Enzymy mają znaczenie

Enzymy mają duże znaczenie w uprawie roślin marihuany

Gdyby nie działanie enzymów, rośliny marihuany nie radziłyby sobie aż tak dobrze. Przyjrzyjmy się w dzisiejszym artykule jaką rolę mają enzymy i jak dokładnie wpływają na uprawę marihuany.

Uprawa marihuany to naprawdę głęboki temat. Istnieje nieskończona liczba odmian cannabis, które można uprawiać oraz wiele różnych sposobów i metod uprawy. W miarę tego jak każdy hodowca zaczyna zagłębiać się w tę fascynującą dziedzinę, zaczyna odkrywać często niekonwencjonalne, ale bardzo skuteczne metody uprawy cannabis. Wielu hodowców odchodzi od chemicznych pestycydów i sztucznych nawozów i zaczyna stosować bardziej naturalne środki do uprawy cannabis.

Zdrowa gleba i odpowiednia budowa społeczności drobnoustrojów sprawia, że w rezultacie otrzymujesz silne, naturalne i organiczne pąki. Drobnoustroje znajdujące się w glebie mają zasadnicze znaczenie dla zdrowia roślin; te maleńkie stworzenia posługują się enzymami w celu dostarczania składników odżywczych roślinom. Enzymy te rozkładają materię organiczną na znacznie mniejsze cząsteczki, które rośliny mogą wchłaniać przez ścianki komórkowe. Rośliny uzyskują ogromną większość niezbędnych składników odżywczych z gleby i z pewnością bardzo szybko umarłyby z głodu, gdyby nie mikroby oraz enzymy.

Co to dokładnie są enzymy?

Enzymy to białka występujące w całej naturze. Są one tworzone przez żywe organizmy w celu katalizowania reakcji biochemicznych, które obejmują rozbijanie większych cząsteczek na mniejsze. Reakcje te pomagają rozbijać molekuły znacznie szybciej niż gdyby miało się to stawać naturalnie.

Białka te mają złożony kształt 3D oraz posiadają w swojej budowie obszary zwanymi miejscami aktywnymi. Substrat lub cząsteczka, którą rozkładają enzymy, pasują właśnie do tych aktywnych miejsc, w których następnie zachodzi reakcja chemiczna. Tylko określone enzymy są zdolne do rozbijania określonych substratów, ponieważ substrat pasuje do miejsca aktywnego w taki sam sposób jak klucz pasuje do zamka. Na działanie enzymów wpływają także takie czynniki jak temperatura oraz pH.

W organizmie człowieka enzymy występują na przykład w ślinie, gdzie pomagają rozkładać węglowodany złożone na cukry proste takie jak glukoza, która jest o wiele bardziej efektywnie wykorzystywana przez nasz organizm. Enzymy działają w sposób podobny w glebie, gdzie rozkładają materię organiczną na mniejsze cząsteczki, które są bardziej biodostępne dla roślin.

Mikroorganizmy znajdujące się w glebie wydzielają enzymy, aby pomóc im szybciej i skuteczniej rozkładać duże cząsteczki. Obecność tych małych stworzeń w twoim ogrodzie nie może pozostać niedoceniona!

W jaki sposób możemy wykorzystać tę wiedzę?

Enzymy można stosować w wielu różnych metodach uprawy, od gleby po hydroponikę i aeroponikę. Obecność enzymów w glebie jest niezbędna w celu przetwarzania składników odżywczych takich jak azot, siarka, węgiel do postaci, z której mogą skorzystać rośliny cannabis. Im więcej materii organicznej w glebie, tym więcej jest tam mikroorganizmów. I im więcej mikroorganizmów tym więcej enzymów.
Przy uprawie outdoor, gleba która posiada odpowiednie ilości zdrowego kompostu, istnieją ogromne szanse, że medium wręcz rozkwitnie dzięki mikroorganizmom i aktywności enzymatycznej. Jednak w przypadku uprawy indoor z użyciem gleby lub innych mediów ich liczba może być znacznie mniejsza. Ale oczywiście nadal możesz czerpać korzyści z ich mocy. Niektórzy hodowcy decydują się na dodanie tych białek bezpośrednio do podłoża hodowlanego, podczas gdy inni decydują się na pobudzenie wzrostu mikroorganizmów – obydwa sposoby sprawdzą się świetnie.

Wprowadzenie to uprawy mikroorganizmów takich jak grzyby, które można znaleźć w suplementach roślinnych spowoduje, że składniki odżywcze będą znacznie łatwiej dostępne dla roślin, co z kolei spowoduje szybszy wzrost i o wiele lepsze plony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.