Niezadowalające Efekty Marihuany

Wszyscy pamiętamy stare dobre czasy, kiedy zaczęliśmy spożywać marihuanę. Pół jointa wystarczyłoby, żeby przygotować nas na noc pełną zabawy i chichotów. W rzeczywistości dla wielu użytkowników marihuany nic nie jest tak dobre, jak początkowe efekty.

Dzieje się tak dlatego, że z biegiem czasu organizm przyzwyczaja się do marihuany i rozwija na nią większą tolerancję. Spośród wielu powodów, dla których nie możesz się już dobrze upalić, ten znajduje się na szczycie listy.

Jeśli doświadczasz tego samego problemu, w którym marihuana już cię nie podnieca, możesz cofnąć się o krok i przeanalizować, dlaczego. W końcu, jaki jest sens palić, jeśli nie sprawia ci to już przyjemności?

Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zresetować swój system i cieszyć się marihuaną tak jak kiedyś. Ale najpierw dowiedz się z tego artykułu, dlaczego możesz już nie doświadczać tak dobrych efektów jak kiedyś.

1. Za dużo marihuany spaliłeś w swoim życiu!

Twoje ciało powoli przyzwyczaja się do działania kannabinoidów, gdy regularnie palisz w miarę upływu czasu. Z tego też powodu byłeś super upalony po zaledwie dwóch zaciągnięciach wcześniej, podczas gdy teraz potrzebujesz całego jointa lub dwa. Krótko mówiąc, potrzebujesz więcej i więcej, aby uzyskać ten sam poziom haju. A po miesiącach lub latach regularnego palenia twoje ciało potrzebuje więcej THC, aby czuć się tak samo.

THC wiąże się z receptorami CB1 w twoim ECS lub systemie endokannabinoidowym, który służy jako sieć receptorów, ale nasze ciała są adaptacyjne. Z biegiem czasu mózg przebudowuje niektóre receptory, aby dostosować się do kannabinoidów, co prowadzi do tego, że THC nie wpływa już na ciebie w ten sam sposób.

Rozwiązanie jest proste — pal więcej. Wybieraj odmiany o wyższej zawartości THC, przestaw się na koncentraty lub odżywki albo skręć grubsze jointy.

Innym rozwiązaniem jest detoks mózgu. Zrób sobie przerwę od palenia na kilka tygodni, aby zresetować ECS twojego mózgu. Ta przerwa, znana jako przerwa tolerancji, jest bardzo skuteczna. A im dłużej, tym lepiej. Zależy to również od tego, ile THC chcesz wypłukać z organizmu.

Chociaż dwutygodniowa przerwa tolerancyjna usunie większość THC, przerwa trwająca 3-4 miesiące będzie jeszcze lepsza, ponieważ usunie THC nawet z mieszków włosowych. Po tym możesz wznowić palenie — najprawdopodobniej poczujesz się, jakby to były pierwsze dni twojej sesji z konopiami indyjskimi.

2. Twoja marihuana ma niską zawartość THC

Jednym z najczęstszych powodów, dla których możesz nie być tak na haju w dzisiejszych czasach, jest palenie marihuany o niskiej zawartości THC. Zioło z wysokim poziomem THC daje bardziej wyraźny haj z klasycznymi objawami, takimi jak chichoty, euforia i, oczywiście, gastrofaza.

Nie ma sposobu, aby wizualnie stwierdzić, czy szczep ma wysoką zawartość THC. Wszystko zależy od genetyki. Zamiast tego powinieneś kupować marihuanę dopiero po przeczytaniu jej zawartości THC. Albo jeszcze lepiej, wyhoduj własne rośliny!

Jeśli zawartość THC wymieniona na stronie internetowej (upewnij się, że została przetestowana przez niezależne laboratorium) przekracza 15%, szczep jest wystarczająco silny. Wszystko powyżej 20% jest zbyt mocne i powinno być pozostawione dla doświadczonych użytkowników lub na specjalne noce. Podobnie szukaj informacji dostarczanych przez banki nasion i wybieraj szczepy o wysokiej zawartości THC.

Jednak nie wszyscy z nas mogą sobie pozwolić na luksus sklepów internetowych i lokalnych przychodni. Jeśli mieszkasz w kraju, w którym marihuana wciąż nie jest w pełni akceptowalna, powinieneś po prostu rozejrzeć się i znaleźć dostawcę, który sprzedaje najsilniejszą marihuanę. Możesz użyć domowego zestawu do testowania, aby zmierzyć zawartość kannabinoidów w konopiach indyjskich.

3. Nie palisz marihuany

Przyjrzyj się uważnie temu, co palisz, zwłaszcza jeśli kupiłeś to na ulicy lub od nielicencjonowanego sprzedawcy. Będziesz zszokowany, gdy dowiesz się, jak wielu nielicencjonowanych sprzedawców często łączy marihuanę z innymi podobnie wyglądającymi ziołami (a nawet tytoniem), aby oszukać klientów.

Z drugiej strony, nawet jeśli faktycznie kupiłeś marihuanę, może ona nadal zawierać dużo liści lub łodyg — powszechna technika stosowana przez sprzedawców na czarnym rynku w celu zwiększenia jej objętości.

Rozwiązaniem jest kupowanie marihuany tylko od renomowanych sprzedawców, którzy posiadają licencje. Jeśli nadal nie jesteś pewien, zawsze przeczytaj opinie o produkcie przed dokonaniem zakupu. Chociaż marihuana z dodatkiem ziół niekoniecznie zaszkodzi Twojemu zdrowiu, możesz również dostać partię marihuany z dodatkami różnych substancji chemicznych, które mogą być dla ciebie szkodliwe.

