Historia Cannabis

Historia cannabis: Początki cannabis.

Konopie indyjskie mają długą, bogatą i barwną historię. Są używane od wieków jako lekarstwo, odzież, materiał budowlany, narzędzia, paliwo i odurzenie. Roślina ta była chwalona, ​​sprzedawana na całym świecie, pomogła zbudować kręgosłup narodów, znienawidzona i kryminalizowana. W tym artykule porozmawiamy o tym, skąd wzięła się marihuana i jak to zioło stało się tak dobrze znane.

Najwcześniejsze pisemne wzmianki o używaniu konopi indyjskich zostały zarejestrowane przez Chińczyków w ich księdze Farmakopei „The Herbal”. Były używane przez ówczesnego cesarza Chin Shen Neng, samego Czerwonego Cesarza. Pierwsza udokumentowana historia uprawy „ma” (konopi) dotyczyła wyrobu odzieży. Sam cesarz nauczył chińskich robotników, jak prawidłowo uprawiać i produkować zioło. Od ponad 1800 lat Chińczycy wykorzystują nasiona do produkcji olejów i leków.

O znaczeniu konopi w kulturze starożytnej Chin świadczy ich występowanie w literaturze klasycznej okresu Walczących Królestw (475-221 p.n.e.), w tym w pracach filozoficznych Konfucjusza, Mencjusza, Xunziego, Zhuangzi i Mozi, a także w Klasyku Poezja (Shi Jing; Słońce, 2016). Od pierwszego do drugiego wieku naszej ery starożytny słownik Shuowen (Shuo Wen Jie Zi) zawierał wiele chińskich znaków, które ilustrują wiedzę o dwupiennej naturze konopi i dyskryminują ze względu na płeć.

Chińczycy są obecnie jednym z największych producentów konopi na świecie i odpowiadają za aż 1/5 światowej produkcji surowca konopnego. Daleki Wschód szybko staje się największym producentem produktów konopnych, korzystając z kultury konsumenckiej zachodnich światów. Ma to sens, ponieważ Azja jest powszechnie uważana za pochodzenie Cannabis Sativa L. Jednak wiele krajów azjatyckich, które wykorzystują przemysłową i odżywczą wartość konopi, nadal ma jedne z najsurowszych przepisów dotyczących konsumpcji konopi.

Uważa się, że konopie indyjskie rozprzestrzeniły się na całym świecie za pośrednictwem arabskich i europejskich sprzedawców żeglugowych i były używane jako „przyprawa” do handlu innymi produktami spożywczymi i cennymi przedmiotami, takimi jak złoto. „Haszysz”, podobno znaleziony przez Haydara, perskiego założyciela zakonu sufich w 1155 r., był rośliną, która po zjedzeniu liści wprowadziła go w stan euforii. Będąc tylko jedną z nielicznych roślin, które mogły przetrwać ostre upały Bliskiego Wschodu, Sufi uprawiali haszysz dla swojej euforycznej przyjemności.

Twierdzili, że zjedzenie rośliny pobudziło mistyczną świadomość i uznanie natury Allaha. Nazwani hippisami świata arabskiego, Sufi utrzymywali roślinę i jej efekty pod ścisłą ochroną aż do XIII wieku, kiedy to została sprowadzona do Egiptu przez muzułmańskiego botanika Ibn al-Baytara.

Od tego czasu konopie indyjskie stały się rodzimą uprawą rolniczą w Europie, Afryce, Australii i obu Amerykach. Ogólnie uważa się, że konopie mają trzy różne gatunki, a mianowicie Sativa, Indica i Ruderalis.

Sativa jest zwykle postrzegana jako szczep Landrace z tropikalnych regionów wokół równika. Odmiany takie jak Durban Poison i White Widow są postrzegane jako czyste odmiany Landrace. Odmiany Sativa wyróżniają się cienkimi liśćmi, a także przewiewnymi kwiatami. Te szczepy mogą rosnąć ponad 3 metry wysokości.

Z drugiej strony Indica to krótsze odmiany konopi, które można znaleźć dalej od gorętszych regionów równikowych. Zwykle mają tylko metr wysokości, mają szerokie, tłuste liście i grube, gęste kwiaty. Popularna odmiana indica znana jest jako Kush, ponieważ pierwotnie pochodziła z pasma górskiego Hindu Kush, które rozciąga się przez dzisiejszy Afganistan i Pakistan.

Ruderalis jest podobny do Indica, ale ma szczególne cechy, takie jak zdolność do automatycznego kwitnienia i pierwotnie znajdował się w Europie Wschodniej. Wszystkie te charakterystyczne odmiany zostały skrzyżowane, aby stworzyć tysiące szczepów hybrydowych, które mamy dzisiaj, takie jak między innymi Blue Dream, Orange Kush, White Rhino.

Konopie zawsze były używane jako roślina przemysłowa do produkcji olejów, żywności i materiałów, a także posiadały tysiące innych zastosowań. Były używane głównie na całym świecie jako włókno do produkcji płótna. Nawet słowo płótno zostało faktycznie stworzone ze słowa cannabis. Była to jedna z najważniejszych upraw na świecie, a większość krajów, w tym Ameryka, miała duży przemysł konopny dostarczający wiele produktów na rynek konsumencki.

Odkąd opinia publiczna i popyt ponownie rozpoczęły debatę na temat legalizacji marihuany, naukowcy z roku na rok odkrywają coraz więcej prawdy naukowej i historii jej stosowania. Roślina ta jest jedną z najczęściej wykorzystywanych roślin na świecie. Chociaż korporacyjna chciwość od ponad 100 lat zepchnęły konopie w ciemność, jesteśmy pewni, że już wkrótce nadejdzie powrót tej rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.