nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Dlaczego olej konopny jest tak wspaniały?

Podczas, gdy reklamowany jest jako cud, który może wyleczyć wszystko, od problemów ze skórą, takich jak łuszczyca i wypryski, po raka (nie śmiej się – istnieją bardzo dobre dowody na tę kwestię), bezsporna prawda jest taka, że olej z konopi bogaty jest w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (omega 3 i omega 6) – co sprawia, że idealny jest dla wegetarian i wegan, którzy nie jedzą ryb – i posiada niską zawartość tłuszczów nasyconych (co dobre jest dla nas wszystkich).

Konopie są znane jako jedne z najlepszych dostępnych super food-sów, więc wraz z nasionami konopi i białkiem konopnym, olej z konopi jest doskonałym sposobem na uzyskanie wszystkich korzyści z tego łatwo dostępnego i niedrogiego super foodu.

Olej z konopi to ciemny olej, na początku kolor ten jest nieco odpychający – jest to odcień ciemnozielony, który po przyzwyczajeniu się może być naprawdę piękny, a nawet apetyczny. Olej konopny nie musi być przechowywany w lodówce, zarówno przed otwarciem jak i po otwarciu. Producenci olejów konopnych można pozostawić bez lodówki przez kilka dni, ale im dłużej tym większe jest ryzyko, że zjełczeje.

Większość olejów z konopi jest surowa (i wytworzona z surowych nasion konopi), tłoczona na zimno i nierafinowana, a także certyfikowana jako organiczne i niemodyfikowana genetycznie – jeśli to dla ciebie ważne.

Jak smakuje olej z konopi?

Olej konopny jest ciemniejszy i bardziej aromatyczny niż bardziej neutralne oleje, do których możesz być przyzwyczajony.

Posiada orzechowy i ziemisty smak – co czyni go doskonałym olejem do stosowania w dressingach sałatkowych, jako dip chlebowy, ale niezbyt odpowiedni jest do słodkich potraw, lub czegokolwiek delikatnego, co mogłoby zostać przytłoczone przez jego smak.

Osobiście uważamy, że smak oleju z konopi jest dość neutralny, więc chociaż nie użylibyśmy go do zrobienia słodkiego winegretu malinowego, to pasuje on do prawie wszystkiego, co jest słodkie (naszym zdaniem).

Konopia posiada niską temperaturę dymienia, co oznacza, że zacznie dymić i zmieniać aromat za pomocą zbyt dużego ciepła. Możesz go podgrzać, ale upewnij się, że temperatura nie jest zbyt wysoka. Tak więc, mimo, że nie polecamy na nim smażyć, olej z konopi idealny jest do sosów sałatkowych, polania ryżu lub sałatek takich jak tabbouleh, jako dip do tostów czy nawet do hummusu, pesto czy domowego majonezu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Dlaczego olej konopny jest tak wspaniały?”


Partnerskie strony o tematyce marihuany, konopi indyjskich i nasionach:

konopia leczy, czyli o medycznej marihuanie o oleju cbd, rso, medycznej marihuanie poradnik, o uprawie, hodowli, marihuany, konopi, w domu, na dworze thc info, czyli newsy cannabis thcland, to tematy o marihuanie, konopi kuchnia z cannabis, przepisy i newsy konopne thc tv, to relacje z imprez konopnych, filmy z upraw marihuany konopie indyjskie, cannabis newsy jamaica, tematy o cannabis, konopi indyjskiej galeria, foto haszysz, uprawy, hodowle, cannabis marijuana, cannabis, seeds, seed, seedbank, akseeds kanabis info, to cannabis news tritonseeds, tematyka kontrowersyjnej marihuany ganjafarmer, blog ganja farmer, o marihuanie marihuana, konopie indyjskie, ganja galeria i wrzuta, upraw, hodowli, marihuany, konopi foto thc, czyli galeria cannabis uprawy, hodowle, marihuany, konopi, cannabis, indoor, porady medyczna marihuana, wszystko o niej f2seeds, f2 seeds, blog dla palaczy cannabis taniesianie, tanie sianie, wysiewanie marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras firma powiew, lider na rynku nasion news kanabis info, czyli informacje o cannabis upload kanabis info, galeria blog o uprawie marihuany konopi indyjskich ultimate seeds, portal o trawce najlepsze kanabis info, sklepy z nasionami, opinie seedbay info, wiemy wszystko o konopiach blog thc-thc, czyli newsy sklepu foto thc-thc, czyli galeria cannabis forum o uprawie marihuany, porady, dyskusje dyskusje o hodowli marihuany, forum konopne nasiona marihuany, konopi, akseeds forum kanabis info, ciekawe, tematy, dyskusje forum haszysz, uprawa, hodowla, marihuana holenderskiskun, skunk ufo seeds, topowe, nasiona marihuany, odmiany forum ganjafarmer, czyli uprawa konopi indyjskich upload growenter, hosting, galeria, cannabis nasiona marihuany, konopi, thc-thc galeria, cannabis sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbay foto seedbay info, galeria cannabis seeds, akseeds porady, uprawa i hodowla, marihuany, konopi, outdoor, na dworze dutch seeds, wszystko o marihuanie, i nasionach haszysz portal, newsy cannabis

Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.