Badanie: Zmiany w statusie prawnym marihuany nie są związane ze zwiększonym stosowaniem jej przez młodzież

Badanie: Zmiany w statusie prawnym marihuany nie są związane ze zwiększonym stosowaniem jej przez młodzież, GrubyLoL.com

Zmiany statusu prawnego marihuany na podstawie prawa państwowego nie są związane ze zwiększonym stosowaniem konopi lub dostępem do niej u ludzi młodych, zgodnie z niedawno opublikowanymi badaniami.

W pierwszym badaniu, opublikowanym w internetowym wydaniu czasopisma Substance Use & Misuse, naukowcy z Columbia University w Nowym Jorku poddali ankietom nawyk stosowania marihuany u 1.310 młodych osób z całego państwa w okresie dwuletnim. Badacze ocenili, czy respondenci ze stanów o liberalizacji polityki konopi byli bardziej skłonni do uznawania użytkowania marihuany w stosunku do osób przebywających w stanach, w których substancja pozostaje karnie zakazana.

Autorzy stwierdzili, że ustalenia z przeprowadzonych badań „nie wykazały związku pomiędzy stosowaniem marihuany u nastolatków i stanowych przepisów dotyczących marihuany.” Badacze sugerują, że złagodzenie sankcji na dorosłe osoby stosujące marihuanę nie są związane z wyższymi wskaźnikami rozpowszechniania zażywania marihuany wśród młodzieży.

W drugim badaniu, opublikowanym w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence, zespół badaczy z Columbia University, University of California w Davis i Boston University zbadali zależność między prawem medycznej marihuany, a ułatwionym dostępem marihuany i stosowaniu jej przez nastolatków, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Autorzy nie zgłosili, aby zaszły jakiekolwiek zmiany w ciągu dziewięciu lat (2004-2013) w odniesieniu do kilku ostatnich miesięcy, jeżeli chodzi o stosowanie marihuany ze strony grup wiekowych 12-17 oraz 18-25. Osoby w wieku 18-25 również nie doświadczyły zmiany w swoich postrzeganiu dostępności marihuany. Natomiast samodzielne zgłaszanie stosowania marihuany i postrzegana dostępność wzrosła wśród dorosłych w wieku 26+ w tym samym czasie.

Wnioski podobne są do wielu innych badań, które donoszą, że zmiana stanu prawnego marihuany nie jest związana ze zwiększonym użytkowaniem jej przez młodzież.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.