Palenie Papierosów Czyni Ludzi Mniej Atrakcyjnymi

Nowe badanie sugeruje, że palenie papierosów czyni ludzi mniej atrakcyjnymi.

Nowe badanie twierdzi, że termin „twarz palacza” to nie tylko zniewaga; istnieją dowody naukowe na to, że takie zjawisko rzeczywiście istnieje.

Jakby rak płuc i pogorszenie stanu zdrowia nie były wystarczająco odstraszające, nowe badanie mówi, że palenie papierosów powoduje również „twarz palacza”, stan, który sprawia, że ​​twarze ludzi wyglądają starzej i mniej atrakcyjnie.

Termin ten, ukuty w latach 80., odnosi się do zmarszczek na twarzy i uszkodzeń, które pojawiają się, gdy ludzie kontynuują nałóg palenia przez długi czas.

Chociaż wyrażenie to używane było losowo, naukowcy do tej pory nie znaleźli dowodów na jego poparcie. To nowe badanie, przeprowadzone przez PLOS Genetics, mówi, że palacze zwykle wyglądają na starszych niż ludzie w ich wieku, posiadając dwa warianty genetyczne, których nie mają osoby niepalące.

„Analiza sprawdziła 18 000 cech i oprócz nowego odkrycia szybszego starzenia się twarzy zidentyfikowała również kilka wcześniej zgłoszonych skutków palenia, co potwierdza skuteczność metody. Znane skutki palenia, które zidentyfikowano w analizie, obejmowały gorszą czynność płuc i wyższe ryzyko przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) i raka skóry” – czytamy w badaniu.

New York Post zwraca uwagę na niektóre skutki uboczne palenia, które ludzie uważają za nieatrakcyjne, w tym: żółte zęby, skłonność do większej liczby ubytków i problemów z zębami, suchość skóry oraz skłonność do zwiotczałej i pomarszczonej skóry z powodu utraty elastyczności spowodowane przez nikotynę.

Wszystko to – w zależności od nawyków palacza – może pojawić się przed 30 rokiem życia, drastycznie wpływając na wygląd ludzi. Inną rzadko wspominaną cechą są zmarszczki, które pojawiają się w kącikach ust ludzi z powodu marszczenia warg wokół papierosa.

Istnieje wiele sprzecznych dowodów dotyczących palenia

Chociaż duży nacisk kładzie się na ludzi, którzy rzucili nałóg i wymienili je na inne zdrowsze opcje (CDC twierdzi, że palacze w USA zmniejszyli swoją liczbę z 20% w 2005 r. do 14% w 2017 r.), należy również zwiększyć popularność urządzeń do wapowania.

Pomimo chorób związanych z wapowaniem, które dotknęły setki ludzi, nastolatki w coraz większych ilościach wapują. Mimo wszystko badania, które mówią, że palenie może uczynić nas brzydszymi, mogą skłonić ludzi do zastanowienia się dwa razy przed zapaleniem. Wszyscy jesteśmy trochę próżni, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.