Badanie: Zmiany w statusie prawnym marihuany nie są związane ze zwiększonym stosowaniem jej przez młodzież

marihuana-medyczna-ziolo-nasiona-marihuany-roslina

Zmiany statusu prawnego marihuany na podstawie prawa państwowego nie są związane ze zwiększonym stosowaniem konopi lub dostępem do niej u ludzi młodych, zgodnie z niedawno opublikowanymi badaniami.

W pierwszym badaniu, opublikowanym w internetowym wydaniu czasopisma Substance Use & Misuse, naukowcy z Columbia University w Nowym Jorku poddali ankietom nawyk stosowania marihuany u 1.310 młodych osób z całego państwa w okresie dwuletnim. Badacze ocenili, czy respondenci ze stanów o liberalizacji polityki konopi byli bardziej skłonni do uznawania użytkowania marihuany w stosunku do osób przebywających w stanach, w których substancja pozostaje karnie zakazana.

Autorzy stwierdzili, że ustalenia z przeprowadzonych badań „nie wykazały związku pomiędzy stosowaniem marihuany u nastolatków i stanowych przepisów dotyczących marihuany.” Badacze sugerują, że złagodzenie sankcji na dorosłe osoby stosujące marihuanę nie są związane z wyższymi wskaźnikami rozpowszechniania zażywania marihuany wśród młodzieży.

W drugim badaniu, opublikowanym w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence, zespół badaczy z Columbia University, University of California w Davis i Boston University zbadali zależność między prawem medycznej marihuany, a ułatwionym dostępem marihuany i stosowaniu jej przez nastolatków, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Autorzy nie zgłosili, aby zaszły jakiekolwiek zmiany w ciągu dziewięciu lat (2004-2013) w odniesieniu do kilku ostatnich miesięcy, jeżeli chodzi o stosowanie marihuany ze strony grup wiekowych 12-17 oraz 18-25. Osoby w wieku 18-25 również nie doświadczyły zmiany w swoich postrzeganiu dostępności marihuany. Natomiast samodzielne zgłaszanie stosowania marihuany i postrzegana dostępność wzrosła wśród dorosłych w wieku 26+ w tym samym czasie.

Wnioski podobne są do wielu innych badań, które donoszą, że zmiana stanu prawnego marihuany nie jest związana ze zwiększonym użytkowaniem jej przez młodzież.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.