Pytania Dotyczące Legalizacji Marihuany w Niemczech

Odpowiedzi na kilka pytań dotyczących marihuany w Niemczech.

Wraz ze zmianami w partiach rządzących w Niemczech, z pewnością pojawi się kilka nowych polityk, do których trzeba będzie się przyzwyczaić. Na szczęście dla Niemców jedna z nich dotyczyć będzie marihuany.

Kraj pożegnał się z wieloletnią przywódczynią Angelą Merkel i przywitał przyszłość, w tym sprzedaż legalnej, rekreacyjnej marihuany. I chociaż wciąż czekamy na ujawnienie niektórych szczegółów, oto niektóre z pytań, na które możemy odpowiedzieć na temat zbliżającej się legalizacji marihuany w Niemczech.

Kto odpowiada za legalizację marihuany w Niemczech?

Wiadomość o legalizacji marihuany w Niemczech pochodzi od unikalnego trójstronnego rządu między Partią Socjaldemokratyczną, Zielonymi i Wolną Partią Demokratyczną. Koalicja powstała po 16 latach kanclerza Niemiec Angeli Merkel i jest kierowana przez jej następcę, Olafa Scholza.

Kiedy marihuana stanie się legalna w Niemczech?

Nowa koalicja ogłosiła plan legalizacji marihuany w formalnym porozumieniu 24 listopada. Scholz zastąpił Merkel jako kanclerz w grudniu, a niemiecki parlament ma głosować nad umową na początku 2022 roku. Nie ma ustalonej daty kiedy rozpocznie się sprzedaż rekreacyjna cannabis w Niemczech.

Gdzie można kupić marihuanę w Niemczech?

Niemiecka marihuana będzie dostępna tylko w licencjonowanych sklepach. Zgodnie z obowiązującym prawem (przed-Scholz) konsumpcja i osobiste posiadanie marihuany w niewielkich ilościach jest w Niemczech zdekryminalizowane, ale nie można jej legalnie kupować ani sprzedawać.

Program dotyczący medycznej marihuany istnieje od 2017 r. i jest jednym z największych programów dotyczących medycznej marihuany w Europie.

Ile pieniędzy może dodać marihuana do niemieckiej gospodarki?

Jedno z badań mówi, że roczne wpływy z podatku od marihuany i oszczędności kosztów dzięki legalizacji marihuany w Niemczech mogą osiągnąć 5,34 miliarda dolarów i stworzyć 27 000 nowych miejsc pracy.

Czy na niemieckiej scenie cannabis są jakieś znajome twarze?

Boris Jordan z Curaleaf jest w zarządzie The Bloomwell Group – europejskiego holdingu „dla firm zajmujących się marihuaną medyczną i potencjalnie dla firm na rynku rekreacyjnym, który może być legalny w przyszłości”. Grupa Bloomwell otrzymała najwyższą dotychczas znaną publicznie inwestycję w nasiona dla europejskiej firmy konopnej w październiku 2021 r.

Skąd rząd niemiecki będzie wiedział, czy program cannabis działa?

Koalicja trójpartyjna, znana jako „koalicja sygnalizacji świetlnej” ze względu na swoje barwy organizacyjne, stwierdziła, że ​​już cztery lata po jej uchwaleniu planuje dokonać przeglądu wpływu legalizacji konopi indyjskich w Niemczech.

Ocena ta obejmie legalny wpływ marihuany na niemieckie społeczeństwo.

Czy niemiecka policja popiera legalizację marihuany?

Niestety tak nie jest. W październiku 2021 r. szef Niemieckiego Związku Policji (GdP) określił konopie jako „niebezpieczny” narkotyk. Cytowano przewodniczącego Niemieckiego Związku Zawodowego Policji (znanego jako DPolG), który powiedział: „Byłby to początek upalonej przyszłości, a nie początek nowoczesnych Niemiec”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.