Popcornowe pąki

Popcornowe pąki – jak im zapobiegać.

Pąki popcornowe to małe pąki o rozmiarze popcornu, które NIE przekształcają się w pełnowymiarowe bryły. Te małe kwiaty mogą stanowić problem, jeśli zależy ci na maksymalnym zwiększeniu swoich plonów.

Popcornowe pąki to małe, puszyste pąki o rozmiarze (lub nawet mniejszym) popcornu. Tego rodzaju pąki mogą rozwijać się w przypadku nieoptymalnych warunków uprawy. Chociaż same pąki są nie mniej silne niż duże, powodują one utratę potencjalnych plonów i mniejszą atrakcyjność wizualną naszych wysiłków.

CO POWODUJE POPCORNOWE PĄKI?

Popcornowe pąki mogą przydarzyć się nawet najbardziej doświadczonym hodowcom i zwykle są one wynikiem stresu; jedną z częstych przyczyn jest nadmierne ciepło. Oprócz stresu cieplnego, powodować może je nadmierna ekspozycja na cień. W tak stresujących warunkach rośliny mogą rozwinąć tylko kilka pełnowymiarowych pąków oraz wiele małych pąków wielkości popcornu – w szczególności na niższych gałęziach.

ZALETY ORAZ WADY POPCORNOWYCH PĄKÓW

Oczywiście, jeśli twoje rośliny rozwijają tylko małe pąki, które są puszyste i niezbyt gęste, wpłynie to całościowo na twoje plony. Są to pąki o bardzo małej atrakcyjności, co jest powodem, dla którego wielu komercyjnych hodowców stara się nie doprowadzić do takiego stanu rzeczy.

Z drugiej strony, popcornowe pąki mają taką samą moc oraz działanie jak pełne pąki – są tylko znacznie mniejsze.

Dla entuzjastów marihuany lub jej medycznych użytkowników, którzy chcą wypróbować nowe odmiany, kupowanie popcornowych pąków może być fajną opcją. Bardzo często można dostać je w obniżonej cenie, ponieważ są one ogólnie postrzegane jako mniej pożądane, „klasy B”. Podobnie, świetnie sprawdzą się one w przypadku wapowania lub sytuacji, w której chcesz wykonać produkty spożywcze z marihuaną.

JAK ZAPOBIEGAĆ POWSTAWANIU TAKICH PĄKÓW?

Biorąc pod uwagę fakt, że takie pąki powstają głównie ze względu na stres środowiskowy, kontrolowanie tych zmiennych jest sprawą najwyższej wagi. Chociaż łatwiej będzie kontrolować takie zmienne jak temperatura indoor, istnieją również sposoby na zminimalizowanie popcornowych pąków outdoor.

ZAPOBIEGANIE

Pierwszą kwestią, którą powinieneś wprowadzić w życie jest regularne sprawdzanie temperatury w pomieszczeniu. Ogólnie rzecz biorąc, cannabis nie lubi ekstremalnych temperatur, bez względu na to czy jest ona zbyt chłodna czy zbyt ciepła. Zgodnie z ogólną zasadą, należy utrzymywać środowisko wewnętrzne w umiarkowanej temperaturze wynoszącej około 25°C w ciągu dnia oraz powyżej 15°C podczas wyłączenia oświetlenia.

Jedną z częstych przyczyn nadmiernych temperatur podczas uprawy cannabis indoor, nawet w chłodniejszym klimacie są światła do uprawy. Wysokowydajne lampy HID, a nawet niektóre lampy LED mogą znacznie zwiększać temperaturę w pomieszczeniu do poziomów, których nie chcemy. Sprawdź odległość między roślinami a światłami, a w razie potrzeby ją zwiększ, aby zmniejszyć stres cieplny roślin. Powinieneś również upewnić się, że masz odpowiednią cyrkulację powietrza w miejscu uprawy. Wszystkim czego potrzebujesz może okazać się prosty wentylator obrotowy, który delikatnie nadmuchiwać będzie rośliny i pomoże zapobiec ci przed powstawaniem nadmiernych temperatur oraz gorących punktów.

Kolejnym powodem do powstawania popcornowych pąków może być nadmiernie przepełniony pokój uprawy. Rośliny indywidualnie powinny dostawać wystarczającą ilość światła. Gdy rośliny produkują duże lub wachlarzowe liście, zasłaniając liście poniżej, powinieneś zastosować techniki przycinania roślin, aby pozwolić na docieranie światła także do dolnych warstw roślin.

ZAPOBIEGANIE POWSTAWANIU POPCORNOWYCH PĄKÓW OUTDOOR

Kiedy uprawiasz rośliny outdoor, masz mniejszą kontrolę nad takimi czynnikami jak temperatura, czy intensywność słońca, ale nadal możesz wykonać pewne działania, aby zmniejszyć ekspozycję roślin na stres. Jeśli twoje rośliny są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz nadmierne temperatury podczas najgorętszych miesięcy letnich, musisz rozważyć metody zapewniające im dodatkowy cień. Cień może zapewnić roślinom chłodniejszą temperaturę, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia stresu cieplnego. Ewentualnie, jeśli wiesz, że region w którym uprawiasz rośliny słynie z gorących temperatur, rozważ uprawianie ich w okresach, kiedy one nie występują.

LOLLIPOPING/ PRUNING

Aby zapobiegać powstawaniu popcornowych pąków, możesz przycinać rośliny promując bardziej krzaczasty wzrost, aby skoncentrować produkcję pąków na najwyższych częściach roślin. Ze względu na to, że hodowcy nie zgadzają się co do optymalnego czasu jego przeprowadzania, lollipoping może być trudny do przeprowadzenia. Niektórzy uważają, że tuż przed zastosowaniem schematu 12-12, usuwa się zaniedbane pąki znajdujące się na dole jednocześnie przekierowując energię na ich wierzchołki. Usuwanie zbyt wielu pąków może jednak obciążyć roślinę i zmniejszyć jej ogólną wydajność. Zaletą lollipopingu jest fakt, że metoda ta poprawia cyrkulację powietrza w dolnych częściach roślin.

SCROG

SCROG to dość prosta metoda, która pozwala maksymalnie zwiększyć plony w przypadku uprawy indoor. Kiedy uprawiasz rośliny z zastosowaniem tej metody, są one powyginane i powtykane w siatkę, a z czasem SCROG sprawia, że rośliny stają się pełnym oraz równym „baldachimem”, co z kolei pozwala na uzyskanie przez nich maksymalnej ilości światła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.