Lokalizacje, które warto odwiedzić na haju

6 inspirujących lokalizacji, które warto odwiedzić będąc na haju

Świat pełen jest naturalnego piękna. I jak wie każdy użytkownik marihuany, cannabis wzmacnia to piękno. Dzisiaj mamy dla was sześć najbardziej inspirujących miejsc na świecie, które robią niesamowite wrażenie.

Nasze otoczenie może naprawdę mocno wpływać na naszą wyobraźnie i fantazję, i stwierdzenie to jest szczególnie prawdziwe, gdy jesteśmy na haju. Istnieją na świecie miejsca, które mogą zmienić przeciętne doświadczenie w naprawdę magiczne. Dzisiaj mamy dla was kilka niezwykłych miejsc, które warto odwiedzić, aby doświadczyć tego naprawdę niesamowitego i inspirującego uczucia.

1. Costa Brava, Hiszpania

Hiszpania to prawdziwy raj dla fanów marihuany. Dzięki aktywnej kulturze cannabis i prawu obowiązującemu w kraju, jeśli chodzi o palenie marihuany, Hiszpania to docelowe miejsce dla użytkowników cannabis z całej Europu. Costa Brava znajduje się w północno – wschodniej części kraju, i ma naprawdę wiele do zaoferowania, niezależnie od tego czy jesteś „zwykłym” turystą, czy też lubisz palić marihuanę. W przeciwieństwie do dalszego, południowego wybrzeża, gdzie latem może być nieco zbyt gorąco, klimat regionu Costa Brava jest przyjemnie łagodny, co z kolei pozwala cieszyć się piaszczystymi plażami, oszałamiającą górską scenerią i spokojnymi, hiszpańskimi wioskami przez cały rok.

Jeśli właśnie taki klimat lubisz, z pewnością możesz spędzić tu wspaniały czas na wielu plażach, ale oprócz tego możesz także korzystać z takich aktywności jak golf, trekking czy jazda na rowerze. Ale to, co sprawia, że Costa Brava jest wyjątkowa to fakt, że do odkrycia jest tam mnóstwo kultury i sztuki. W tym obszarze królują głównie artyści tacy jak Salvador Dalí, Joan Miró i Pablo Picasso, co czyni wybrzeże fantastyczną lokalizacją dla miłośników sztuki współczesnej. Pamiętaj aby odwiedzić miejsca takie jak Teatr Dalí i Muzeum w Figueres, w którym znajduje się kolekcja obrazów Dalego, czy Muzeum stworzonego z jego domu w Port Lligat koło Cadaqués. Bogata kultura otoczona wspaniałymi krajobrazami u podnóża Pirenejów sprawia, że Costa Brava jest niezwykle inspirującym i doskonałym miejscem do eksplorowania podczas haju.

2. Rocky Mountains, Kolorado

Spośród wszystkich miejsc w Stanach Zjednoczonych, Góry Skaliste w Kolorado to zdecydowanie jedna z najlepszych lokalizacji do eksplorowania na haju. Co powiesz na oglądanie spektakularnych wschodów słońca nad oszałamiającymi widokami górskimi lub podziwianie magicznego spokoju krystalicznie czystych górskich jezior otoczonych lodowcami i majestatycznymi sosnami?

Kolorado jest nie tylko wspaniałym miejscem do odwiedzenia – posiada ono także jedne z najwspanialszych widoków na całym świecie. Tym, co sprawia że Kolorado jest szczególnie przyjazne dla użytkowników cannabis jest prawo jakie tam panuje. Jest to jeden z pierwszych stanów w USA, który kompleksowo zalegalizował marihuanę, zarówno medyczną jak i rekreacyjną. Oznacza to, że jeśli masz co najmniej 21 lat, możesz legalnie posiadać przy sobie 1 uncję (28 gramów) marihuany i nawet nie musisz być rezydentem stanu. Ze względu na to, że cannabis jest legalne w Kolorado, z pewnością nie będziesz miał problemów ze znalezieniem miejsca, w którym możesz dostać cannabis w wielu różnych formach. Co więcej, dzięki dynamicznie rozwijającej się turystyce cannabis w Kolorado, istnieje duża szansa, że spotkasz także podobnie myślących do ciebie ludzi.