4. Twoja marihuana się zepsuła

Jeśli jesteś pewien jakości i mocy swojej marihuany, następną rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, jest okres przydatności do spożycia marihuany. Kiedy pąki konopi są wystawione na działanie światła, powietrza lub ciepła, związki chemiczne rozpadają się, co powoduje, że pąki z czasem tracą moc.

Tak więc, jeśli twoje pąki konopi są zbyt stare lub niewłaściwie przechowywane, terpeny na nich mogą zostać zniszczone, co prowadzi do rozczarowujących efektów psychoaktywnych.

Rozwiązaniem jest zrozumienie, czym jest świeży pąk i jak odróżnić go od starego pąka. Po drugie, musisz nauczyć się, jak przechowywać marihuanę we właściwy sposób. Możesz zachować jego świeżość, przechowując pąki w hermetycznym pojemniku (najlepiej szklanym) i pozostawiając je w spokoju w chłodnym, ciemnym miejscu na haju.

5. Możesz nie palić prawidłowo

Wielu użytkowników marihuany nie osiąga haju za pierwszym razem. Wynika to głównie z braku umiejętności palenia. Tak więc, jeśli dopiero zaczynasz palić, musisz nauczyć się dobrze palić. Podczas palenia wdychaj dym bezpośrednio do płuc. Na początku może wydawać się to trudne lub dziwne, ale twoje ciało przyzwyczai się do tego.

Innym powiązanym problemem jest to, że możesz nie palić wystarczająco dużo. Jeśli weźmiesz naprawdę małe dawki marihuany w małej ilości, wszystko, co otrzymasz, to subtelny haj. Aby rozwiązać ten problem, skręć grube skręty i zapal je, aby dostarczyć swojemu organizmowi wystarczającą ilość THC, aby dobrze się bawić.

6. Inne substancje kolidują z marihuaną

Czasami możesz nie czuć się na haju, jeśli spożywasz marihuanę z innymi substancjami, takimi jak nikotyna, kofeina lub alkohol. Ale znajdziesz wielu ludzi, którzy twierdzą, że te substancje poprawiają ich haj, więc o co chodzi?

Ciało każdego jest inne, więc dla niektórych takie substancje mogą utrudniać dobre wiązanie THC z receptorami CB, prowadząc do łagodniejszych efektów.

Rozwiązaniem jest spróbowanie palenia marihuany bez picia kawy, alkoholu lub palenia nikotyny. Jeśli jesteś na haju, to inne substancje wyraźnie wpływają na twój haj.

7. Twój umysł nie jest zrelaksowany

Stres, niepokój lub nadmierne myślenie mogą wpływać nie tylko na emocje, ale także na funkcje organizmu, w tym na sposób metabolizowania marihuany przez organizm. Chociaż wiele na temat naszych mózgów pozostaje nieznanych, eksperci uznali, że stres (i inne negatywne uczucia) mogą mieć ogromny negatywny wpływ na twoją fizyczną istotę.

Jednym ze sposobów, w jaki stres wpływa na twoje ciało, jest zmiana produkcji hormonów w twoim ciele, powodując uczucie napięcia i wytwarzanie większej ilości adrenaliny, co może powstrzymać działanie THC bezpośrednio w twoim mózgu.

Rozwiązanie jest proste — spróbuj oczyścić umysł przed spożyciem marihuany. Możesz robić to, co cię uszczęśliwia, na przykład spacerować z psem, oglądać kreskówkę, jeść ciasto, rozmawiać ze znajomymi o tym, co czujesz i wiele więcej. Dopiero po tym należy zapalić jointa.

Stres jest nie tylko szkodliwy dla twojego haju, ale także dla twojego ciała. Jeśli nie możesz się już naćpać z powodu stresu, powinieneś rozważyć rozmowę z profesjonalistą. Może to prowadzić do wielu innych problemów, które mogą mieć wpływ na jakość życia.

8. Jedzenie, które zjadłeś, może powstrzymywać cię przed odurzeniem

Kiedy nie jadłeś przez jakiś czas, poziom cukru we krwi w twoim ciele jest niski, co prowadzi do mocniejszego uderzenia THC. Z drugiej strony, jeśli zjadłeś obfity posiłek przed spożyciem marihuany, THC może nie mieć na ciebie tak silnego wpływu, jak w innym przypadku.

Niektóre z najlepszych pokarmów do spożycia podczas spożywania marihuany to mango, orzeszki piniowe, czekolada itp. Niektóre z tych pokarmów nawet wzmacniają haj, a nie go zmniejszają. Na przykład czekolada zawiera anandamid, hormon szczęścia, który dobrze łączy się z THC, zapewniając intensywne, błogie odloty.

Podsumowanie

To były niektóre z powodów, dla których marihuana może nie wpływać na ciebie wystarczająco mocno. I łatwo to naprawić. W większości przypadków, jeśli jesteś regularnym palaczem marihuany, właśnie zbudowałeś tolerancję i prawdopodobnie dlatego nie możesz się już odurzać marihuaną.

W innych przypadkach, jeśli kupujesz marihuanę z ulicy, istnieje szansa, że ​​​​twoja marihuana jest albo sfałszowana, albo po prostu niskiej jakości. Musisz kupować marihuanę tylko od renomowanych, licencjonowanych sprzedawców, aby uzyskać dokładnie to, czego chcesz lub wyhodować ją w domu.

Bez względu na przyczynę, można to naprawić. Wypróbuj różne wskazówki wymienione powyżej, a będziesz mógł uzyskać odpowiednie efekty, jak wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.