Zadbaj o Zdrowie Swojego Serca

Kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o zdrowie swojego serca.

Oto kilka małych i znaczących kroków, które możesz podjąć w każdym wieku, aby chronić zdrowie twojego serca i zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby serca w przyszłości.

Ludzie w wieku 20 i 30 lat nie martwią się o zdrowie swojego serca, chyba że posiadają w swojej rodzinie związaną z nim historię chorób.

Chociaż jest to zrozumiałe, choroby serca są główną przyczyną śmierci mężczyzn i kobiet w Stanach Zjednoczonych. Według Centers for Disease Control and Prevention, 1 na 4 osoby w Ameryce umiera z powodu chorób serca, co jest dość przerażającą statystyką.

Na szczęście, istnieją małe i znaczące kroki, które możesz podjąć w każdym wieku, które mogą chronić zdrowie twojego serca i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia jakiejś formy choroby serca w przyszłości.

Oto 5 codziennych zmian w swoim życiu, które możesz wprowadzić, aby poprawić zdrowie serca; im szybciej je wprowadzisz, tym lepiej!

• Regularne wizyty kontrolne u lekarza

Nie pomijaj corocznych kontroli. Te rutynowe wizyty pomagają uzyskać jasny obraz poziomu cholesterolu, ciśnienia krwi i nie tylko, co jest ważne dla utrzymania zdrowia serca.

• Poznaj historię swojej rodziny

Jeśli chodzi o choroby serca, ważną rolę odgrywa historia twojej najbliższej rodziny. Uzyskaj informacje o historii swojej rodziny z wysokim poziomem cholesterolu, ciśnieniem krwi i udarami, zwłaszcza jeśli te problemy pojawiły się u rodziców, którzy nie ukończyli 65 lat. Ograniczaj badania do rodziców, ciotek i wujków.

• Dowiedz się o różnych rodzajach żywności

Amerykanie nie są najlepsi, jeśli chodzi o jedzenie, zgłaszając duże ilości otyłości i chorób serca. Fast foody są smaczne, szybkie i tanie, co sprawia, że ​​trudno z nich zrezygnować.

Mimo to istnieje wiele wspaniałych, zdrowych produktów spożywczych. Najlepszym sposobem podejścia do tego problemu jest poznanie tych produktów spożywczych i wyrobienie w sobie nawyku ich jedzenia oraz poświęcenie czasu na samodzielne ich przygotowanie.

• Bądź bardziej aktywny

Przyjęcie bardziej aktywnego stylu życia nie ogranicza się tylko do odwiedzania siłowni kilka razy w tygodniu. Drobne cele, takie jak częstsze chodzenie i wchodzenie po schodach zamiast korzystania z windy, mają ogromne znaczenie.

Treningi cardio, które poprawiają zdrowie serca i wystarczy jedynie 30 minut dziennie. Nieważne, ile kalorii spalasz, liczy się to, że się ruszasz.

• Pamiętaj o swoim zdrowiu psychicznym

Łatwo zapomnieć, że na zdrowie serca wpływa twoje zdrowie fizyczne i umysłowa przestrzeń. The Heart Foundation wyjaśnia, że ​​ludzie, którzy mają depresję, są izolowani społecznie i mają słabe wsparcie społeczne, są bardziej narażeni na rozwój choroby serca. Ważne jest, aby być świadomym swojego zdrowia psychicznego i rozmawiać z profesjonalistą, gdy coś jest nie tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.