Pacjenci mówią, że marihuana jest bardziej skuteczna niż wytworzone z niej farmaceutyki

dobry-sen-dzieki-marihuanie-marihuana-thc-cbd-na-sen

Pacjenci uzyskują lepsze wyniki w walce z chorobą za pomocą marihuany zamiast pochodnych jej farmaceutyków – według największych przeprowadzonych do tej pory badań.

Naukowcy z Kanady, USA, Niemiec i Holandii przebadali 953 pacjentów z 31 krajów, na temat ich doświadczeń z różnymi formami marihuany.

Opublikowane wyniki pokazują że pacjenci są ogólnie bardziej zadowoleniu z naturalnej konopi. Preparaty farmaceutyczne otrzymały najwyższą notę w 1 z 9 kryteriów – „łatwość przygotowania i spożycia”.

„Ogólnie rzecz biorąc, ziołowe niefarmaceutyczne CBMs (leki na bazie kannabinoidów) otrzymały wyższe wyniki oceny uczestników niż produkty farmaceutyczne zawierające kannabinoidy.”

Badanie może być niepożądaną wiadomością dla firm, które produkują leki na bazie farmaceutycznej konopi, takich jak Marinol i Sativex.

Pomimo większej akceptacji przez pracowników służby zdrowia, pacjenci mówią, że naturalna konopia jest lepsza, jeśli chodzi o potrzebne dawki, wystąpienie i czas trwania objawów, a także najważniejsze – profil działań niepożądanych.

„Oprócz potrzeby takich produktów do bycia standaryzowanymi i kontrolowanymi pod względem jakości, nasze dane wskazują, że ogólnie istnieje spore zadowolenie z całych preparatów roślinnych, które są niedrogie i podawane poprzez inhalację, lub w formie nalewki.”

Spośród różnych metod stosowania marihuany, waporyzowanie odnotowało posiadanie najmniejszych skutków ubocznych, a zaraz po nim picie naparu – herbaty i palenie. Pacjenci zgłaszają także, że cena farmaceutycznej konopi jest o wiele wyższa niż sama marihuana.

Autorzy uważają, że odkrycia te dają „szeroki obraz” aktualnego doświadczenia pacjenta z konopną medycyną, i mogą być użyteczne w „dalszym rozwoju bezpiecznych i skutecznych leków na bazie konopi i pojedynczych kannabinoidów.”

Badanie otrzymało dofinansowanie od International Assocation for Cannabinoid Medicine (IACM) oraz Bedrocan BV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.