3. Park Narodowy Kenai Fjords, Alaska

Park Narodowy Kenai Fjords na Alasce to niesamowite miejsce, które wydaje się żywcem wyjęte z powieści fantasy. Lód, góry, krystalicznie czysta woda tworzą krajobraz surrealistycznego piękna, w którym można doświadczać natury jak nigdzie indziej. Prawdopodobnie najbardziej spektakularną cechą Keani Fjords jest widok na ponad 40 lodowców spływających z Harding Icegiel, ale oczywiście – jest tam również wiele innych rzeczy do odkrycia.

Jeśli chcesz zapalić marihuanę w prawdopodobnie jednym z najbardziej fascynujących miejsc na Ziemi, możesz zatrzymać się w jednej z trzech kabin przeznaczonych do użytku publicznego i przeżyć niezapomniane chwile pod niebem Alaski. Jeśli lubisz przygody, możesz udać się na wędrówkę, aby przyjrzeć się lodowcom. Oprócz tego możesz także wypożyczyć łódź aby lepiej zobaczyć fiordy, czy kajak w celu zwiedzenia lodowców przepływowych, gdzie możesz zobaczyć niedźwiedzie, wieloryby, wydry i inne zwierzęta.

4. Stary Kwartał, Miasto Luksemburg

Znajdujący się w małym kraju jakim jest Luksemburg, Stary Kwartał to zabytkowa, stara dzielnica Luksemburga i prawdziwy klejnot na mapie. Pięknie rozplanowane parki i ogrody w średniowiecznym mieście oraz brukowane uliczki pełne uroczych, starych budynków są idealne na przyjemne spędzenie popołudnia. Jeśli przespacerujesz się po tym miejscu na jaju, z pewnością poczujesz się tak, jakbyś był w grze fabularnej o charakterze fantasy.

Miasto otaczają starożytne fortyfikacje, a także fascynujące zabytki takie jak stare mosty pojawiające się na drogach wodnych. W tym mieście na każdym kroku czuć historię. Nie potrzebujesz mapy ani planu, aby zachwycać się tą niesamowitą, średniowieczną lokalizacją.

5. Yucatan, Meksyk

Niewiele jest na tym świecie rzeczy, które są bardziej fascynujące niż doświadczanie mistycznego półwyspu Jukatan w Meksyku. To tutaj można znaleźć wiele archeologicznych stanowisk z czasów Majów, a Piramida Chichen Itza jest jednym z najbardziej popularnych i spektakularnych zabytków tutaj. Ikoniczna piramida Majów jest idealnie dopasowana do słońca, tak że co roku w dzień równonocy cień węża schodzi na jej stopnie. Dobra meksykańska marihuana i doświadczenie można nazwać w pełni kompletnym!

Ale oczywiście Chichen Itza nie jest jedynym inspirującym miejscem, które znajduje się na Półwyspie Jukatan. Istnieje tutaj wiele starożytnych miejsc, takich jak Uxmal, piramida o zaokrąglonych krawędziach i skomplikowanych fasadach, która jak twierdzą mity, została zbudowana w jedną noc, czy Dzibilchaltun „miejsce pisma na kamieniach”, ze swoją „Świątynią Siedmiu Lalek”. Możesz tutaj wybrać się na wycieczkę autobusem lub wynająć samochód i samodzielnie odkrywać ruiny Majów.

6. Iguazú Falls, Argentyna

Nazwa Iguazú pochodzi od starożytnego określenia „duża woda”, a wodospady te są z pewnością duże! Uznane przez UNESCO za jeden z 7 cudów świata przyrody, niewiele atrakcji budzi podziw tak bardzo jak wodospady Iguazú, więc są one obowiązkowym punktem na liście każdego, kto odwiedza Argentynę. Legenda głosi, że starożytny bóg chciał poślubić przepiękną Naipí; jednak jej nie podobała się ta idea, więc uciekła stamtąd kajakiem ze swoim kochankiem Tarobá. Bóg był bardzo z tego powodu niezadowolony, dlatego też podzielił rzekę i zmienił kochankow w dwa ogromne wodospady.

Gigantyczna skała i oszałamiające piękno wodospadów są niesamowite już same w sobie, ale udanie się tam i zapalenie marihuany sprawia, że doświadczenie wykracza poza wszelkie znane nam ramy. W tym regionie znajduje się także kilka szlaków turystycznych, po których można śmiało spacerować i podziwiać spektakularne widoki na wodospady i okoliczne lasy deszczowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.