Jak Rozmawiać o Marihuanie z Rodziną?

Jak rozmawiać o marihuanie z rodziną i przyjaciółmi?

Wielu z nas przez lata było zmuszonych żyć ze wstydem związanym z konopiami. Kto w twoim życiu nadal nie akceptuje tego zioła i dlaczego?

Rozmowy o konopiach są łatwiejsze niż kiedykolwiek, ale w niektórych regionach naszego świata wciąż jest to bardzo trudne – zwłaszcza tam, gdzie roślina wciąż stoi w obliczu jakiejś formy zakazu.

Możesz się zastanawiać, czy w ogóle warto spróbować zmienić czyjeś zdanie w określonej sprawie?

Kiedy „problemem” są konopie indyjskie, odpowiedź prawie zawsze brzmi tak.

W wielu miejscach marihuana jest nadal uważana za tabu. Jest to szczególnie ironiczne, biorąc pod uwagę społeczną akceptację alkoholu, narkotyku, który według Światowej Organizacji Zdrowia zabija każdego roku trzy miliony ludzi na całym świecie.

Konopie indyjskie mają swoje pułapki, jednak są o wiele bezpieczniejsze niż alkohol, z większą ilością korzyści i mniejszym ryzykiem. Do tej pory zero osób zmarło z powodu marihuany, pomimo prawie wieku dezinformacji, napiętnowania i całkowitej demonizacji rośliny.

Mimo że propaganda szaleństwa chłodu utrzymuje się, wszystko zaczyna się zmieniać, a w erze legalnej marihuany najwyższy czas na dalszą destygmatyzację rośliny na poziomie społecznym, a to oznacza odwagę w przeprowadzeniu „Rozmowy o marihuanie”.

Niezależnie od tego, czy uważasz, że twoja ukochana osoba może odnieść korzyści z używania konopi indyjskich, czy po prostu chcesz, aby zrozumiała, dlaczego jest to ważna część twojego życia, przeprowadzenie tej wstępnej rozmowy jest kluczowe dla nawiązania komunikacji.

Nie wiesz, jak zacząć? Dzisiaj mamy dla ciebie kilka najbardziej pomocnych wskazówek i niuansów, gdy rozmawiamy z bliskimi o marihuanie, aby uzyskać podejście, które skutecznie odcina splątane korzenie strachu i nieporozumień związanych z konopiami. Zanim cokolwiek zrobisz, posłuchaj. Największy błąd, jaki popełniają ludzie, próbując przekazać punkt komuś, kto się temu sprzeciwia? Pozbywają się swoich obaw, atakując przetworzony dyskurs lub niedopracowane tematy do rozmów.

Wiemy, że może to być trudne, zwłaszcza jeśli od lat masz do czynienia z antykonopnymi wibracjami, ale jedynym sposobem, w jaki możesz dojść do czegokolwiek z tej rozmowy, jest poświęcenie czasu na słuchanie.

Jakie są główne obawy Twoich bliskich i skąd wzięły się ich pomysły na marihuanę? Czy w przeszłości mieli negatywne doświadczenia z marihuaną? Jakie są wpływy, które ukształtowały ich sposób myślenia?

Pamiętaj, że każdy, kto jest dziś przeciwny legalnej marihuanie, prawdopodobnie rzuci się na ciebie z uprzedzeniami, których mogą nawet nie być świadomi, a ty odczujesz agresję. Staraj się zachować otwarty umysł i słuchać ich obaw z prawdziwym zainteresowaniem i ciekawością.
Odpowiadaj na ich pytania tak dokładnie i szczerze, jak tylko potrafisz.

Kiedy już pozwolisz swoim bliskim wyjawić swoje żale, czas wrócić z odpowiedzią.
Skorzystaj z okazji, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania, które mogli zadać, odnieść się do wszelkich dezinformacji, które mogą mieć, lub po prostu odpowiedzieć, w jaki sposób postrzegasz ich opinie.
Ponownie, cierpliwość jest kluczowa podczas interakcji, w przeciwnym razie wszystko, co masz do powiedzenia, prawdopodobnie nie zostanie wysłuchane.

Może zadaj kilka własnych pytań, aby lepiej zrozumieć, skąd pochodzą i jak możesz pomóc im spojrzeć na rzeczy z nowej perspektywy.

Pytania, które możesz zadać, mogą obejmować:
• Jak myślisz, skąd pochodzą Twoje informacje o marihuanie?
• Czy to możliwe, że Twoje dane mogą być nieaktualne?
• Czy zechciałbyś rozważyć nowe informacje na temat marihuany?

Ważne jest również, aby podejść do tego segmentu rozmowy z przejrzystością. Konopie indyjskie nie są w 100 procentach złe, ale też nie są w 100 procentach dobre. Tak, to wszechstronny produkt leczniczy i wellness; nie, to nie panaceum ani remedium na wszelkie problemy tego świata.

Innymi słowy, upewnij się, że nie bronisz ślepo każdego aspektu rośliny – równie ważne jest uświadomienie sobie zagrożeń związanych z marihuaną, aby ludzie mogli podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

Pamiętaj też, aby przyjść na rozmowę przygotowanym. Poznaj podstawową wiedzę o roślinie i jej wpływ na nasze ciała, trochę historii i wszystko, co Twoim zdaniem może być zainteresowane nauką. Odrób pracę domową z wyprzedzeniem, przewiduj argumenty lub błędne przekonania, które mogą zostać zadane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.