Rodzaje testów antynarkotykowych THC

Rodzaje testów antynarkotykowych THC: Wszystko co musisz wiedzieć.

Otrzymanie nowej pracy może być zarówno ekscytujące jak i frustrujące, ale w przypadku osób stosujących cannabis lub każdego, kto rozważa stosowanie cannabis może również wywołać strach przed niespodziewanym testem antynarkotykowym, oraz gorączkowe poszukiwanie szybkich sposobów na oczyszczenie ciała z marihuany.

Nawet w miejscach, w których legalizacja marihuany do celów medycznych lub rekreacyjnych jest w pełnym rozkwicie, niektóre miejsca pracy nadal utrzymują surowe zasady dotyczące narkotyków, które zabraniają pracownikom spożywania cannabis.

Powiadomienie z wyprzedzeniem o nadchodzącym teście antynarkotykowym może dać ci wystarczająco dużo czasu, aby zrobić sobie przerwę od marihuany. Jednak mimo wszystko, niezwykle ważne jest zrozumienie, w jaki sposób THC działa na nasz organizm oraz w jaki sposób zdrowo i skutecznie usunąć kannabinoidy z organizmu.

W jaki sposób THC porusza się po ciele?

Być może słyszałeś pogłoski, że marihuana może pozostać w twoim organizmie przez kilka tygodni, a nawet miesięcy, ale sposób w jaki THC podróżuje po naszym ciele oraz wchodzi w interakcje z naszym ciałem, przedstawia nieco bardziej złożony obraz.

Jeśli marihuana jest palona lub odparowywana, THC dostaje się do krwiobiegu z płuc oraz trafia bezpośrednio do serca, gdzie jest następnie pompowane po całym ciele do dwóch rodzajów receptorów kannabinoidowych znajdujących się w ludzkim ciele.

„THC przemieszcza się we krwi do receptorów CB1 znajdujących się w mózgu oraz ośrodkowym układzie nerwowym oraz do receptorów CB2 znajdujących się w śledzionie i układzie odpornościowym” – mówi Itzhak Kurerk, Ph.D., CEO oraz współzałożyciel Cannformatics, firmy biotechnologicznej pochodzącej z Północnej Kalifornii, która bada technologie mające na celu ulepszenie medycznej marihuany.

Za każdym razem, gdy krew krąży w ciele, pewna część THC przechodzi także przez wątrobę. Kiedy THC jest rozkładane w wątrobie, tworzy co najmniej 80 różnych metabolitów, w tym 11-hydroksy-THC (11-OH-THC) i 11-nor-9-karboksy-THC (THC-COOH), z których oba to nieaktywne formy THC, które pozostają w organizmie znacznie dłużej niż aktywne THC. Niektóre z tych metabolitów, takie jak THC-COOH, przechowywane są w tkance tłuszczowej i stopniowo eliminowane z organizmu poprzez mocz i kał.

„Testy antynarkotykowe cannabis wykrywają głównie metabolit THC znajdujący się w moczu” mówi Kurek. „Ten metabolit [THC-COOH] jest wynikiem procesu detoksykacji w wątrobie przez enzymy cytochromu P450 i dalszego utleniania.”

Kiedy cannabis jest przyjmowane w postaci jadalnej lub kapsułek, THC dostaje się do krwiobiegu przez ściany żołądka oraz jelit. THC podróżuje bezpośrednio do wątroby, gdzie znaczna ilość jest eliminowana lub metabolizowana przed aktywacją receptorów kannabinoidowych. Następnie pozostałe THC oraz odpowiadające mu metabolity są wprowadzane do krążenia przez serce, gdzie oba docierają do mózgu.

Tak więc, wbrew temu, co niektórzy mogą sądzić, większość testów na cannabis nie tylko konkretnie poszukuje THC, ale także jego metabolitów, takich jak THC-COOH, które powstają, gdy kannabinoid ulega szybkiemu rozkładowi w organizmie.

