Czy cannabis naprawdę zabija koronawirusa?

Czy cannabis naprawdę zabija koronawirusa? Postaramy się tego dowiedzieć w dzisiejszym artykule.
Na początku 2020 roku wybuchła epidemia nowego koronawirusa – obecnie znanego jako COVID-19.

Zakażenia przekroczyły liczbę 100,000 osób, powodując wprowadzenie zakazów podróży, ograniczeń handlowych oraz kwarantann. Liczba ofiar śmiertelnych utrzymuje się na poziomie 4%, jednak większość z nich miała miejsce w Chinach.

Ciekawym efektem ubocznym paniki była ogromna liczba wyszukiwań w Internecie dotyczących tego, czy marihuana może zabijać koronawirusa. Skok zainteresowania można przypisać memowi, który został opublikowany na Twitterze przez Filmmaker Vivek Ranjan Agnihotri.

Agnihotri rozesłał zrzut ekranu fałszywego biuletynu informacyjnego, w którym twierdzono, że zespół naukowców stwierdził, że marihuana jest skutecznym sposobem leczenia zakażeń koronawirusem.

Fałszywy obraz zawierał tytuł „Breaking News – Weed Kills Coronavirus” i zaczął krążyć po całym świecie w popularnej bezpłatnej aplikacji do przesyłania wiadomości tekstowych WhatsApp, zanim rozprzestrzenił się na inne platformy mediów społecznościowych. W swoim tweecie Agnihotri powiedział, że „rozwiązanie wielu problemów na świecie leży w Indiach”.

„Ale nie możesz ich znaleźć, dopóki wyśmiewasz naszą starożytną mądrość. Marihuana to magiczna roślina. Do połowy lat 80. była sprzedawana przez Govt.”
„Z powodu Rajiv Gandhi i zachodnich firm farmaceutycznych marihuana posiada naprawdę złe imię. Zalegalizujmy cannabis” – powiedział.

Do chwili obecnej nie ma konkretnego leku zalecanego do stosowania w przypadku zapobiegania i/lub leczenia koronawirusa. Jednak osoby zakażone 2019-nCoV powinny otrzymać odpowiednią opiekę w celu złagodzenia i leczenia doświadczanych objawów, a osoby z ciężkimi symptomami powinny otrzymać zoptymalizowaną opiekę podtrzymującą ich życie. Bada się obecnie niektóre terapie i niedługo zostaną one przetestowane w ramach badań klinicznych. WHO pomaga koordynować te wysiłki, które mają na celu opracowanie ostatecznego leku.

Oficjalne oświadczenie Światowej Organizacji Zdrowia
Twierdzenia gwiazdy okazały się jednak szybko nieprawdziwe, ponieważ Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdziła, że obecnie nie ma konkretnego leku do leczenia COVID-19:
„trwają badania kliniczne, ale nie mamy żadnych danych o ustaleniu konkretnego lekarstwa”.

Chociaż Agnihotri rozpowszechnia wprowadzające w błąd – i potencjalnie niebezpieczne – dezinformacje, fakt, że spowodował tak szybkie poruszenie, świadczy o rosnącej globalnej świadomości wykorzystywania cannabis jako opcji leczenia

Istnieje także coraz więcej badań, które sugerują, że konopie indyjskie mogą być nawet kolejną wielką bronią w naszej walce z superbakteriami, dzięki swoim właściwościom przeciwdrobnoustrojowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.