Sposób Na Lepszy Sen

Chcesz lepiej spać? Spróbuj to zrobić 1-2 godziny przed snem.

Istnieje biologiczny powód, dla którego ciepła kąpiel przed snem może poprawić jakość snu.

Naukowcy odkryli, że ciepła kąpiel lub prysznic, zaledwie 10 minut przed snem, może znacznie poprawić ogólną wydajność snu.

Czy walczysz z zasypianiem? Czy czujesz, że nie śpisz wystarczająco dużo i czujesz się śpiący w ciągu dnia? Nie jesteś sam. Amerykańska Akademia Medycyny Snu odkryła, że ​​jeden na trzech dorosłych Amerykanów ma objawy bezsenności. Dane pokazują, że każdego roku dochodzi do około 100 000 wypadków związanych z zasypiającymi kierowcami, w wyniku których dochodzi do 1550 ofiar śmiertelnych i 71 000 obrażeń.

Instytut Medycyny poinformował, że długotrwałe skutki pozbawienia snu mogą powodować poważne konsekwencje zdrowotne, takie jak nadciśnienie, cukrzyca, zawał serca, udar i depresja.

Wiele osób próbuje poradzić sobie bez recepty lub dzięki przepisywanym przez lekarza środkom nasennym. Ale czy istnieje sposób, aby szybciej zasnąć i lepiej spać bez leków?

„Jestem badaczem snu i doktorantem inżynierii biomedycznej na Uniwersytecie Teksańskim. W niedawno opublikowanym badaniu we współpracy z UT Health Science Center w Houston i University of Southern California, koledzy i ja wykazaliśmy, że ciepła kąpiel lub prysznic na godzinę do dwóch przed snem może znacznie poprawić jakość snu.

Jak wiele osób miałem problemy ze snem. Walczyłem z zasypianiem, budziłem się w środku nocy, niespokojny i budziłem się niewypoczęty. Nie miałem harmonogramu snu. Kiedy zacząłem przeglądać dane, zdałem sobie sprawę, ilu ludzi żyje w stanie braku snu. Nie byłem zainteresowany braniem tabletek, więc zainteresowałem się niefarmakologicznymi metodami poprawy snu.

Mój zespół i ja przejrzeliśmy ponad 5000 badań związanych z kąpielą i snem. Siedemnaście z tych badań spełniło nasze kryteria badawcze, aby zbadać wpływ ciepłej kąpieli lub prysznica na sen. Zastosowaliśmy procedurę statystyczną, aby połączyć dane z wielu badań i znaleźć optymalny czas kąpieli.

Odkryliśmy, że ciepła kąpiel przez zaledwie 10 minut może znacznie poprawić ogólną wydajność snu. Innymi słowy, ciepła kąpiel skutkowała większą ilością czasu spędzonego w rzeczywistym śnie, zamiast odwracania się, rzucania i próbowania zaśnięcia, w porównaniu ze zwykłym snem bez kąpieli. Ciepła kąpiel zaplanowana na godzinę lub dwie przed snem może również przyspieszyć zasypianie o około 36%.

Odkryliśmy również, że w większości badań ludzie zgłaszali, że czują się wypoczęci i mają lepszy sen w nocy dzięki ciepłej kąpieli lub prysznicowi.

Dlaczego ciepła kąpiel lub prysznic pomaga? Stoi za tym nauka. Temperatura naszego ciała nie jest stała przez 24 godziny. Jest wyższa rano i wieczorem, a najniższa podczas snu w nocy. Temperatura ciała musi spaść, aby zainicjować dobry sen. Kiedy bierzemy ciepłą kąpiel lub prysznic, ciało przenosi duże ilości krwi na powierzchnię, zwłaszcza dłoni i stóp. Ten przepływ krwi przenosi ciepło z rdzenia na powierzchnię i odrzuca ciepło do otoczenia i powoduje spadek temperatury ciała. Dlatego też, jeśli weźmiesz ciepłą kąpiel/prysznic we właściwym biologicznym czasie – od jednej do dwóch godzin przed snem – wspomoże to Twój naturalny proces okołodobowy i poprawi Twój sen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.