Paranoja po marihuanie?

W przypadku większości osób, marihuana zapewnia lepszą ulgę w zaburzeniach lękowych niż jakikolwiek inny lek na receptę. Niepokój jest jednym z najbardziej popularnych stanów leczonych medyczną marihuaną w miejscach takich jak Kalifornia i Kolorado. Jednak cannabis może mieć również przeciwne działanie w niektórych przypadkach.

Jakakolwiek substancja, którą aplikujemy do naszego ciała ma na nas jakiś wpływ. Niezależnie od tego, czy jest to picie czy palenie, nasz mózg odpowiada na te zewnętrzne bodźce na wiele różnych sposobów.

U większości ludzi cannabis zapewnia ulgę i zapewnia uczucie uspokojenia, które naturalnie może być nieosiągalne przez danego użytkownika. THC i CBD działają na układ endokannabinoidowy (ECS).

ECS kontroluje odpowiedź mózgu na stres, strach, system nagród, i wiele innych reakcji emocjonalnych, w tym lęk. System ten kontrolowany jest przez różne substancje chemiczne w mózgu, a najmniejsze zmiany w tych substancjach mogą powodować ogromną różnicę w wydajności i zachowaniu.

Mówiąc o mózgu i marihuanie, łatwo jest zostać pochłoniętym przez anegdotyczne dowody. To, co naprawdę robi ECS jest optymalizacja naszego mózgu pomiędzy pobudzeniem i zahamowaniem.

Najdziwniejszą rzeczą dotyczącą ECS jest to, że cannabis może podczas jednej sesji spowodować w nim spustoszenie, a następnie pozostawić użytkownika w zupełnym spokoju podczas kolejnej. Podobnie jak różne substancje chemiczne mogą powodować bardzo różne reakcje zewnętrzne, różne odmiany marihuany mogą wywoływać różne reakcje.

Na przykład, odmiany indica znane są z efektów takich jak senność, odprężenie, odpoczynek, a odmiany w których dominuje sativa często podnoszą energię. W obrębie tych dwóch grup są setki różnych odmian, każda o innej konfiguracji chemicznej. Oznacza to, że każda z nich wywoływać będzie inną reakcję w danym organizmie.

W tym jak cannabis wpływa na mózg dużą rolę odgrywają również czynniki zewnętrzne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.