nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Jak i kiedy przesadzać marihuanę

Jak i kiedy przesadzać marihuanę, GrubyLoL.com
Dlaczego hodowcy marihuany zaczynają od sadzenia jej w małych donicach, które później zmieniają na większe? Czy nie byłoby mniej kłopotu przy sadzeniu ich od razu w docelowych donicach?

Mniej doświadczeni hodowcy mogą myśleć, że przesadzanie roślin z mniejszego pojemnika do większego nie jest konieczne. Mogą zaczynać od docelowej donicy i pomijać ten proces, ponieważ takie wyjście jest zdecydowanie łatwiejsze i wygodniejsze. Chociaż może to „przejść” w przypadku odmian kwitnących automatycznie, odmiany fotoperiodyczne potrzebują przesadzania.

DLACZEGO POWINNO SIĘ PRZESADZAĆ MARIHUANĘ

Omijanie procesu przesadzania oznacza, że korzenie sadzonek roślin przetrzymywane będą w dużej ilości gleby. Ze względu na to, że sadzonki są małe, a ich system korzeniowy nie jest jeszcze rozwinięty, są one w stanie przyjmować tylko niewielkie ilości wody w miarę wzrostu. W rezultacie, w pojemnikach o dużych rozmiarach może panować ogólna wilgoć, co z kolei może powodować gnicie korzeni, powodując tym samym niedobory składników odżywczych i różnego rodzaju narastające problemy.

Uniknąć tych problemów możesz poprzez rozpoczynanie uprawy od mniejszych pojemników, takich jak małe kubki, odpowiedniej wielkości doniczki, czy kostki wełny mineralnej.

KIEDY JEST WŁAŚCIWY CZAS NA DO PRZESADZANIA ROŚLIN

Istnieje kilka sposobów na określenie właściwego czasu na przesadzenie roślin:

• Liczba liści

Hodowcy zwykle przesadzają rośliny do większego pojemnika, gdy osiągają one określony rozmiar. Kiedy twoje roślinki opracują 4-5 zestawów „prawdziwych” liści, jest to zazwyczaj odpowiedni moment na przesadzanie. W tym momencie korzenie większości odmian nadawać będą się do większej donicy. Oczywiście, nie jest to ścisła nauka, a niektóre odmiany mogą być gotowe nieco wcześniej lub później – ale jest to przybliżone wskazanie.

• Kiedy twoja sadzonka otoczona jest korzeniami

Kiedy twoja sadzonka otoczona jest korzeniami oznacza to, że naprawdę potrzebuje ona większego pojemnika.

Kolejnym znakiem, że nadszedł czas na przesadzanie to moment, w którym widzisz że korzenie rośliny wychodzą z dna naczynia. Ta metoda nie jest również w 100% dokładna, ale służy do informowania, że nadszedł czas na większy pojemnik.

• Pod koniec fazy wegetatywnej

Niektórzy hodowcy nie patrzą tak bardzo na same znaki, ale starają się przestrzegać harmonogramu. Hodowcy przesadzają swoje rośliny w ostatnich dwóch tygodniach fazy wegetatywnej, tuż przed rozpoczęciem fazy kwitnienia. Po przesadzeniu rośliny szybko rozszerzają swoje korzenie i znacznie powiększają się w krótkim czasie.

Jak i kiedy przesadzać marihuanę, GrubyLoL.com
JAK PRZESADZAĆ ROŚLINY

Mimo, że przesadzanie roślin może skutkować „szokiem” (który może opóźniać wzrost), po dokładnym wykonaniu procesu, jest on niemal bezproblemowy. Najgorsze, co może się zdarzyć to uszkodzenie delikatnych korzeni. Ale jeśli jesteś odpowiednio ostrożny, nie powinno to być problemem.

Jeśli przesadzać marihuanę z małych pojemników, połóż je na twardej powierzchni i delikatnie ściśnij boki pojemnika, aby rozluźnić jego wnętrze. Powinno to ułatwić wysunięcie się rośliny. Następnie, jedną ręką na płasko przykryj otwór pojemnika trzymając roślinę między palcami. Odwróć pojemnik i delikatnymi ruchami, z lekkim naciskiem na zewnętrzną część pojemnika wysuń sadzonkę razem z jej korzeniami. Unikaj zbyt mocnego ciągnięcia rośliny.

