nasiona marihuany, konopi

Mity związane z marihuaną

• Płodność i rozmnażanie

Eksperci z National Institute on Drug Abuse twierdzą, że marihuana nie ma trwałego wpływu na układ rozrodczy płci męskiej lub żeńskiej. Wśród użytkowników marihuany obojga płci wystąpiło dokładnie zero przypadków upośledzenia płodności. Jeśli już musimy przyczepić się do czegokolwiek, marihuana może powodować łagodne, czasowe zakłócenia w owulacji, płodności i cyklach menstruacyjnych. Badania nie wykazały również, aby marihuana obniżała testosteron lub inny hormon płciowy u mężczyzn lub kobiet.

• Uszkodzenie mózgu

Nawet eksperci NIDA przyznali, że marihuana nie zabija komórek mózgowych. Ten mit opiera się głównie na podejrzanym eksperymencie zwierzęcym przeprowadzonym przez dr. R.G. Heath, w którym małpy były narażone na nieokreślone poziomy dymu. Eksperyment ten był raczej dosyć nieprawdziwy. Zwłaszcza, że badania na ludziach na Jamajce oraz Kostaryce wykazały małe lub brak istniejących dowodów na poparcie twierdzenia o „uszkodzeniach mózgu”.

Ciężkie stosowanie marihuany powoduje kalkulacyjnie niższą wydajność w niektórych zadaniach poznawczych, takich jak zapamiętywanie, koncentracja, płynność słowna, zdolność uczenia się i przypominanie. Efekty te mogą trwać kilka dni, ale są prawie zawsze krótkoterminowe. Badania dr. Harrison Pope w McLean Hospital w Belmont wykazały, że wśród ciężkich użytkowników upośledzenia funkcji poznawczych trwały od 1 do 7 dni, i nigdy po 28 dniach. Dr. Pope zasugerował, że jakiekolwiek zaburzenia związane z marihuaną są odwracalne. Dr. Igor Grant, profesor psychiatrii University of California-San Diego i dyrektor California’s Center for Medicinal Cannabis Research, potwierdził konkluzję dr. Pope w analizie 15 wcześniejszych badań. Dr. Grant był zaskoczony, że przewlekłe stosowanie marihuany nie spowodowało trwałego uszkodzenia mózgu, tak jak duże ilości alkoholu, amfetaminy i innych narkotyków.

• Uszkodzenie chromosomów i komórek

Istnieje mit, że THC powoduje uszkodzenie chromosomu oraz genów, który został zapoczątkowany w wyniku przestarzałych badań z lat siedemdziesiątych, ale zostały one dokładnie obalone (Morgan & Zimmer).

• Przemoc

W przeciwieństwie do popularnego przekonania, marihuana nie powoduje ani nie promuje gwałtownych zachowań. W rzeczywistości ma ona tendencję do powstrzymywania ich. W latach dwudziestych XX wieku pojawiły się pomysły dotyczące oszołomionych szaleńców, z którymi łączyły się niestworzone historie. Oczywiście, wiele było tutaj twórczości własnej (zostały one wymyślone), a późniejsze badania naukowe wykazały, ze marihuana promuje bierność bardziej niż jakakolwiek inna substancja. New York’s LaGuardia Report wykazało, że po zastosowaniu marihuany „nie zaobserwowano agresywności ani gwałtownych zachowań”.

“Marihuana and Health,” National Academy of Sciences stwierdziło: „Zarówno badania retrospektywne, jak i eksperymentalne u ludzi nie dostarczyły dowodów, że stosowanie marihuany prowadzi do zwiększonej agresji. Większość z tych badań sugeruje zupełnie odwrotny efekt. Marihuana wydaje się mieć działanie uspokajające, może nieco zmniejszyć intensywność złych uczuć i prawdopodobieństwo agresywnych zachowań interpersonalnych.”

Inne Artykuły

promocja, 1 plus 1, sklep thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, automatic, sklep, thc-thc

Partnerskie strony o tematyce marihuany, konopi indyjskich i nasionach:

konopia leczy, czyli o medycznej marihuanie o oleju cbd, rso, medycznej marihuanie thc info, czyli newsy cannabis thcland, to tematy o marihuanie, konopi kuchnia z cannabis, przepisy i newsy konopne thc tv, to relacje z imprez konopnych, filmy z upraw marihuany konopie indyjskie, cannabis newsy jamaica, tematy o cannabis, konopi indyjskiej galeria, foto haszysz, uprawy, hodowle, cannabis marijuana, cannabis, seeds, seed, seedbank, akseeds kanabis info, to cannabis news tritonseeds, tematyka kontrowersyjnej marihuany ganjafarmer, blog ganja farmer, o marihuanie marihuana, konopie indyjskie, ganja galeria i wrzuta, upraw, hodowli, marihuany, konopi foto thc, czyli galeria cannabis uprawy, hodowle, marihuany, konopi, cannabis, indoor, porady medyczna marihuana, wszystko o niej f2seeds, f2 seeds, blog dla palaczy cannabis taniesianie, tanie sianie, wysiewanie marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras firma powiew, lider na rynku nasion news kanabis info, czyli informacje o cannabis upload kanabis info, galeria blog o uprawie marihuany konopi indyjskich ultimate seeds, portal o trawce najlepsze kanabis info, sklepy z nasionami, opinie seedbay info, wiemy wszystko o konopiach blog thc-thc, czyli newsy sklepu foto thc-thc, czyli galeria cannabis forum o uprawie marihuany, porady, dyskusje dyskusje o hodowli marihuany, forum konopne nasiona marihuany, konopi, akseeds forum kanabis info, ciekawe, tematy, dyskusje forum haszysz, uprawa, hodowla, marihuana holenderskiskun, skunk ufo seeds, topowe, nasiona marihuany, odmiany forum ganjafarmer, czyli uprawa konopi indyjskich upload growenter, hosting, galeria, cannabis nasiona marihuany, konopi, thc-thc galeria, cannabis sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbay foto seedbay info, galeria cannabis seeds, akseeds porady, uprawa i hodowla, marihuany, konopi, outdoor, na dworze dutch seeds, wszystko o marihuanie, i nasionach haszysz portal, newsy cannabis

Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.