Dosuszanie marihuany

Dosuszanie marihuany, GrubyLoL.com

Droga do uprawy własnej marihuany może być bardzo satysfakcjonująca. Nie ma nic lepszego niż powrót do domu ze świadomością, że czeka tam na ciebie twój własny cannabis. Jednym z powodów, dla których palenie własnej marihuany wydaje się tak wspaniałe, jest trudny i często czasochłonny charakter doprowadzenia roślin do pełnej dojrzałości. Odpowiednia pielęgnacja roślin cannabis to coś więcej niż tylko podlewanie pojemnika raz na jakiś czas.

Niestety istnieje jeden krok w całym procesie, który jest często pomijany, ale jest niezbędny dla całego procesu uprawy – jest to dosuszanie jej. Może to być dosłowny „game changer” w przypadku twojej uprawy. Pąki, przy których całkowicie pomija się ten proces nie dadzą tak wiele przyjemności podczas palenia. Istnieje kilka różnych metod dosuszania, ale każda z nich jest równie skuteczna.

Dlaczego dosuszanie jest tak ważne?

Odpowiedź nie jest w ogóle skomplikowana – dosuszanie marihuany oznacza poświęcenie czasu na uwolnienie większości wody i wilgoci ze środka pąków. Jest to ważne z wielu powodów. Z jednej strony, pewność że pąki są całkowicie suche zapobiegnie rozwojowi pleśni i bakterii. Woda jest podstawą wszelkiego życia, w tym niechcianych w cannabis pleśni. Ponadto, pąki, które są bardzo wilgotne ciężko zapalić. Jeśli jednak suszenie zostanie przeprowadzone poprawnie, mogą one leżeć nawet do dwóch lat w hermetycznie zamkniętym pojemniku.

Suszenie pąków rozbija chlorofil, a dosuszanie niszczy minerały i cukry, które się tam również znajdują, a które nie są pożądane. Pozbycie się ich zapewni bardziej gładki dym i przyjemniejsze palenie. Na mocy zyskuje także aromat i smak kwiatu.

Na koniec – po odpowiednim dosuszeniu pąków zyskają one także na mocy. Mówiąc krótko, zawartość THC zostanie zmaksymalizowana. Ten powód sam w sobie powinien cię zmotywować do zainteresowania się tym tematem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.