głębokości 15 cm i nie potrzebują dużo tlenu do przeżycia.

Można więc wzbogacić glebę, dodając bakterie kwasu mlekowego bezpośrednio na powierzchnię, choć ta metoda wydaje się być w pewnych kręgach kontrowersyjna. Są bardzo łatwe w aplikacji: wystarczy dodać laktoserum (LAB) do wody i spryskać bezpośrednio glebę lub rośliny. Idealnym zastosowaniem jest oprysk laktoserum w początkowej fazie każdego stadium rozwojowego roślin, tak aby jednorodnie zorganizować i zrównoważyć życie w glebie.

Na co warto zwrócić uwagę podczas stosowania bakterii kwasu mlekowego w uprawie marihuany?

Jeśli dodajesz bakterie kwasu mlekowego do swoich roślin, ważne jest, aby nie stosować produktów biobójczych (tj. zagrażające równowadze gleby. Poza tym może to również sprzyjać pojawianiu się i rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów.

Najlepiej nie mieszać gleby, ponieważ bakterie znajdujące się na wierzchniej warstwie podłoża mogą zniknąć pod wpływem promieni UV. Jest to główny powód, dla którego bakterie kwasu mlekowego należy dodawać zawsze w nocy lub po wyłączeniu oświetlenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.