Rodzaje testów antynarkotykowych

Obecnie istnieją metody badań przesiewowych zaprojektowane z celu wykrywania obecności THC oraz metabolitów THC w moczu, krwi, ślinie oraz we włosach.

Mocz

Test na mocz jest preferowaną metodą stosowaną do badania przesiewowego pod kątem stosowania cannabis, ponieważ jest on zalecany przez Substance Abuse and Mental Health Services Administration (SAMHSA), oddziału Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych, który tworzy standardy testów narkotykowych dla pracowników rządowych.

Badanie z 2012 roku opublikowane w Iranian Journal of Psychiatry wyjaśniło, dlaczego testy na mocz są bardziej skuteczne niż te na krew, ślinę lub włosy.
„Mocz jest preferowaną próbką ze względu na wyższe stężenie oraz dłuższy czas wykrywania w nim metabolitów. Co więcej, z moczu można łatwo pobrać próbkę” stwierdzono w badaniu.

Testy na obecność narkotyków w moczy mają specyficzną czułość w odniesieniu do stężenia granicznego THC-COOH, wskaźnika stosowanego do ustalenia wyników testu. Mimo że punkt odcięcia może ogólnie wynosić do 15 nanogramów na mililitr (ng/ml) do 100ng/ml, najczęstszym punktem odcięcia stosowanym w testach moczu jest 50ng/ml, co jest wartością zalecaną przez SAMHSA. To stężenie odcięcia określa przedział czasowy, w którym test narkotykowy wykaże pozytywne lub negatywne wyniki odnośnie stosowania cannabis. Aby w pełni zrozumieć zakres pomiaru granicy odcięcia, należy wziąć pod uwagę, że nanogram stanowi jedną miliardową część grama, podczas gdy mililitr mierzy objętość płynu równą 1/1000 litra. W przypadku badań przesiewowych na cannabis, wyniki testu byłyby pozytywne, gdyby ilość metabolitów THC w próbce przekraczała 50ng/ml.

Krew

Naukowcy z tego samego badania z 2012 roku stwierdzili również, że badania krwi mogą wykryć stosowanie cannabis tylko na kilka godzin po spożyciu substancji.

„Maksymalne stężenie delta-9-THC w osoczu zaobserwowano około 8 minut po rozpoczęciu palenia podczas gdy 11-OH-THC osiągnął wartość szczytową po 15 minutach, a THC-COOH po 81 minutach. To stężenie delta-9-THC gwałtownie spada do 1-4 ng/ml w ciągu 3-4 godzin ”, stwierdzono w badaniu.

Ślina

Stosowanie cannabis można również wykryć w ślinie, ale takie badanie również ma bardziej ograniczone okno. W przeglądzie z 2014 roku dotyczącym kannabinoidów w płynie ustnym stwierdzono, że THC można wykryć u sporadycznych użytkowników cannabis od jednego do trzech dni po spożyciu, podczas gdy u regularnych użytkowników nawet do 29 dni po spożyciu.

Włosy

Testy na włosy są najbardziej czułym rodzajem testów antynarkotykowych i mogą wykryć THC i THC-COOH do 90 dni po spożyciu. Jednak testy te są nieco niedokładne, i nawet osoby które nie są w ogóle konsumentami mogą otrzymać fałszywie dodatni wynik, jeśli wejdą w jakikolwiek kontakt z użytkownikiem cannabis. Badanie z 2015 roku opublikowane w Scientific Reports, zatytułowane “Finding cannabinoids in hair does not prove cannabis consumption,” , stwierdziło:

„Na pierwszy rzut oka zróżnicowanie drogi wprowadzania THC-COOH do włosów wydaje się nieistotne, o ile pozytywne wyniki THC-COOH są nieistotne. Jednak biorąc pod uwagę obecność THC-COOH w sebum/pocie, możliwe jest przeniesienie się substancji na włosy innych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.