Nawożenie cannabis – wszystko co musisz wiedzieć

Nawożenie cannabis – wszystko co musisz wiedzieć; stosowanie nawozu konopnego.

Cannabis rośnie poprzez proste zapewnienie dobrej gleby, wody oraz światła. Przeniesienie roślin na wyższy poziom może wymagać trochę więcej dodatkowej wiedzy. Dodanie dobrego nawozu do roślin marihuany może pomóc im wyrosnąć na duże oraz zdrowe, ale za to nieprawidłowe dodanie odżywek może poważnie uszkodzić plony.
Ostatecznym celem jest zapewnienie wystarczającej ilości składników odżywczych, aby utrzymać intensywny wzrost bez tworzenia toksycznych warunków w glebie. Duża donica komercyjnej ziemi doniczkowej zawiera składniki odżywcze, które powinny wystarczyć do wykarmienia danej rośliny przez miesiąc, po czym należy dodać składniki odżywcze, aby utrzymać dany wzrost. Wiedza o tym, jak działa nawóz konopny oraz jak go stosować w przypadku danych roślin znacznie poprawi twoje plony.

Zainteresowany? W takim razie zapraszamy do czytania!

Współczynnik NPK

NPK oznacza elementarne nazwy azotu (N), fosforu (P) oraz potasu (K). W komercyjnych opakowaniach nawozu są one reprezentowane jako 3 liczby. Każda z tych liczb pokazuje całkowity procent każdego elementu zawartego w nawozie. Na przykład – nawóz o wartości NPK wynoszącej 12-10-5 oznacza, że dany nawóz zawiera 12 procent azotu, 10 procent fosforu oraz 5 procent potasu. Nazywa się to współczynnikiem NPK. Cannabis potrzebuje stałej równowagi tych elementów i wymagają one różnych proporcji na różnych etapach wzrostu. Nawozy cannabis są zwykle wytwarzane dla roślin wegetatywnych, owocujących oraz kwitnących. Wegetatywne nawozy roślinne zazwyczaj zawierają większą ilość azotu, aby wspomóc wzrost liści oraz gałęzi. Kiedy rośliny osiągną fazę kwitnienia, będą wymagały większych ilości potasu oraz fosforu, aby pomóc w produkcji grubych, ciężkich oraz gęstych pąków i kwiatów marihuany.

Kiedy roślina nie ma żadnego z tych elementów, jej wzrost jest spowolniony. Po zbyt długim czasie bez tych składników odżywczych liście mogą zacząć zmieniać kolor oraz powoli umierać. Oceniając objawy za pomocą tabeli niedoborów, możesz zawęzić zakres elementów lub minerałów potrzebnych twojej roślinie. Oczywiście oprócz azotu, fosforu i potasu, istnieją dodatkowe mineralne składniki odżywcze zawarte w nawozach. Te dodatkowe elementy powinny być wymienione na opakowaniu. Wapń i magnez to dwa niezbędne minerały potrzebne w fazie kwitnienia.

Mieszanie nawozów, karmienie roślin

Komercyjny nawóz cannabis to zazwyczaj skoncentrowane mieszanki elementarnych minerałów potrzebne naszym roślinom. Nawozy te należy rozcieńczyć czystą wodą o zrównoważonym pH przed dodaniem do rośliny. Dwie najczęstsze formy nawozu cannabis to płyn oraz proszek. Aby wymieszać proszek czy płynny nawóz, najpierw umieść go w niewielkiej ilości ciepłej wody i upewnij się, że jest on całkowicie rozpuszczony, zanim dodasz go do zbiornika na wodę/ czy do konewki. Zapewni to równomierne wymieszanie wody i nawozu, oraz zapewnienie, że całkowicie się on rozpuści.

Inną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest ilość gleby w donicy. Większa ilość gleby oznacza, że potrzebujesz większej ilości nawozu. Oznacza to także, że twoja roślina wymagać będzie rzadszego karmienia niż rośliny znajdujące się w mniejszych donicach. Rośliny znajdujące się w mniejszych donicach dość szybko wchłaniają wszystkie składniki odżywcze z gleby, dlatego też częściej wymagane jest karmienie. Dodanie większej ilości nawozu nie przyspieszy wzrostu roślin. Postępuj zgodnie z instrukcjami oraz pamiętaj, aby zacząć od rozcieńczonej mieszanki, a następnie zwiększać powoli dawkę. Wiele nawozów zawiera specjalną tabelkę karmienia, która pozwala je dokładnie zaplanować.

Określić kiedy roślina musi zostać nawożona można poprzez kontrolę wzrokową lub proste wykonanie testu glebowego NPK. Jeśli rośliny posiadają zdrowe, ciemnozielone liście, nawóz niekoniecznie musi być potrzebny od razu. Rośliny mogą nie wykazywać oznak niedoboru do 2 tygodni. Kiedy rośliny przestają rosnąć, a liście stają się blade, twoja roślina desperacko potrzebuje nawozu. Nie ma dokładnego harmonogramu karmienia roślin. Niektórzy mówią, że powinno się to odbywać co drugie podlanie, inni że raz w tygodniu. Jeśli posiadasz duży pojemnik, z dużą ilością gleby, możesz dodawać rozcieńczoną ilość nawozu za każdym razem, gdy podlewasz rośliny. Dzięki uważnej obserwacji roślin z pewnością będziesz w stanie ustalić, kiedy oraz ile nawozu jest potrzebne.

Zbyt duże ilości nawozu

Nadmierne nawożenie może być częstym problemem oraz sprawiać, że gleba staje się toksyczna, a składniki odżywcze się nagromadzają. Rośliny rosnące indoor są znacznie bardziej podatne na nadmierne nawożenie z powodu mniejszej objętości gleby. Ważna jest również zdolność gleby do drenażu.

Nie musisz się martwić. Naprawienie tego rodzaju błędu jest jednak proste- rośliny należy przepłukać dużą ilością rozcieńczonego roztworu wodnego. Rośliny powinny zacząć wyglądać oraz rosnąć po około tygodniu.

Kiedy rośliny osiągną nowy wzrost, a liście wyglądać będą zdrowiej, możesz ponownie rozpocząć program karmienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.