Urugwaj musi ustanowić rządowe sklepy cannabis

Urugwaj ustanawia dedykowane, rządowe sklepy z cannabis, po tym jak banki straszą apteki.

Banki odmówiły współpracy z firmami powiązanymi z cannabis w celu przestrzegania międzynarodowych przepisów finansowych.

MONTEVIDEO, Urugwaj – Rząd Urugwaju ogłosił w środę, że zmienia system handlu detalicznego związanego z legalną marihuaną, ponieważ banki utrudniają aptekom sprzedaż cannabis zgodnie z planem.

Banki odmawiają współpracy z firmami powiązanymi z cannabis w celu przestrzegania międzynarodowych przepisów finansowych zakazujących otrzymywania pieniędzy związanych z narkotykami i farmaceutykami – mówią urzędnicy.

Aby uniknąć problemów, z którymi borykają się apteki, Urugwaj otworzy sklepy sprzedające marihuanę za gotówkę, powiedział urzędnik państwowy, Juan Andres Roballo.

W lipcu marihuana trafiła do sprzedaży w 16 aptekach na podstawie ustawy z 2013 roku, która uczyniła z Urugwaju pierwszy kraj, który zalegalizował rynek cannabis obejmując cały łańcuch od rośliny do zakupu. Od tego czasu co najmniej trzy apteki postanowiły nie sprzedawać marihuany po ostrzeżeniach z banków.

Prowadzenie firmy bez możliwości bankowania jest trudne w Urugwaju. Między innymi, prawo Urugwaju zakazuje wypłat gotówkowych lub czeków dla pracowników i wymaga, aby wynagrodzenia były wypłacane przez bezpośredni depozyt.

Niektórzy sprzedawcy detaliczni ze Stanów Zjednocznych znajdujący się w stanach, które zalegalizowały sprzedaż, napotykają podobne problemy z bankowością, ponieważ substancja pozostaje wciąż nielegalna na poziomie federalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.