Kiedy Umieścić Sadzonki Pod Dodatkowym Światłem?

Kiedy można umieścić sadzonki marihuany pod dodatkowym oświetleniem lub na słońcu?

Nie jesteś pewien, czy uprawiać nasiona konopi na słońcu, czy pod światłami? Ten artykuł wyjaśnia, ile światła potrzebujesz, jak zapobiegać przewracaniu się sadzonek i kiedy sadzić je na zewnątrz.

„Kiedy sadzonki konopi można umieścić pod światłem lub na słońcu?” to powszechne i rozsądne pytanie, które często zadają początkujący entuzjaści konopi po wykiełkowaniu nasion w pomieszczeniu pod oświetleniem.

Dla tych, którzy uprawiają marihuanę w pomieszczeniach, sadzonki konopi mogą być oświetlone, gdy tylko wyjdą z gleby lub podłoża uprawowego.

Ile światła potrzebują sadzonki marihuany?

W przypadku stosowania oświetlenia HID (zwykle lampy metalohalogenkowej) młode sadzonki należy trzymać w odległości co najmniej 50 cm od żarówki.

W przypadku świetlówek kompaktowych (zwykle 100W lub więcej) należy zachować odległość około 15 cm między wierzchołkiem młodych sadzonek a żarówką.

W przypadku stosowania normalnych świetlówek (18-36w) sadzonki można trzymać w odległości kilku centymetrów od źródła światła.

Sadzonkom konopi rosnącym pod oświetleniem należy zawsze dawać delikatny podmuch wiatru oscylującego (mały wentylator domowy na najniższym ustawieniu jest w porządku), ponieważ ciągły delikatny ruch znacznie wzmocni ich łodygi.

Czy twoje sadzonki się przewracają?

Jeśli sadzonki konopi rosną wysokie, a następnie przewracają się, jest to prawie zawsze wynikiem uprawy w środowisku ze statycznym powietrzem.

Sadzonki przeznaczone do uprawy na wolnym powietrzu powinny być trzymane w nasłonecznionym oknie przez pierwszy tydzień lub dwa po wynurzeniu z gleby.

Kiedy wyrośnie drugi lub trzeci zestaw ząbkowanych liści (po okrągłych liścieniach, które początkowo wyłaniają się z nasion), sadzonki są zwykle wystarczająco odporne, aby kwitnąć w bezpośrednim świetle słonecznym.

Sadzonki można trzymać przy nasłonecznionym oknie, dopóki nie będą gotowe do wzrostu na zewnątrz.

Kiedy sadzić sadzonki cannabis na zewnątrz?

Jeśli temperatura zewnętrzna jest odpowiednia, sadzonki można aklimatyzować do bezpośredniego działania promieni słonecznych, zwiększając ich dzienną ekspozycję na warunki zewnętrzne.

Począwszy od około trzech godzin na zewnątrz, w najbardziej słonecznej porze dnia, sadzonki mogą mieć dodatkową godzinę na zewnątrz każdego dnia, tak aby w ciągu około dwóch tygodni mogły pozostać na zewnątrz na stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.