Denver zatwierdza pierwszą w państwie ustawę umożliwiającą korzystanie z marihuany w barach i restauracjach

rolowanie-jointa-palenie-marihuany

Wyborcy w Denver odważyli się i przegłosowali „Proposition 300”, czyli tak jak 8 innych stanów, ustawę dotyczącą legalizację marihuanę dla celów medycznych i rekreacyjnych. Głosowanie odbyło się w zeszłym tygodniu.

Wniosek zezwala barom i restauracjom aplikowanie o umożliwienie stosowania marihuany. Klienci mogą stosować ją tak długo w środku restauracji oraz barów, jak długo nie jest ona tam palona, z możliwymi wyznaczonymi, specjalnymi obszarami do palenia.

Obecnie prawo w Kolorado nie zezwala ani nie zakazuje publicznego stosowania marihuany. Rezultatem jest galimatias lokalnych zarządzeń dotyczących specjalistycznych klubów marihuany. Denver jest pierwszym miastem, które zezwala na stosowanie marihuany w barach i klubach, choć klienci muszą mieć ze sobą własną marihuanę.

Zwolennicy marihuany wyczuwali wtorkowe zwycięstwo, a przeciwnicy wątpili, jednak nawet urzędnicy twierdzili, że wynik głosowania nie był oczywisty.

Zwolennicy inicjatywy powiedzieli, że ustawa chroni ludzi, którzy nie chcą być narażeni na kontakt z marihuaną, i daje tym, którzy mieszkają w budynkach publicznych – lub gdy prawo wynajmujących zabrania palenia – miejsca do stosowania marihuany publicznie.

„Nie chcemy tego w miejscach publicznych,” powiedział Reistroffer, „chcemy, aby marihuana dozwolona była w prywatnych miejscach, gdzie mogą przebywać tylko dorośli, którzy ukończyli 21 rok życia i gdzie pracownicy szkoleni są do przebywania w takim środowisku.”

Alaska jest jedynym krajem, który umożliwia stosowanie marihuany w przychodniach, ale nie zezwala na stosowanie jej w barach i restauracjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.