Czym Jest Tolerancja Marihuany?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie zażywają marihuanę, co nie jest dziwne, biorąc pod uwagę, jak niesamowita wydaje się marihuana. Ale, jak w przypadku wszystkich czynności, im częściej to robisz, tym więcej musisz tego robić, aby poczuć te same doznania, co n a początku.

Tolerancja danej osoby na marihuanę może wpływać na rodzaje produktów, które zdecydujesz się spożywać, ilość spożywanego produktu, częstotliwość spożycia i ostatecznie ilość pieniędzy wydanych na doświadczenie tych samych efektów marihuany.

Czym jest tolerancja na marihuanę?

Krótko mówiąc, tolerancja jest aktem trwania. Niezależnie od tego, czy chodzi o znoszenie skutków jakiejś substancji, czy o polityczne tyrady twojej cioci, ci, którzy mają wysoką tolerancję na coś, mogą wytrzymać dość dużo, zanim osiągną punkt krytyczny, podczas gdy ci z niską tolerancją nie.

Jeśli chodzi o działanie marihuany, tolerancja danej osoby różni się w zależności od wielu czynników, w tym częstotliwości spożycia, wskaźnika masy ciała, płci, siły produktu i tak dalej. Co ciekawe, niektórzy ludzie nie doświadczają haju po pierwszym paleniu trawki, co może być spowodowane kilkoma czynnikami: albo nie wdychają jej prawidłowo, albo ich organizm musi „nauczyć się”, jak przetwarzać obce kannabinoidy, najpierw aktywując receptory CB1 w mózgu.

Rzeczy, które wpływają na tolerancję

Chociaż badania są ograniczone, jedno z nich sugeruje, że przewlekłe spożywanie konopi może osłabić skuteczność receptorów CB1 w mózgu, zwiększając w ten sposób ilość produktu potrzebną do odczuwania jej skutków.

Nie martw się jednak: badanie wykazało również wzrost aktywacji receptora CB1 już po dwóch dniach abstynencji z prawie całkowitym odbudowaniem tolerancji po czterech tygodniach.

Badanie, które zostało przeprowadzone przy użyciu skanów PET 18-35-letnich mężczyzn, wykazało średni 20-procentowy spadek aktywności receptora kannabinoidowego, na który nie miała wpływu ilość spożywanego produktu. Chociaż wielkość próbki była bardzo mała i nie obejmowała kobiet, obrazy PET sugerują prawdopodobną przyczynę zwiększonej tolerancji na konopie indyjskie po długotrwałym stosowaniu substancji.

Powód, dla którego kobiety nie zostały uwzględnione w badaniu, jest dość specyficzny: kobiety i mężczyźni przetwarzają kannabinoidy inaczej, więc włączenie obu płci do badania może łatwo zafałszować wyniki. Porównując wpływ kannabinoidów na mężczyzn i kobiety, okazuje się, że początkujące konsumentki są początkowo bardziej wrażliwe niż mężczyźni, ale szybciej rozwijają tolerancję. Naukowcy doszli do tego wniosku po zauważeniu większej początkowej wrażliwości na łagodzące ból działanie THC u samic szczurów, a następnie zwiększonej tolerancji już po 10 dniach stosowania.

Powód, dla którego konopie indyjskie wpływają inaczej na mężczyzn i kobiety, jest nadal nieznany, ale sugeruje się, że estrogen może odgrywać w tym pewną rolę. Chociaż większość badań nad marihuaną przeprowadzono wyłącznie na mężczyznach ze względu na bardziej stabilny poziom hormonów, profesor psychologii z Washington State University, Rebecca Craft, od wielu lat bada wpływ marihuany na samice szczurów. Manipulując poziomami hormonów u samic szczurów, Craft wykrył znaczny wzrost wrażliwości na THC, gdy poziom estrogenu był wysoki (w szczycie menstruacji), co stanowi dodatkową zmienną w określaniu poziomu tolerancji samicy w porównaniu z samcem.

Wskaźnik masy ciała (BMI) danej osoby, który w dużej mierze zależy od tempa metabolizmu, to kolejna zmienna, która może wpływać na tolerancję konopi.

Co ciekawe, ponieważ konopie wydają się poprawiać metabolizm osoby, regularne stosowanie konopi może prowadzić do poprawy wchłaniania kannabinoidów, co pomaga utrzymać tolerancję.

Wreszcie, siła produktu odgrywa główną rolę w poziomie tolerancji danej osoby. Udowodniono, że jest to dość spora przeszkoda, jeśli chodzi o standardy badawcze i branżowe, i może utrudnić przestrzeganie właściwego dawkowania, szczególnie dla początkujących użytkowników, którzy są bardzo wrażliwi na działanie marihuany. Osoby, które nie są zaznajomione z produktem lub nie są świadome jego idealnej dawki, powinny zawsze postępować ostrożnie, poznając swój osobisty poziom tolerancji.

Korzyści z posiadania wysokiej (lub niskiej) tolerancji

Często słyszymy, jak ludzie wspominają o potrzebie „przerwy w tolerancji”, aby móc ponownie odczuć silne działanie marihuany. I chociaż możemy całkowicie sympatyzować z pragnieniem zaoszczędzenia kilku złotych, aby być na tym samym haju, czujemy się zmuszeni zauważyć korzyści płynące z posiadania wysokiej tolerancji w pierwszej kolejności. Przede wszystkim wraz ze zwiększoną tolerancją zmniejsza się występowanie negatywnych skutków ubocznych, takich jak zawroty głowy, utrata pamięci czy zaburzenia funkcji poznawczych.

Poprawa tolerancji marihuany

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego poziomu tolerancji, możesz zrobić kilka rzeczy. Aby obniżyć swoją tolerancję, najlepszą sugestią jest zrobienie sobie przerwy – od dwóch dni do czterech tygodni. To da Twojemu organizmowi szansę na wypłukanie nadmiaru kannabinoidów i reaktywację uśpionych receptorów kannabinoidowych.

Alternatywnie możesz rozważyć zamianę odmian (na przykład z indica na sativa) lub przejście z kwiatów na koncentraty. Mikrodozowanie to kolejna opcja, w której konsumenci spożywają tylko niewielką ilość marihuany, co zmniejsza ból i poprawia funkcjonowanie umysłowe bez powodowania haju.

Aby zwiększyć swoją tolerancję, możesz wypróbować suplementy CBD, trzymać się tych samych odmian lub po prostu częściej spożywać konopie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.