Jak Długo Utrzyma Się Haj Cannabis?

Haj cannabis może trwać od trzech godzin do dziesięciu godzin, w zależności od dawki i metody przyjmowania.

Nauka wreszcie odpowiedziała na jedno z odwiecznych pytań w kulturze cannabis: Jak długo utrzymuje się haj z cannabis?

W badaniu opublikowanym w 2021 r. w Neuroscience & Biobehavioral Reviews naukowcy kierowani przez Danielle McCartney z University of Sydney zidentyfikowali „okno impaktu”, które trwa od trzech do dziesięciu godzin, w zależności od dawki THC, sposobu spożycia i wcześniejsze doświadczenia konsumenta z cannabis.

Po zażyciu 20 mg THC większość konsumentów przestanie doświadczać haju w ciągu czterech do pięciu godzin. Istnieje wiele różnych czynników i zmiennych, ale średnia to cztery godziny.

Odurzający haj po lżejszej wziewnej dawce zwykle trwa przez trzy godziny, podczas gdy sesja głębokiego wdychania cannabis może zapewnić od sześciu do dziesięciu godzin haju.

Zbierając dane z 80 badań McCartney i jej koledzy przeprowadzili wszechstronną analizę 80 badań naukowych dotyczących dawkowania marihuany oraz intoksykacji. Ponieważ ich badanie koncentrowało się na wpływie zatrucia konopiami na umiejętności i świadomość prowadzenia pojazdu, większość pracy skoncentrowała się na odpowiedzi na te pytania.

Naukowcy odkryli, że konsumenci marihuany odzyskali większość swoich umiejętności związanych z prowadzeniem pojazdu w ciągu pięciu godzin od wdychania 20 mg THC. Konsumenci, którzy spożyli taką samą ilość THC w produkcie spożywczym, potrzebowali więcej czasu na odzyskanie umiejętności prowadzenia pojazdu. Większość artykułów spożywczych z cannabis na legalnych rynkach jest dozowana w dawce 10 mg na porcję i 100 mg całkowitego THC na opakowanie.

„Ogólnie rzecz biorąc, nasze wyniki potwierdzają, że Δ9-THC wpływa negatywnie na wydajność jazdy” – napisali naukowcy. „Wydaje się, że nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jak długo trzeba czekać po spożyciu marihuany, aby być zdolnym do prowadzenia pojazdu i w związku z tym konieczne jest rozważenie wielu czynników, aby określić odpowiednie opóźnienia między użyciem Δ9-THC a wykonywaniem zadań wrażliwych na bezpieczeństwo”.

Różnice między THC wziewnym a THC spożytym (w żywności) były znaczące. Powszechnie wiadomo, że skutki THC i innych kannabinoidów będą odczuwalne w ciągu kilku minut przez konsumentów, którzy palą lub waporyzują produkty z konopi indyjskich, podczas gdy spożycie produktu spożywczego lub napoju może zająć nawet godzinę lub dłużej.

W swoim przeglądzie literatury naukowej McCartney i współpracownicy odkryli, że odurzające działanie artykułów spożywczych i napojów zwykle trwa znacznie dłużej niż produkty wdychane.

Naukowcy ci odkryli, że palenie lub waporyzacja 20 mg THC skraca czas reakcji kierowcy na około cztery godziny. Ale spożycie 20 mg THC z jedzeniem lub napojem skróciło czas reakcji przez osiem godzin, dwa razy dłużej. Dane z badania wykazały, że czas reakcji kierowcy z upośledzeniem THC uległ skróceniu na znaczącym, ale nie dramatycznym poziomie.

„Nasza analiza wskazuje, że upośledzenie może trwać do 10 godzin, jeśli wysokie dawki THC są spożywane doustnie” – powiedział McCartney, który współpracuje z Lambert Initiative for Cannabinoid Therapeutics na australijskim uniwersytecie. „Bardziej typowy czas trwania upośledzenia to jednak cztery godziny, kiedy niższe dawki THC są spożywane poprzez palenie lub waporyzację i podejmowane są prostsze zadania”.

To upośledzenie – które konsumenci marihuany mogą odczuwać jako uczucie na haju, upalenie, głębokie zrelaksowanie, senność, wesołość lub kreatywność – „może trwać do sześciu lub siedmiu godzin, jeśli wdychane są wyższe dawki THC” – dodaje McCartney.

Na potrzeby tego badania McCartney i współpracownicy uznali 10 mg THC za umiarkowaną dawkę. Dodali jednak, że umiarkowana dawka dla zwykłego konsumenta może być wysoka dla okazjonalnego.

Jak wielu konsumentów konopi wie, regularne stosowanie może spowodować, że ciało i umysł wytworzą tolerancję na kannabinoidy przyjmowane ze źródeł zewnętrznych, takich jak marihuana. Potwierdzili to również naukowcy z University of Sydney.

Współautor, dr Thomas Arkell, również z Lambert Initiative, powiedział: „Odkryliśmy, że upośledzenie jest znacznie bardziej przewidywalne u okazjonalnych użytkowników marihuany niż u zwykłych użytkowników marihuany. Intensywni użytkownicy wykazują znaczną tolerancję na wpływ marihuany na prowadzenie pojazdu i funkcje poznawcze, podczas gdy zazwyczaj wykazują pewne upośledzenie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.