Zanim rozpoczniesz, powinieneś przygotować już docelową donicę. Szybko umieść roślinę w nowym domu i wypełnij pustą przestrzeń glebą. Możesz nieco spłaszczyć nową glebę, stabilizując przesadzoną roślinę. Oczywiście bądź ostrożny, nie używaj dużej siły. Po przesadzeniu obficie podlej roślinę.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY PRZESADZANIU ROŚLIN

• Wybierz odpowiedni rozmiar donicy. Bez komplikowania sprawy, łatwą regułą jest wybieranie pojemników, które dają sadzonce co najmniej dwa razy więcej miejsca niż jej oryginalne pojemniki.

• Upewnij się, że donice są wypełnione podłożem, i jest wystarczająco dużo miejsca, aby bezpiecznie umieścić w niej roślinę.

• Bądź bardzo ostrożny, aby nie uszkodzić korzeni podczas ich przesadzania. W szczególności, upewnij się, że żadne korzenie nie utknęły w środku – aby nie rozerwały się podczas zmiany pojemnika. W trudnych przypadkach, w których korzenie są splątane, możesz doświadczać problemów w wyjęciu rośliny z donicy. Użyj wysterylizowanego noża i ostrożnie odetnij wystające korzenie.

• Unikaj przesadzania roślin w zbyt intensywnym świetle. Jeśli to możliwe, przesadzaj rośliny w nocy. Może to pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia szoku roślin.

• Zawsze dokładnie podlewaj rośliny po przesadzeniu.

• Chociaż nie jest to konieczne, zaraz po przesadzeniu dobrym pomysłem może być dostarczenie sadzonkom substancji pobudzającej korzenie. Substancje te mają na celu złagodzenie stresu związanego z przesadzaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Partnerskie strony o tematyce marihuany, konopi indyjskich i nasionach:

konopia leczy, czyli o medycznej marihuanie o oleju cbd, rso, medycznej marihuanie poradnik, o uprawie, hodowli, marihuany, konopi, w domu, na dworze thc info, czyli newsy cannabis thcland, to tematy o marihuanie, konopi kuchnia z cannabis, przepisy i newsy konopne thc tv, to relacje z imprez konopnych, filmy z upraw marihuany konopie indyjskie, cannabis newsy jamaica, tematy o cannabis, konopi indyjskiej galeria, foto haszysz, uprawy, hodowle, cannabis marijuana, cannabis, seeds, seed, seedbank, akseeds kanabis info, to cannabis news tritonseeds, tematyka kontrowersyjnej marihuany ganjafarmer, blog ganja farmer, o marihuanie marihuana, konopie indyjskie, ganja galeria i wrzuta, upraw, hodowli, marihuany, konopi foto thc, czyli galeria cannabis uprawy, hodowle, marihuany, konopi, cannabis, indoor, porady medyczna marihuana, wszystko o niej f2seeds, f2 seeds, blog dla palaczy cannabis taniesianie, tanie sianie, wysiewanie marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras firma powiew, lider na rynku nasion news kanabis info, czyli informacje o cannabis upload kanabis info, galeria blog o uprawie marihuany konopi indyjskich ultimate seeds, portal o trawce najlepsze kanabis info, sklepy z nasionami, opinie seedbay info, wiemy wszystko o konopiach blog thc-thc, czyli newsy sklepu foto thc-thc, czyli galeria cannabis forum o uprawie marihuany, porady, dyskusje dyskusje o hodowli marihuany, forum konopne nasiona marihuany, konopi, akseeds forum kanabis info, ciekawe, tematy, dyskusje forum haszysz, uprawa, hodowla, marihuana holenderskiskun, skunk ufo seeds, topowe, nasiona marihuany, odmiany forum ganjafarmer, czyli uprawa konopi indyjskich upload growenter, hosting, galeria, cannabis nasiona marihuany, konopi, thc-thc galeria, cannabis sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbay foto seedbay info, galeria cannabis seeds, akseeds porady, uprawa i hodowla, marihuany, konopi, outdoor, na dworze dutch seeds, wszystko o marihuanie, i nasionach haszysz portal, newsy cannabis

Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.