Marihuana Zyskuje Popularność Wśród Osób Starszych

Marihuana zyskuje coraz większą popularność wśród osób starszych.

Jedno z badań dotyczących zdrowia wykazało, że w ostatnim czasie więcej seniorów zażywało konopie indyjskie w celach medycznych lub rekreacyjnych.

Zdumiewające 6 procent populacji osób starszych w Stanach Zjednoczonych to osoby, które niedawno zażywały konopie indyjskie. Wyniki opublikowane na początku tego miesiąca pokazują, że tendencja wzrostowa utrzymuje się, w miarę jak marihuana medyczna i rekreacyjna staje się coraz bardziej dostępna w całym kraju. Ten trend nie powinien dziwić, ponieważ konopie indyjskie mogą łagodzić objawy wielu poważnych schorzeń związanych z wiekiem. Substancja może również pomóc Twoim dziadkom w pełni cieszyć się ich emeryturą.

Ogromny potencjał medyczny

W krajowym badaniu National Survey of Drug Use and Health zadano również starszym uczestnikom pytania dotyczące zażywania narkotyków przez całe życie. Liczba ta wyniosła aż 36 procent, co sugeruje, że w tamtych czasach dziadek prawdopodobnie wiedział, jak imprezować, zanim stał się sztywniakiem.

I choć w epoce Woodstock naukowcy badali marihuanę jedynie pod kątem jej rzekomych szkodliwych skutków, nowsze badania skupiały się na jej korzyściach medycznych. Umiarkowane używanie konopi indyjskich może poprawić nastrój starszych pacjentów i poprawić ich ogólne samopoczucie. Może również pomóc w leczeniu objawów chorób wyniszczających, a nawet zagrażających życiu chorób, takich jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane.

Doktor Juan Sanchez-Ramos z University of South Florida wyjaśnił, że niskie dawki THC nie zaszkodzą starzejącym się pacjentom. Przyjmowany z umiarem nie powoduje ani zamętu, ani dezorientacji.

Jednak kurację kannabinoidami najlepiej rozpocząć po konsultacji z lekarzem. Dla niektórych pacjentów konopie indyjskie mogą być lepsze od tradycyjnych środków farmaceutycznych, ale nie jest to pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl lekarzom, i lekarz prawdopodobnie zaleci najpierw rozważyć mniej kontrowersyjne podejście.

Nie dla młodych

Coraz więcej badań sugeruje, że konopie indyjskie to narkotyk, który wydaje się niemal dostosowany do potrzeb osób starszych. Chociaż może zakłócać rozwój młodego mózgu – który trwa do połowy lat 20. – konopie indyjskie zwiększają neuroplastyczność w starszych mózgach.

Tworzenie nowych ścieżek neuronowych może pomóc starzejącym się mózgom „wydostać się z rutyny”. Jedno z badań sugerowało nawet, że niskie dawki THC mogą poprawić pamięć. Efekt ten badano tylko na myszach, ale po leczeniu THC siwe gryzonie zaczęły biegać po labiryntach dokładnie tak samo jak młode.

Nic więc dziwnego, że legalizacja konopi indyjskich powoduje, że coraz więcej starszych osób sięga po ten naturalny lek. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. W Wielkiej Brytanii i innych krajach Europy substancja ta jest nadal nielegalna, więc prawdopodobnie w najbliższym czasie nie będziemy świadkami tej tendencji. Miejmy nadzieję, że się to niedługo zmieni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.